Astra G Sahipleri Buraya

250 cok ust rakam.. olur asla imkansiz bakma.. neler var
yalniz turbo isi bizim bildigimiz klasik anlamda ogrenci basina girilecek ve zaman ayirilacak bir is degil.. en verimlisi ne dersen tabiiki standart c20let swap..
oda zor f28 4 x 4 sanzumani 2 ye cevirmek, en onemlisi motoru ruhsata isletmek.. swap ta ve her turlu mod da Istanbul a gelirsen Yalcin abi Opel Dostlari oneririm.. usta yazmis 8 civari tutar diye ama + ve - lerini detayli konusmak lazim...aslinda en iyi burda kendinle yuzlesmen lazim ne kadar sabrim var diye ;) amac sadece 200 HP ye ulasmak diyosan bence g yi sat temiz f al ve icine c20let cak.. amac g de 200 HP ye ulasmak ise standart pistonlar ile 0.5 0.6 bar uygulanip saglikli yurutebilirsin.. 6.5 - 7.5 arasi oynar (std pistonla.. )

bende atmo moda girdim aslinda swap yapmiyosan ve sonradan uflettirmek racona ters deriz ;) :D ama senin yerinde olsam ve swap istemiyosam... turbolardim... turboda zorluklari var mesela en kucuk ariza da cebinde en az 1 nakitin olucak... sorun cikartir diye digil... dogru ustanin elinde yapilan masraftan kacinilmiyan turbolar sorunsuz gidiyo...;)

illa atmo ve hard mod dersen
pistonlari ve kollari forgedleyip (celik dovme) kompresyonu arttirip, emme manifoldu, dereceli egzantrik, komple egzoz, headers, chip

bunda gunluk kullanima uygun, rolantisi duzgun bir arac yapabilirsin...
160 HP cok rahat bulursun.. maliyet alıcagın parcalara(sifir, ikinci el) baglı ama kabaca tahminimce iscilikle beraber minimum 6 yı bulur :D

bence performans / fiyat orani mantzel emme manifoldu ile basla, sona komple egzoz, hava filtre kiti, headers iyi degerler yakalarsin.. ama kisa vadeli ve atmo dusunuyosan.. bunlari Recep(rcp nickli) arkadasimiz yapti..
Hekimoglu Bertone projectten Can da inanilmaz iyi degerler cikariyo, ben takip ediyorum :D sende incelersin...

sadece yaris speclerinde kullanilabilecek atmodan 240 cikaran sbdev sana ilham kaynagi olucaktir ;) :D en az 15 harcamislardir... :D:D

http://www.sbdev.co.uk/Taper Kits/N...of the range/1.6L TP kit top of the range.htm

benden cerezce anlattim.. ustadlar aslinda garaja takilsada eksiklerimi duzeltip uzerini tamamlasa :D
bende 20 -30 beygirlik artış istiyorum o nasıl olucak?

kanka bende 20 30 bg yükseltsem iyi olur ama bende tüp var yakıtı nasıl etkiler bide senin egzantrikler ne kadardır

bu arada benm arabada 130 a çıktığımda araba aşırı bağırıyo normalmidir?

kanka bende 20 30 bg yükseltsem iyi olur ama bende tüp var yakıtı nasıl etkiler bide senin egzantrikler ne kadardır

bu arada benm arabada 130 a çıktığımda araba aşırı bağırıyo normalmidir?

egzantrikler 690 TL cik ;) ama sifiri 2 bine yakin.. yakiti haliyle etkiler.. ;)
bagirma sorunu icin daha detayli bakmak lazim cok seyden kaynaklanabilir..

bizim ayni memur hayati.. cumartesi gecesi evdeyiz .. :D:D

gunaydın beyler ıyı modlamalar gece vardıyesınden cıktım salak gıbıyım ya:)

gğnaydın beyler emre 5. vitesde 4 de 130 yapsam ağlar zaten araba :D

sarper kanka öylesine sorduydum zaten ya :D bana artık çok yavaş geliyo araba ama 690 lirada veremem tüpde var akıl kar işi olmaz yani :d

bora caddeyi bilmem ama istiklal deli gibi kalabalıktı adım atılcak yer yoktu bizim çinli geldi götürdüm istiklale kafayı yedi adam fasıla gittik bi güzelde eğlendirdim dansözler falan uçtu herif gece 2 gibi suadiye oteline bıraktım ordanda eve topukladım zor uyandım şimdi :) burak sende uyu be abicim yazık ya gece çalışmışsın :S

Geri