astra g ön plastik konsolu nasıl sökebilirz

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima düğmelerinin arkasındaki kit konsola geçme olarak yapılmış.Kiti çok fazla zorlamadan oynatarak arkadan çıkarabilirsin

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, klima düğmelerinin arkasındaki kit konsola geçme değil, üstte ve altta metal tırnaklar var, önce üsttekileri yukarı doğru zorla hafif açılır arası ardından aşağıdakileri zorla açılr, birde elinle tutarken bi yandan da fan düğmesine falan ileri doğru bastırırsan ayrılır, klima düzeneğini ise üç adet çelik tel tutar, önce arkadaki soketi sökersin, üstü düz aşağı doğru çıkıntılıdır, ardından üstteki siyah halatı sac tırnağından kurtar(yukarı çekerek, dikkat et aşağı düşmesin), halatın ucu yuvarlaktır bir kargaburun ile yerinden çıkar, ikinci halat sağdadır, önce dıştakinden başla, biraz daha içerde sağ alta bağlı olan dörtgen parçayı içerden kargaburun ile sıkıştırıp itince çıkar yerinden ve ucunu daha rahat çıkarırsın, en son dehe gerideki halatı sökersin, kargaburun ile ucunu çıkardıktan sonra alttaki dörgeni içten sıkıştırıp dışarı itince oda yerinden çıkar, artık klima kitine istediğin uygulamayı yapabilirsin, ben mavi smd led uygulaması yaptım harika oldu yakında fotoğraf koymayı becerebilirsem koyarım, üstteki ekran için; onun soketi biraz garip, soketi gündüz yada el feneri ile iyice aydınlattıktan sonra daha rahat görerek çıkarabilirsin;;; soket eninedir, üstte klipsi vardır, klipsi kabloların tam tersine iterseniz, tabi minik bi tırnağı var, kendiliğinden çıkacaktır, ekranı renklendirmek için dilediğin ledi yerleştirdikten sonra önemli bir iş var, ekranın altında orijinali turuncu olduğu için turuncu bir plaka var, ışığı yaymak ve ampullerin soft göstermek için, ben iki sıra yani altı adet led ve mavi renk plaka yerleştirdim, aynen mavi, ancak gündüz ışıkta yinede net okunmuyo, turuncuyken olduğu gibi, unutuyodum teyp için; önce bir tarafı hafif kurtardıktan sonra öteki tarafı kasarak çıkarabilirsiniz, konsolu alttan iki adet(küllüğün üstünde) üstten iki adet, teybi çıkardıktan sonra görünen iki adet vida tutar, teybin yerinmdekiler hafif içe dönüktür, kolay çıkarmak için, geri kalan tamamen havalandırma ızgarasını sökmedeki becerine bağlı,,,

al_9392

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekrler sorunu hallettim:)