astra h far buharlanması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GFB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kimse gitmesin demiyor, yanlış anlaşılmasın. Eğer dediğiniz kadar araştırarak araç almaya kalkarsanız hiç birini alamazsınız. Bundan önceki tüm araçlarım ford markaydı ve hep forumlardan araştırmıştım. Opeli alırken hiç foruma girmedim ve iyi ki girmemişim diyorum. eğer burada yazılanları okuyup karar verecek olsaydım hayatta almazdım. Ama aldıktan sonra foruma üye oldum ve cim modülü de dahil söylenen "kronik" arızaların hiçbirini yaşamadım. Demek ki kullanıma ve seri üretime bağlı aksaklıkların dışında "kronik" sorunu yok bu aracın. Mükemmel araçlara sahip olmadığımıza göre çok da pimpirikli olmamak gerekiyor. pimpiriklik kronikliği getiriyor çünkü...

Benim araç 2011 model 5 aylık cim modülü sorunu bende çıktı. Değiştirdim,değiştirmek zorundalar..! Yanlış anlamayın benim sözüm size değil. Madem satarken allayıp pulluyorlar,sattıktan sonra da laflarını yemeyecekler. Bu kadar marka tutkunu olmak bence yanlış.Benim aracımda opel ben de övülecek noktasını övüyorum fakat kusurlarına da "aman canım bu kadar üzerine düşmeyin" demek bence yanlış. Opel büyük markaysa dediğini yapacak.! Ben değiştirdim,değiştirdiler. Eğer ki sorun sizden kaynaklanmıyorsa değiştirecekler. Opel benim babamın oğlunun değil. Nasıl ki para verip hizmet aldığınız şeyleri eleştiriyorsanız bunu da yeri gelince eleştireceksiniz,eleştireceğiz. 4bin km araçta cim modulü denen arıza çıktı? 2007de makyajlı diye düzeltilmiş halini sunduk dediler,anlaşılıyor ki yine devam ediyor.

Bir ikinci husus bu forum sayesinde ben dışarda 200 tl'ye mal edeceği bir uygulamayı veya hatayı 10 tl'ye halleden arkadaşlar tanıyorum.Cim modulu nedir buradan öğrendim.Fikir alışverişi iyidir,iyi. Okuyup araştırmak lazım fazla pimpirikli olmak ayrı.

Benim 4 farımda buğulanıyor 2012 model ben de 10 gündür araştırıyorum ve kafam karıştı. Kullanım kılavuzunda buğu açıklanmış, bazı kişiler kendilerinde de olduğunu, normal olduğunu söylüyor; ancak tersi düşünenler de var "Hemen değiştir." diyenlerde. Benim de kafam karıştı. Dün arabayı yakattım yıkamacı "Abi BMW bile yepıyor her araçta oluyor." dedi. Bilemiyorum...

Geri