Astra G EGR İptali - Resimli Anlatım

egr rölantide devre dışı zaten

Ben Egr iptalini gerçekleştirirken Egr nin beyin ile bi alakası olup olmadığını araştırdım.
4-5yerde makinaya bağlattım. Twinportlarda Egr direkt iptal edilebilir. Beyin ile alakası silme iptal sistemi söz konusu değil.

Hem yetkili hem de özel servis ile konuştum. Benim aracımda Egr iptali söz konusu değil (2008 1.6 Twinport) x16xel motor değil bizimkisi yanlız ecotec motor :) sizin yani eski astra motorlarının Egrsi bi dünya büyüklüğünde :)
Bu arada Egr zaten bozuk :)
Hem yetkili hem de özel servis ile konuştum. Benim aracımda Egr iptali söz konusu değil (2008 1.6 Twinport) x16xel motor değil bizimkisi yanlız ecotec motor :) sizin yani eski astra motorlarının Egrsi bi dünya büyüklüğünde :)
Bu arada Egr zaten bozuk :)
arkadaşın x16xel motorlarda iddaa ettiği egr valfi ne motorun altında nede dünya büyüklüğünde :)
mail

mail

mail

mail

mail

ölçeklemeye çalıştığım mouse logitech m215 kablosuz mouse :) egr yi temizlemiştim ama 1-2 ay sonra arıza yaptı bende yenisini aldım :) bu resimdeki eski egr valfi :)

bu ve benzeri konulardan faydalanmak için baktığımda yüklenmiş olan fotoğrafların silinmiş olduğunu görüyorum,dolayısıyla konu da kendi kendini imha etmiş gibi oluyor :)
keşke fotoğraflar silinmeyecek bi yere yüklenmiş olsaydı.

zamanında egr iptali için çok araştırmıştım sonrada aracımın zaten fabrikadan egrsiz çıktığını öğrenmiştim. Aracım twinport değil.(z16xe) Yakıtı motor sıcakken fabrika verilerinin altında. Soğukken çok çok üstünde. sıcak motorla şehir içi 8 9 yakabiliyorken soğuk motorla 12 13 yakabiliyor. Aldığımızdan itibaren egrsiz olduğundan performans karşılaştırması yapamicam.

bende 1.3 cdtide iptal ettim rölantide ve 3 bin devire kadar egr belirli dozajda açık kalıyor 3 binden sonra devreden çıkıyordu bunu selonoid valfini sökerek gözlemledim sonra hem egsoz gazının gelişine hemde egrnin çıkışına 1mm paslanmaz çelik kestirdim lazerle şimdi araç hem daha seri kalkıyor hem ara sıra hoplama zıplama yapıyordu acemi şöför kullanıyormuş gibi o kesildi yakıttada bir fark olmadı ağrıza ışığı falanda yanmadı

astra g z16xe motorlar için egr iptali

arkadaşlar aşağıda paylaştığım linkte çok zekice bir yöntemle egr iptal edilmiş(z16xe motorlar için). İşin püf noktası egr kapatma contası takıldıktan sonra egr valfi sadece tek vidayla sıkılmış ve 90 derecelik açıyla boşluğa sabitlenmiş ki egr açılıp kapantığında kör tapaya değmesin.

https://www.youtube.com/watch?v=BM7GjSr2Jo4

arkadaşlar aşağıda paylaştığım linkte çok zekice bir yöntemle egr iptal edilmiş(z16xe motorlar için). İşin püf noktası egr kapatma contası takıldıktan sonra egr valfi sadece tek vidayla sıkılmış ve 90 derecelik açıyla boşluğa sabitlenmiş ki egr açılıp kapantığında kör tapaya değmesin.

https://www.youtube.com/watch?v=BM7GjSr2Jo4
Videodaki işlemin aynısını yapmayı düşünüyorum. Orayı kapatırken dikkat etmem gereken bi nokta var mi acaba. Egr acık yada kapalı konumda iken yapmanın bi etkisi olur mu?

Videodaki işlemin aynısını yapmayı düşünüyorum. Orayı kapatırken dikkat etmem gereken bi nokta var mi acaba. Egr acık yada kapalı konumda iken yapmanın bi etkisi olur mu?
Bir acıyla boş bırakmanın tam mantığı nedir. Egr bu haliyle gaz girişi vs olmadığı için çalışıyor mu ki?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kestireceğiniz parça kalınlığı 2-3 mm olsun ve hava kaçırmasın

Geri