astra g de atiker sıralı tüp sorunu

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Ozaman çoğu kişinin yaptığı gibi sende her lpg ile sorunu olan arkadaşa o2 sensörü diye arıza teşhisi koyma.!:(
Seninde o2 sensöründen başka yol almadığın zaten ortada . O2 sensör satışı falanmı yapıyorsun .?? :kop: şüpheleniyorum bak şimdi.. :)
Birçok Arıza konularında aynı mesajını Yazdığını görüp izlediğim için milleti uyarayım dedim.!
saçma sapan konuşup gereksiz canımı sıkma.
satışını yapsam o2 sensöründen dediğim kişiye bende var satayım da derim.
var mı öyle bir yazım. milleti uyarmak ne demek. sana mı kaldı o iş. milletin aklı yok mu? boş konuşma kendine başka iş ara. yazdıklarımın hepsi zaten 100.000 km üstü araçlar ve biraz araştırırsan her koşulda o km deki bir aracın o2 sensörünün değişmesi gerektiğini bilirsin. rutin km bakımında olan ve 100.000 km de değişmesi gereken bir parçadır..

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 150,000 de ve hala fabrikanın takmış olduğu o2 sensoruyle kullanıyorum sorunsuz teklemesiz bir şekilde +aracımda sıralı sistem lpg kitide mevcut.!

sanırım bu o2 sensorunun değişimi sadece senin arabana mahsus birşey olsa gerek.!
saçma sapan derken her lpg de arızası olan kişilere direk olarak o2 sensoru değişmen gerekicek teşhisi koyma.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ya arkadaşım ben kime direk olarak o2 değişecek demişim bi örnek göstersene.
yazının başını okursan demişim ki madem yapılacak herşeyi yapmışsın, temizlikti bujiydi bobindi ama sonuç alamamışsın geriye kalan tel seçenek o2 dir. bunu bi netleştir kafanda önce.
ayrıca o2 arızası sadece teklemeye yol açmaz. kime istersen git sor. 100.000 km de değişmesi gereken bir parçadır. araç teklemese bile yakıtı artar muhakkak. şimdi sen dersin ki benim arabam 18 kuruş yakıyor. nasıl olacak. mümkün değil. 100.000 km yi geçen ve egsoz ve o2 sensörü değişmeyen araç, değişene göre mutlaka fazla yakar...
teklemiyor o zaman sağlam denemez.
sen neden bu kadar takıldın yazdıklarımı anlamadım. sen de atiker kitten diyorsun arıza kesinlikle. o zaman sende başka marka bir kit satıyorsun demekki... benim dediğim ne kadar doğruysa senin dediğin de o kadar doğru olur.
öte yandan ben burada bişeyler paylaşmak için varım. öğrenmek ve varsa bildiğim bişey anlatmak için.
sen de bu üslupta yaklaşmaktansa biraz daha anlayışlı yaklaşırsan olaylara o zaman forum amacına ulaşır. SANA GÖRE doğru olmayan herşeye atlarken bir düşün. doğru gelmeyeni söyleme demiyorum ama tarzına dikkat biraz. saygıyı korursak hem her iki taraf için hem de okuyanlar için çok daha iyi olur.
sen o2 sensörü mü satıyorsun demektense o2 den olamaz bence kitten dersen yani kimse üzülmemiş olur... bundan fazla da birşey yazmıycam.
son olarak:
KİMSE ATİKER TAKTIRMASIN ARKADAŞLAR. BERBAT ÖTESİ KÖTÜ BİR KİT BU.
ARACINDA ATİKER TAKILI BİRİ VARSA VE LASTİĞİ PATLARSA BİLSİN Kİ ATİKERDEN DİR. GİDİP HEMEN DEĞİŞTİRSİN ATİKER KİTİNİ...
umarım mutlu olmuşsundur.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Markayı kötülemeyiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnn.

Ben taktırdım ve haala memnunum, sorun sizin yakıtı aldığınız yer ve iyi montaj, kalibrasyon yapamayan ustalarınızda, haala sorunlarınız devam ediyorsa sorun arabalarınızda satın o arabalarınızı. Yerli araba çok piyasada onlara binin.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Markayı kötülemeyiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnn.

Ben taktırdım ve haala memnunum, sorun sizin yakıtı aldığınız yer ve iyi montaj, kalibrasyon yapamayan ustalarınızda, haala sorunlarınız devam ediyorsa sorun arabalarınızda satın o arabalarınızı. Yerli araba çok piyasada onlara binin.

işte forumdaki en büyük sıkıntıya bir örnek arkadaş daha.
yazılanları okumadan, anlamadan son yazılanı okuyup yorum yapma hastalığı bu.
kötülemeyin diye çoğul konuşmayın hemen. benim yazdıklarımı okur anlarsanız aslında markayı kötülemediğimi görürsünüz. hatta bu forumda atiker düzgün kittir diye düşünen sayılı üyeden biriyim. bende atiker kullanıyorum ve çok çok memnunum. en ufak bir sıkıntım yok ne arabada ne lpg de...
bir de cümlenin sonunda geçen satın o arabaları gidin şahin e binin yazacak kadar da karşısındakini AKLINCA küçümseme hastalığı var insanlarımızda. herkes senin gibi düşünmek zorunda değil arkadaşım. senin gibi düşünmeyenlere karşı o gözle bakanın insaniyetinden şüphe ederim ben. bir de partner kardeşim imzandaki yazıdan allah inancı güçlü biri gibi duruyorsun üstelik... sana sadece şunu söylicem. severim yaradılanı, yaradandan ötürü... bilmem sana ne anlatır. kimseyi küçümseme kardeşim. burda birbirini yüzyüze gören ve tanıyan kişi sayısı çok az. tanımadığın kişilere gıybet etme... kal sağlıcakla...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Ben sizin yazınıza destek olarak yazdım. Bazılarının kötülemesine karşılık yazdım hani var ya atikerden uzak durun taktırmayın diyen arkadaşlara ona nisbeten söyledim.
Küçümsemiyorum ben ama arabadan şikayetin varsa ya sorununu çözeceksin yada binmeyeceksin.
Buradaki bir çok araç aynı kategoride araçlar. Lpg de bazılarında sorun olupta bazıları da sorunsuz biniyorsa aynı markayı demekki sorun araçta...

Yerli lafına gelince yerli araçlardaki sıkıntıyı bilirseniz zaten satmazsınız opeli.

Sorunsuz araba yok ama milletin ağzında bir sakızdır dolaşıyor var şu lpg markası iyi vay bu lpg markası sevmiyorsan binmeyceksin o kadar.

Başkalarını da bu araçlardan ve bu markadan soğutmanın manası yok.

Lafımın gene arkasındayım...
Haaşa kibir kim biz kim.

Yerli araçları küçümsüyorum doğrudur sebebi ise sorunlu ve kalitesiz oluşları yapsınlar adam gibi arabada göğsümü gere gere övüneyim.

Ayrıca ben bu aracı alırken de araştırdım acaba binerken kibirlenir miyim diye?
Efendimizin "Malın üstünde gözükmesi" ile ilgili bir sahabeyle aralarında geçen bir olay vardı.
Durum bundan ibaret...

Saygılarımla...

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
eyvallah o zaman partner. bir anlık bende farklı düşünmüştüm. konuşunca anlaşılıyor insanlar. kolay gelsin.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla arkadaşlar yazılanları sabırla okudum bende aracıma LPG taktıracağım fakat gözüm korktu desem yeridir. Evet Markada bir sorun olmayabilir ama ATİKER'den cok fazla sorun yorumları okuyorum. üstüne üstlü aydındaki ATİKER bayiisine hiç güvenmiyorum. Adam işi salla pati yapıyor. Hem bu kadar kötü yorum bide üzerine güvenilmez bir bayii pfff BRC en iyisi olacak sanırım.

odacı58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu başlığını ben açmıştım.Öncelikle belirteyim ki olayın marka ile doğrudan ilgisi yok.ancak servisle var. işini bilmeyen ustaların elinde en iyi markaların bile iş yapamaz hale geldiği hepinizin malumudur.
sonuç itibari ile bir yığın masraf ve sürekli gitgel ile arabam düzene girdi sayılır.en önemlisi 4 kez değiştiğim ateşleme bobini sonunda orjinal delphi yerine yan sanayi bir bobin takınca araba kendine geldi.sorun yalnız atikerde demek haksızlık olur.El yordamı ile arıza arayan ve deneme yanılma yöntemi ile sonuca giden büyük ustalar olduğu sürece biz herşeyi çok geç hallederiz .ilginize ve desteğinize teşekkürler....saygilarla

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50.000 kmdir aracımda atiker takılı bir sorun olmadı 100 kmde yoğuntrafik sehiriçi sehirdışı karışık 10 litre lpg yakıyor 1000kmde bir 25-30 liralık benzin alıyorum 7 litreye geliyor oda bence usta markadan daha önemli bir faktör aynı sorunlar diğer markalardada oluyor atikerin ucuz olması elektronik sistem en ufak civata lpg tankı dahil herşeyin konyada üretilmesi diğer ithal markalarda burda üretilse aynı fiyata mal olur bence gümrük ithalatçı firma dağıtıcı derken 500 lira fark oluyor