Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AksngR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynen laf olsun torba dolsun mantığı boşuna kalabalık yapmış Furkan ,zaten yol tutuşu konusunda hepsi kabullenir opelin üstünlüğünü..Japoncuların tek övünebildiği konu arabalarımız sorunsuz güldürmeyin yahu görüyoruz işte hepsinde sorunlar var..
hayır bu kendi görüşüm değil.aynen kopyala yapıştır yaptım.belirttim taraflıda olabilir olmayabilirde diye.bu kadar saldırganlaşmanızın mantığını kavrayamadım.kaldıki opelin yol tutuşu konusunda kimse harika demez.ford bu konuda en iyisidir.

Son düzenleme:
Sımdı Golf6 dızayn olarak Astra J Den ustunmu ayıp ya Adamlar Makyajlayıp makyajlayıp Pıyasaya Yenı kasa olarak sursunler opel ıse bır oncekı kasadan alakasız bır kasa cıkarsın sonra Golfun dızaynı astradan ustun olsun dıyecek bır sey bulamıyorum
ben hiçkimsenin üstün olduğunu iddia etmiyorum.şu iyidir şu kötüdür demiyorum zaten.fakat astranın diğer bütün araçları sallayacak bir tasarımı yok.ama sınıfına göre çok başarılı bir tasarımı olduğu söz konusu.ben oldum olası golfu sevmişimdir.eskiyen yüzüne rağmen sahibi olduğum mazdayı övmek yerine golfu övüyorum görüldüğü üzere.neden golfun tasarımını nedense beğeniyorum.

arkadaşım derdin ne senın :D hep mazda hep mazda biliyoruz huzur namazdada bu kadarda yeter yani...mitsubishi toyota bindim hatta toyota corollaya biniyorum 2004 model arabada öyle aman aman beni şaşırtan hiç bir özelliği yok...2001 model astra g aracımda bile olan dokununca geri açılan küllük yok... hele o japon arabalarında viraja girince o ön cam direklerinden yolu görememe çok büyük problem...yol tutuşuna gelince toyota japon arabalarında benım gozumde mazdadan daha iyi ama o bile astradan geride...fren konusunda bayramda karabüke bir tane j kasa astra geldi adamla konusurken abi nasıl bir araba diye sordum adamın direk dediği kelime abisinin içine binince kendımı bir farklı hıssedıyorum geçemediğim araç sayısı çok az dedi...görünüş olarak zaten nerede olsa kendıne baktırabiliyor dedi frenlerı falan nasıl dedım araba 180 bg verisiyondu vectra a gt gibi fren problemı (uzun mesafe )varmı dıye sordum adam zank diye duruyor ben problem yaşamadım dıyor...bagajı falanda öyle küçük değil yada bana daha önce tipo slx falan vardı bızım hb araba onunkınden büyüktü :D ama mazda 3 bakıyorum arka tasarımı bıraz dıkkatımı cekıor on tasarımını kım yaptıysa artık benım gozumde 0 yanı...golf konusunda tam bir wv düzenbazlığı motor olarak değil tasarım olarak hep aynı hele o iç konsol artık bayıntı getirdi kaç senedir aynı değiştiremediler gitti...octavia resmen wv çakması malzeme kalitesi falan astraya yaklaşma şansı yok yani... civic sedanı kullananlar bılır on tarafı görmek imkansız sanayidede civiclerin çoğu önden hasarlıdır millet yaklasıyom derken vuruyor herhalde :D zaten malzeme kalitesi berat abinin dediği gibi lego malzemesi gibi plastikleri :D...focus astrayla zaten yol tutuşunda başa baş gidiyor ama içeri ses alma konusunda segmentteki araçlardan geri...
bence c segmenti
astra>focus>golf>octavia>mazda3>civic şeklinde olur...

Doğru Söze Nedenir İşte Dusunduklerımı yansıtmıssın :) hatta bırazını ben yansıttım zaten neyse bayramda akrabanın corollayı kullandım 2005model sol eskıdende kullanmıstımda oyle az kısa mesafe ve ınceleyerek kullanmamıstım az kullandıgım ıcın benım arabadan konforlu yoltutusu ıyı geldı vs.. hatta astramı satıp onun arabayı almayı dusundum neyse arabaya kullandım 0-100 arası cok kotu astramdakı ıvmelenme sesi yok ınsan ıster ıstemez bır ses arıyor yol sesı astradan daha cok alıyor bırde tekerleklerı yenı sanırım yoltutus astrama gore vasat vırajlara korkarak gırıyorum neyse arabadan ındım kendı arabama gectım ıste o anda corolla alma fıkrını aklımdan cıkardım benım arabam daha bı farklı geldi kendımı daha cok guvende hıssettım ha belkı ılerıkı zamanlarda alırım alırsam sadece akrabamdakı corollayı alırım cunku bıldıgım araba bakımlarını servıste yaptırır bana bıraz daha ucuza verır :) ozellıklerıde benım arabanınkınden fazla o yuzden alırım ama hususı kendı arabamı satıp baska corollalara hayatta bakmam Yanı Sonuc Olarak Alman Arabaları Japon Arabalrından daha ustundur bu bır gercek

wv değilmi zaten fsi motoru millete satıp tekrar tsi motora dönen bomboş arabaları fahiş fiyatlarla türkiyede satmaya çalışan...

wv değilmi zaten fsi motoru millete satıp tekrar tsi motora dönen bomboş arabaları fahiş fiyatlarla türkiyede satmaya çalışan...
bakınız birdaha söylüyorum.doğuşun satış politikaları beni burda bağlamıyor.golf almam,düşünmem bile.fakat tasarım konusunda bana göre gayet güzel.ve bireysel konuşmam gerekirse hoşuma gidiyor.doğuşun ne kadar pahalı araç sattığının farkındayım bundan emin olun.

ben hiçkimsenin üstün olduğunu iddia etmiyorum.şu iyidir şu kötüdür demiyorum zaten.fakat astranın diğer bütün araçları sallayacak bir tasarımı yok.ama sınıfına göre çok başarılı bir tasarımı olduğu söz konusu.ben oldum olası golfu sevmişimdir.eskiyen yüzüne rağmen sahibi olduğum mazdayı övmek yerine golfu övüyorum görüldüğü üzere.neden golfun tasarımını nedense beğeniyorum.

Nasıl Yokya Mıllet Artık Astra J yı A3 le scirocco ile vb ... kıyaslıyorlar
İnsigniayı a4 le PAssat CC ile kıyaslıyorlar normal passatla bıle kıyaslamıyorlar artık kabullensın opel bir ust sevıyeye cıktı Artık Audı Volvolarla kıyaslanıyor

Doğru Söze Nedenir İşte Dusunduklerımı yansıtmıssın :) hatta bırazını ben yansıttım zaten neyse bayramda akrabanın corollayı kullandım 2005model sol eskıdende kullanmıstımda oyle az kısa mesafe ve ınceleyerek kullanmamıstım az kullandıgım ıcın benım arabadan konforlu yoltutusu ıyı geldı vs.. hatta astramı satıp onun arabayı almayı dusundum neyse arabaya kullandım 0-100 arası cok kotu astramdakı ıvmelenme sesi yok ınsan ıster ıstemez bır ses arıyor yol sesı astradan daha cok alıyor bırde tekerleklerı yenı sanırım yoltutus astrama gore vasat vırajlara korkarak gırıyorum neyse arabadan ındım kendı arabama gectım ıste o anda corolla alma fıkrını aklımdan cıkardım benım arabam daha bı farklı geldi kendımı daha cok guvende hıssettım ha belkı ılerıkı zamanlarda alırım alırsam sadece akrabamdakı corollayı alırım cunku bıldıgım araba bakımlarını servıste yaptırır bana bıraz daha ucuza verır :) ozellıklerıde benım arabanınkınden fazla o yuzden alırım ama hususı kendı arabamı satıp baska corollalara hayatta bakmam Yanı Sonuc Olarak Alman Arabaları Japon Arabalrından daha ustundur bu bır gercek
amacmaın arabası corolla bizim astradan daha fazla binerim çünkü amcam işe işyeri servisiyle gider gelir...corollayı biz kayınpederinden aldık amcama 0 hata araba 4 tane michelin var 1000 km anca olmuştur ancak yol tutusu yumuşak süspansiyondan dolayı zayıf ancak konforlu :) ama astra forever :D

bakınız birdaha söylüyorum.doğuşun satış politikaları beni burda bağlamıyor.golf almam,düşünmem bile.fakat tasarım konusunda bana göre gayet güzel.ve bireysel konuşmam gerekirse hoşuma gidiyor.doğuşun ne kadar pahalı araç sattığının farkındayım bundan emin olun.
gol 4.5 serisinden itibaren golfteki çizgilerde çok büyük tasarım farkı görebiliyormusun...

Nasıl Yokya Mıllet Artık Astra J yı A3 le scirocco ile vb ... kıyaslıyorlar
İnsigniayı a4 le PAssat CC ile kıyaslıyorlar normal passatla bıle kıyaslamıyorlar artık kabullensın opel bir ust sevıyeye cıktı Artık Audı Volvolarla kıyaslanıyor
galiba motor seçeneklerinden haberiniz yok.
insignia 180 hp ve normal passat bunu karşılayamıyor.dolayısıyla güçlü motor seçeneği bulunan ccyle kıyaslıyorlar.
yanlız burdan insignianın tasarımına laf attığımı nasıl çıkardınız sadece astra için söyledim bu sözü.insignianın tasarımı harikulade olduğunu baştan beri söylerim ben.

galiba motor seçeneklerinden haberiniz yok.
insignia 180 hp ve normal passat bunu karşılayamıyor.dolayısıyla güçlü motor seçeneği bulunan ccyle kıyaslıyorlar.
yanlız burdan insignianın tasarımına laf attığımı nasıl çıkardınız sadece astra için söyledim bu sözü.insignianın tasarımı harikulade olduğunu baştan beri söylerim ben.

Astra İnsignianın Kardesıde ondan ee Passatada Koysun motor sadece motor olarakmı kıyaslanıyor araclar ıc dıs dızayn kıyaslanmıyormu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri