Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Röleyle bi ilğisi oldugunu sanmam. Resme bakıp ezbere bağlantı yapmıyorsanız röle tipide önemli değil ölçüp N/A kontaklara baglayıp bslemesini verirsiniz biter.
Orası tetikleme ucu ordan 1 amper bile geçmiyodur.
Baglantoları ve özellikle devreyi kontrol edin eksik atladığınız bi yer olabilir. özellikle rölkedeki kısadevre yapılan uçlar.
Baglantıyı nerden nasıl yaptığını da anlatıırsan yanlış bişey varsa düzeltelim

röle uçlarını mavi-siyah ile kahve-mavi ye bağlıyorum..... ölçü aletini de röle ayaklarına tuttuğumda 3 volt geliyo.. röleyi iptal edip direk kabloyu ölçtüğümde 12 volt geliyo...
ya rölede sorun yada 1n4007 diyotta..

ben şöyle düşünüyorum; röle 5 amperlikya.. büyük röle ya.. sarımı fazla oluyo.. ee 12 voltta 1 saniye geldiği için çektiremiyo diye düşünüyorum.

Rölenin 1A yada 5A olması sadece kontaklarının kalınlığı ile ilğilidir çekmesi ile ilğisi yoktur. Bağlantı yaptgın renlkler burada anlatılandan farklı. Sanırım haala eski anlatıma göre bağlantı yapıyorsun. oradaki renkler yanlış. +Nereden yapıyorsun bağlantıyı.?

sinir oldum yaaaa.... bi röle bu kadarmı etkili olur :(:(
*** mavi-siyah ile kahve-mavi ölçü aleti ile ölçüyoruz.. ikinci kilitte 12 voltu görüyoruz...
*** diğer kalın kahve ile kırmızı mavi uçlarını rölenin tepesine vurarak :D:D kontakları çelktiriyoruz camların hepsi kapanıyo...
ama bi türlü devre takılınca çalışmıyo...

bi sorum olacak; burdan kaç amper geçtiğini bilen varmı acaba????

eski anlatım dediğin kimin anlatımı ?????
kapı içinden yapıyorum bağlantıyı..
kablo renkleri yanlış olsa üstte yazılanlar olmazdı ama

BEKTAŞ BEY BENİM KONUYU TAKİP EDERSENİZ ORDA ŞÖYLE BİŞEY YAZDIM
röledeli besleme bacaklarından diyotsuz kalan ucu: kahverengiye (şaşe)
röledeli besleme bacaklarından diyotlu olan ucu : siyah mavi'ye

kondansatörün (-) ucu: yine kahverengiye(şaşe)
kandansatörün diyotlu ucu : kırmızı maviye gelecek şekilde yaparsanız devreniz tamamdır

röledeli besleme bacaklarından diyotsuz kalan ucu ve kondansatörün (-) ucunu şaşeye bağladık biz. ve öyle çalıştı. tüm kapılar kapanmadan çift kilitleme devreye girmiyor ona göre

BEKTAŞ BEY BENİM KONUYU TAKİP EDERSENİZ ORDA ŞÖYLE BİŞEY YAZDIM
röledeli besleme bacaklarından diyotsuz kalan ucu: kahverengiye (şaşe)
röledeli besleme bacaklarından diyotlu olan ucu : siyah mavi'ye

kondansatörün (-) ucu: yine kahverengiye(şaşe)
kandansatörün diyotlu ucu : kırmızı maviye gelecek şekilde yaparsanız devreniz tamamdır

ya kardeş aynı renklerden bahsediyoz.. tek farkımız rölenin diyotsuz ucunu siz kahverengiye, ben kahve-maviye.. sonuçta kahve-mavide şase.. ama sizin dediğinizide deneyecem.. sonra gene buraya yazarım

ya kardeş aynı renklerden bahsediyoz.. tek farkımız rölenin diyotsuz ucunu siz kahverengiye, ben kahve-maviye.. sonuçta kahve-mavide şase.. ama sizin dediğinizide deneyecem.. sonra gene buraya yazarım

valla dene % 99 olacak gibime geliyor bağla kapını çek çift kilitle tamamdır (inşallah) sonra keyfine bak:)

Bektaş şimdi merkezi kilidin şemasındanda baktım kahve-mavi öyle bi kablo yok. muhtemel başka bi ünitenin ucu, sen kapıyı kapat topla.
sana tarif edeyim merkezi kilit beyninin ordan bağla. kapıyı boşuna sökmüşsün
Bide uyarı kapıyı kapatmadan çift kilit yapmaz. Dogru bağlasanda kapıyı kapatmadan camlar kalkmaz.

Son düzenleme:
Geri