Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

mazda nedense çok hoşuma gitmiyor özellikle önü berbat tasarımda onu birinci seçmeleri anlamsız ayrıca tasarım görecelidir testte tasarıma puan verilmesi saçma...

bunlardan birini alıcak olsam civic mazda ve octavia ya bakmam bile... golf veya astrayı tercih ederim...

eksoz emisyon değeri 1.6 octavida yüksek olabilir ancak son dönemde ürettiği 1.4 tsı motor ile listede yerini güncellemeli. Yeni kasa 1.4 tsı motor.7 ileri dsg şanzıman ve yüksek donanımlı bir octavia ile şehir içi 7 lite yakıt tüketip 122 hp güç elde etmek iyi kayif verir.

Tamamiyle yanlı bir karşılaştırma.Kim ne derse desin.Golfün virajlarda girdiği salınımı ben bilirim, hikaye bunlar...

test başarılı ve ilgi çekici bence. yeni astra değilde opel in başka bi otomobili bu araçların hepsinin üstünde gelir. ama malesef bencede opel yeni astra ile resmen sonunu hazırladı. test sürüşlerine çıktım inceledim bana göre o parayı hakedecek bi araba değil.

bu kadar saçma karşılaştırma gerçekten olmaz octavia nın bu teste ne işi var hadi teste soktun anladık zaten bagaj hacmi olarak diğerlerinden üstün bu gözle bile görülebiliyor daha niye içine bavul sokup test ediyosun.gerek tasarımı gerek teknolojik özellikleri gerekse de malzeme kalitesiyle Astra J hepsini geride bırakabilecek kabiliyete sahip

Bana kalırsa Golf ve Astra J başabaş. Astra, Golf'e göre çok daha şık bir araç.
Yani sırf tasarımı için bile Astra J tercih edilebilir...

Octavio zaten ayrı mesele onu oraya koymaları.:D

1) Astra
2) Octavia :)

megane'ı nasıl unutmuşlar da octavia'yı koymuşlar ama anladığım kadarıyla test ingilterede yapılmış.ordaki maliyetler ile burdaki çok farklı.mazda 3 oldukça güzel bir araç.golf ve astra da oldukça güzel.beklenti konfor ve ferahlık ise bence golf.ama genel olarak bakılınca astra da golf de başabaş bir araba bence(astra h ve golf 5 sahibi olmuş, astra j ve golf mk6 test etmiş biri olarak)...

Geri