astra h far buharlanması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GFB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaşlar büyütülecek bir konu değil ki. Uzun süre yağış altında farlar da yanık seyahat ederseniz -avuç içi kadar bile değil- buğulanıyor ve kapatınca 10 dakika sürmeden buğu gidiyor. Araçlar farklı coğrafya şartlarına gittikleri için hava sızdırmaz ekipmanların (far gibi) basınç farkından etkilenmemeleri için hava almaları sağlanıyor. Hatta aracınızın arka tamponları içinde (göremezsiniz) hava çıkış menfezleri vardır ve olmazsa kapınızı bile kapatamazsınız. İçerideki havanın kapı kapanırken dışarı çıkabilmesi için yapılmıştır. Aynı mantık işte... Ben hiç takmıyorum artık bunları. Astra'mdan çok memnunnum.

anca nemli far ampullerin ömrünü kısaltır.özellikle xenon farda

Farlar - stoplar zaten HELLA. :)
Tamam benimkide ve problem yok ama sanırım tek firma ile çalışmıyor arada bağzılarına ucuz firmadan takviye geldiği oluyor o anlamada dedim:)
ve ben olsam hemen değiştirim...benim kabı döşemesi içi yağmur koruyucu torbalardan yağmurda içeri su girdi tek onuda hemen 4 kapıyıda yenilettim

buğulanma bende de oldu şimdi hala çok fazla yağmurlu nemli günlerde stoplar buğulanıyor ben takmıyorum fazla olur böyle şeyler diyorum geçiyor

arkadaslar hepinize ilginizden ve yorumlarınızdan dolayı cok tesekkur ederım.acıkcası suan ıcın ikilemde kaldım bır yandan beklemıyım gıdıyım hemen kafalarına vurıyım dıye dusunuyorum cunku daha oncekı hıcbır aracımda benzer sorun yasamadım bır yandan da belkı de normaldır fazla mı abartıyorum dıye dusunuyorum

Ben olsam giderdim.Kalite diye 35-40 bin para veriyoruz.Bana onun garantisini vermeli. Neden buğu yapsın ki? Yok ışıkları yakın yok bilmem ne.Bunlar benim sorunum değil.Açmıyorum kardeşim.Böyle bir açıklama olamaz.Yapmak zorunda değilim ben.Sıkıntı varsa değiştirin bence. Zaten bunlar müşteri için bir standart değil. Ölçüp biçeceksiniz. Satış sonrası servis ve yedek parça nasıl,garantili işlemlerde müşteri memnuniyeti ön planda tutuluyor mu hepsini göz önüne alın. Aracınızı yenilerken bunları düşünür öyle hareket edersiniz. Ben servisimden şu ana değin memnunum.Arkadaşım orada çalışıyor onun da etkisi var ama bunları iyice bir düşünün...

haklısınız pazartesı sabahı ilk işim götürüp değiştirene kadar ne gerekiyosa yapmak olucak.sonucu da muhakkak sızlerle paylasmak ısterım benzer sorun yasayan arkadaslarımız olursa onlar ıcın bır yol gösterıcı olur umarım.tekrar cok tesekkurler.sitede yenıyım aracımın yenı olmasından dolayı ve bu sıtedekı yardımseverlık ve paylasımcılık ınanılmaz guzel her bırınıze tekrardan tesekkurler,saygılar.

Ben olsam giderdim.Kalite diye 35-40 bin para veriyoruz.Bana onun garantisini vermeli. Neden buğu yapsın ki? Yok ışıkları yakın yok bilmem ne.Bunlar benim sorunum değil.Açmıyorum kardeşim.Böyle bir açıklama olamaz.Yapmak zorunda değilim ben.Sıkıntı varsa değiştirin bence. Zaten bunlar müşteri için bir standart değil. Ölçüp biçeceksiniz. Satış sonrası servis ve yedek parça nasıl,garantili işlemlerde müşteri memnuniyeti ön planda tutuluyor mu hepsini göz önüne alın. Aracınızı yenilerken bunları düşünür öyle hareket edersiniz. Ben servisimden şu ana değin memnunum.Arkadaşım orada çalışıyor onun da etkisi var ama bunları iyice bir düşünün...
kimse gitmesin demiyor, yanlış anlaşılmasın. Eğer dediğiniz kadar araştırarak araç almaya kalkarsanız hiç birini alamazsınız. Bundan önceki tüm araçlarım ford markaydı ve hep forumlardan araştırmıştım. Opeli alırken hiç foruma girmedim ve iyi ki girmemişim diyorum. eğer burada yazılanları okuyup karar verecek olsaydım hayatta almazdım. Ama aldıktan sonra foruma üye oldum ve cim modülü de dahil söylenen "kronik" arızaların hiçbirini yaşamadım. Demek ki kullanıma ve seri üretime bağlı aksaklıkların dışında "kronik" sorunu yok bu aracın. Mükemmel araçlara sahip olmadığımıza göre çok da pimpirikli olmamak gerekiyor. pimpiriklik kronikliği getiriyor çünkü...

siz de soyledıklerınızde haklısınız onur bey ne kadar cok tıtızlenıp ne kadar arastırırsak o kadar sıkıntıyla karsı karsıya kalıyoruz bırazcık da gormezden gelmek çok fazla kafaya da takmamak lazım demekki ama yıne de kolay kolay sahıp olamıyoruz araclarımıza bu yuzden olsa gerek =)

Geri