astra h hactback mi sedan mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan utku3319
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
gördügün yere parket sığarmı sığmazmı sorunu yok herşekilde sığıyor :D hatchback ;) yeterli bir avantaj özellikle istanbul da yaşanlar bilir..

öncelikle merhaba selçuk bey büyüklükten kastınız 2 cm ise büyüktür ben opel bayiinde araştırdım sedanın bagajı çok büyük fakat iç haçmi pek farklı değil satış şefi ile görüştüğümde sadece bagaj farkı olduğunu söyledi zaten gözle görülür bir fark yok saygılar.

tam olarak rakamsal değeri şimdi hatırlamıyorum. iç hacim sedanda daha büyük.ayrıca arka diz mesafesini hb de bulamazsınız. ayrıca ben çok opel bayi dolaştım. benim kadar inceleyen çok az kişi vardır astra sedanı. 2005 aracımda hb idi zaten. satış şefi flan filan pek bir şey bildikleri yok. bazı konularda hiç bilgileri yok. hatta bir keresinde opel odakta bazı sorulara cevap vermediler. adamlara ben yardımcı oldum

opel astra hb u/g/y= 4249/1753/1460 mm
opel astra sd: u/g/y= 4587/1753 /1458 mm
bu teknik veriler gösteriyorki iç hacmi aynı hatta hb daha yüksek sedanın uzun olması bagajına yansıyor saygılar

aman yanlış anlaşılmasın amacım bilmişlik yapmak değil samimi bir ortamda bir birimizi bilgilendirmek yanlışım varsa uyarılmaya açığım saygılar

Bir yerde okumuştum sedanın arka koltuk diz mesafesi hb ye göre 7 cm daha uzun..

33 cm fark var hb ile bu uzunluk farkını bagaj hacmine vermedilerse nereden aldılar bu kadar büyük bagajı, iç hacme verdilerse bu bagaj nereden çıktı,ee genişlik aynı hb ile valla anlamadım gitti saygılar:)

siz aracın toplam dış uzunluklarını vermişsiniz. öncelikli olarak aracın iç hacmini belirleyen ölçüler ön ve arka teker arasındaki mesafedir.bu ölçüleri verecek olursak;
astra hb: 2614 mm
astra sedan: 2703 mm

burdan bir fark geliyor. astra iç kısmının yani özellikle arka tarafın sedan kasada daha uzun olduğunu görüyoruz. bunun haricinde bir etken daha var ama o kısmın ölçüsü yok. demek istediğim arka koltuğun konumu, ama sanırım opel astra hb ve sedan da koltukta pek oynama yok. kısacası ön ve arka tekerler arasındaki mesafe den dolayı bir iç havim genişliği var. zaten her iki aracı kullanan birisi olarak astra sedan ın arka taraf hacminin daha geniş olduğu açık ve nettir.

bilgi paylaşmak içindir.

Geri