Astra G otomatik vites araç sarı motor lambası araç zorlanınca yanıyor. Sebebi nedir?

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Opel Astra G kasa otomatik vites aracım sarı motor ariza ışığını yakıyor. Özellikle bayırlarda çıkarken yakıyor bu arıza ışığını. Sarı arıza ışığının içinde yıldırım amblemi de var. Bu ariza arac zorlanmayinca kendiliğinden sönüyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir acaba? Değerli bilgilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlanıp arıza koduna bakmak lazım.

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlanıp arıza koduna bakmak lazım.
Bağlattım oksijen sensörü arızası verdi. Arızayı sildirdim 3 dakika sonra yine yaktı. Bunun aracın çekişi gidişine engeli olmuyor gibi? Kendi ustam yakıt harici bi problem çıkarmayacağını söyledi. Sensör temizlense bu arıza ışığı soner mi acaba? Arac yakıt olarak duser mi? Suan kmde 2.25 tl civari yakıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben temizledim, kısa bir süre sonra tekrar yanınca yeniledim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Opel araçları ucuz kalitesiz ürünlere uyum sağlamaz, arıza kısa sürede tekrar eder, o nedenle bu tür ürünlerde ya orijinal ya da kaliteli yan sanayi ürünler tercih edilmelidir.

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel araçları ucuz kalitesiz ürünlere uyum sağlamaz, arıza kısa sürede tekrar eder, o nedenle bu tür ürünlerde ya orijinal ya da kaliteli yan sanayi ürünler tercih edilmelidir.
Marka olarak ne öneriyorsunuz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bulabilirsen bosch

• Beğen
Tepkiler: kurm4y