Astra h için dvd-navigasyon

Sistem cok güzelde toplu olarak biraz zor getirtmeniz bir firma aracılığıyla getirtmeniz gerekir vergiler, kdv, gümrük masrafları derken yuzu astarını gecer gelse bende alırdım bir tane

sayfanın biraz yukarsında yazıyordu. birdaha yazayım :
teyp:405 dolar
ekstra aparatlar;
bluetooth:21 dolar
GPS:132 dolar
harita:50 dolar
. fiyatlar uygun ama malum gümrük flan filan. bu teyp %90 gümrüğe takılır

üzerine gift yazılırsa gümrüğe takılmaz.başka önceliklerim olmasa düşünebilirdim aslında...

artık gift flan bakılmıyor. memur eğer bakarsa ve iyi bir haline denk gelmezse gümrüğe takılıyor ürün.geçen arkadaşımın 3 tane mp3 player ı takıldı. ki bende 5 tane sipariş vermiştim bakalım nolcak.boyut olarak küçük olmadığı için teybin gümrük memurlarının dikkatini çekme olasılı çok yüksek.zaten bir kere bakması yeter. 110 euro sınır var.adam teybi görüğü an 110 eurodan fazla olduğunu zaten anlar. ondan sonra zaten gümrükten geçirmen için bir dünya şey yapman gerek, kısacası imkansız gibi bir şey

artık gift flan bakılmıyor. memur eğer bakarsa ve iyi bir haline denk gelmezse gümrüğe takılıyor ürün.geçen arkadaşımın 3 tane mp3 player ı takıldı. ki bende 5 tane sipariş vermiştim bakalım nolcak.boyut olarak küçük olmadığı için teybin gümrük memurlarının dikkatini çekme olasılı çok yüksek.zaten bir kere bakması yeter. 110 euro sınır var.adam teybi görüğü an 110 eurodan fazla olduğunu zaten anlar. ondan sonra zaten gümrükten geçirmen için bir dünya şey yapman gerek, kısacası imkansız gibi bir şey

geçenlerde arkadaşım e-bay aracılığı ile vocal processor getirtti gümrüğe falan takılmadı.türkiyede milyarlık bir cihaz.ben de altec lansing hoparlör getirtmeyi düşünüyordum...

geçenlerde arkadaşım e-bay aracılığı ile vocal processor getirtti gümrüğe falan takılmadı.türkiyede milyarlık bir cihaz.ben de altec lansing hoparlör getirtmeyi düşünüyordum...

Hediyelik eşya statüsündemi çekti yoksa zati eşyamı

satın aldıgınız yer firma degil şahış olmalı.. mümkünse 50$ lık bir fatura oluşturulmalı paketin üstünde içinde olmalı.. yada kutusu vs. cıkarılmalı sadece cihaz gönderilmeli..

bu şartlar olursa %90 geçer ama bunu karşı tarafa anlatma problemi var işte :)

buna rağmen takılma ihtimali var.. Türkiye deki gümrük döngüsü cok saçma

Türkiye de ki gümrük döngüsünü ptt çalışanları bile anlamıyor. tamamen şans. birazda bizim çabalarımız. denildiği gibi her ihtimale karşı bir fatura olmalı(tabi fiyatı aşırı küçük tutmayın, çünkü gümrükteki çalışan biz salakmıyız, bunun ortalama fiyatını bilmiyormuyuz gibi laf söyleyebilir), paketi oldukça küçük yaptırmak gerek.şirkete değil şahsa göndermek gerek. ama yeri geliyor hiçbiri yetmiyor. görevli taktıysa takar, kiminin lcd monitörü gümrükten geçerken kiminin bir küçük fotoğraf makinası takılıyor o yüzden riskli dedim. %100 geçmez demiyorum zaten.bence 1 teyip çok riskli bir durum.ki şu anda ecel terleri döküyorum. 3 tane mini mp3 player sipariş ettim.ptt kargo sorgulamasında geri gönderildi yazıyor,ama bugün yurtiçi kargoya alındı yazıyor. tarihler çok değişik. bu ayın 20 sinde alınıyor ürün ama bu ayın 4 ünde geri gönderildi yazıyor. gerisini siz düşünün artık. dehşet derecede korktum yani.artık gümrükten geçer mi geçmez mi görecez. umarım geçer.

ben takılmayacağını düşünüyorum. öncelikle orjinal kutu yerine başka kutuda göndermeli, gift iyi bir seçenek. bunun yanında car gps dvd felan yazarsa kesin takılır. yapılması gereken car accesories yazacak., orjinal kutuda göndermeyecek, fatura koymayacak.

bu arada üç tane mp3 kesinlikle gümrük işlemine tabi tutulur

Geri