astra g led gösterge ve yol bilgisayarı.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan waycell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ben bir çözüm buldum galiba o göz alma ve homojen dağılmama olayına. Bilgi ekranına bakarsanız flu bir plastik parça o işi görüyor ve onun benzeri olan parça da ehliyet kimlik kaplamak için kullanılan her kırtasiyede olan malzeme. Ben dün aldım birtane araba servisten çıkınca deneyeceğim paylaşırım sonuçları.

angel olayına kendim birebir ölçü alarak gireceğim ancak karton ya da mukavva geliyor aklıma şimdilik başka nasıl bir malzeme kullanabilirim ve nereden bulabilirim acaba?

Hemşo o dediklerin benimde aklıma geldi ama ledle hiç işim olmadı benim ısınıp eritir diye başka alternatifler düşünüyorum

ben başladım bir ucundan aracı yarın servisten alacağım için henüz ölçü alarak yapmadım. Mukavva tarzı sert bir malzemeye sabitleyeceğim, onu da çift taraflı bantla güzel bir şekilde kadrana. Güzel olacağını düşünüyorum. Şimdi olay şu 21 tane smd led oldu bunu tek dirençle kurtarma şansım var mıdır? Siteden hesapladığıma göre 27 ohm 6 wattlık direnç lazım da onu bulmak sorun :) en kötü ihtimalle 180 ohm dirençleri 3 led arayla yerleştireceğim.

Ben elektrik işinden anlamam ama umarım anlayanlar soruna cevap verir

ben bir çözüm buldum galiba o göz alma ve homojen dağılmama olayına. Bilgi ekranına bakarsanız flu bir plastik parça o işi görüyor ve onun benzeri olan parça da ehliyet kimlik kaplamak için kullanılan her kırtasiyede olan malzeme. Ben dün aldım birtane araba servisten çıkınca deneyeceğim paylaşırım sonuçları.

angel olayına kendim birebir ölçü alarak gireceğim ancak karton ya da mukavva geliyor aklıma şimdilik başka nasıl bir malzeme kullanabilirim ve nereden bulabilirim acaba?

abi her şey tamam fakat o göstergeden o ibreler nasıl sökülüyor bana söyler misin bir yöntemi var mı bu gün teknik lisede ve motor bölümünde okumamın faydasıyla eski bi bmw göstergesini hocamla birlikte parçaladık ama ibreleri adam akıllı çıkarmayı beceremedik 1 tane ibre heder oldu o yüzden diğerlerine dokunmadık eğer ben bunlara da bmw mantığı ile bakarsam o ibrelerin çıkması imkansız çünkü arkada onu tutan yay var ve çok hassas geri getirme yayı ibrenin tekrar eski haline gelebilmesi için o yüzden korkuyorum sökmeye yoksa led takmak çok kolay.

arkadaşlar nedir bu vw özentiniz??? opel opeldir ve göstergeleri turuncudur !

Bence o şekilde sorun yaşarsın. çok fazla lehim ve kablo olucak kıvırırken vs illaki sorun yaşarsın. Şerit led alıp kesip yapıştrıp birleştrsen daha pratik olur.

arkadaşlar nedir bu vw özentiniz??? opel opeldir ve göstergeleri turuncudur !

bir arabanın her şeyi hoşumuza gidecek diye bir kaide yok. Turuncu renk aslında güzeldir ancak daha güzel ve yeni modern kadranlarda. Bizimki gibi eski tip sade kadranda bence güzel durmuyor.

Cengiz ustam zaten şu andaki hali dediğiniz gibi olmadı öyle bırakırım sorun değil çünkü böyle de çok güzel. Ancak bir de böyle denemek istiyorum silikonla yalıtım yapabilirim sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bu özenti değil zevk meselesi bence.İşin içine birşeyler yapmak ve heves etmek de girince insan kendini tutamıyo...

Geri