Astra H Sunroof Su Sızdırma Sorunu

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
sunroof-min.jpg
Selam.Şoför ve yanındaki koltugun tam tepesinde yani kol tutma yerinden başlayıp ön direklerden aşagı dogru(1 nolu kısım) su sızdırıyordu. Öncelikle bütün forumlarda aracım olsun olmasın hepsinin su sızdırma sorununu okumama ragmen bulamadım kaynagını. Tavan döşemesinin tamamını indirdik hortumla su tuttuk yine bişi yok.tahliye kanallarını baktık onlarda saglam. indirmişken acık yerleri cam slikonuyla kapattık, topladık. 2-3 gün gecti yagmur yoktu suda sızdırmıyordu :d Aracı yıkadıgım zaman gram su sızdırmıyor yavas yavas yagan yagmurda aldı ona sasırıyorum. Simdi sadece her iki tarafta da tavan dösemesi ile ön konsola giden dösemelerin birleştigi (2 nolu kısım) yerden sızdırıyor. Çok uzattım hakkınızı helal edin . Basına böyle bi problem gelen var mı yahut çözümünü bilen.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su sızmış halinin resmi olsa iyi olurdu.öncelikleön cam değiştimi yani ön cmın üst yan kısımlarından sızdırıyor olmasın.
Yolcu kapısı fitilleri sağlamdır heralde.o bölgeye yakın yerleri işaretlemişsiniz o yüzden cam ve fitil i elemeni gerek diyorum.
Sunroof un gideri az tıkalıysa uzun süreki yağışta dolup taşabilir.gidere su döker dökmez bitmeli su.
Sunroof gideri tıkalı değilse ve sızma varsa sorun gider bölümünde bekleyen su ile döşemenin bitleştiği noktaları inceleyin eğilme vs bir problem gözlemleyin varmı diye.
Çok düşük bir ihtimalle aracınızı çok eğimli bir yerde park ediyorsanız belki kaçırabilir o da sunroof gideri tıkalıysa tabi

Sony Z5 ile gönderildi

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Su sızmış halinin resmi olsa iyi olurdu.öncelikleön cam değiştimi yani ön cmın üst yan kısımlarından sızdırıyor olmasın.
Yolcu kapısı fitilleri sağlamdır heralde.o bölgeye yakın yerleri işaretlemişsiniz o yüzden cam ve fitil i elemeni gerek diyorum.
Sunroof un gideri az tıkalıysa uzun süreki yağışta dolup taşabilir.gidere su döker dökmez bitmeli su.
Sunroof gideri tıkalı değilse ve sızma varsa sorun gider bölümünde bekleyen su ile döşemenin bitleştiği noktaları inceleyin eğilme vs bir problem gözlemleyin varmı diye.
Çok düşük bir ihtimalle aracınızı çok eğimli bir yerde park ediyorsanız belki kaçırabilir o da sunroof gideri tıkalıysa tabi

Sony Z5 ile gönderildi
Öncelikle tesekkur ederim ilginizden ötürü.
Sunroof kısmını eleyerek işe başladım cünkü sunroofun tamamına bant cekmeme ragmen sızıntı devam etti.
Camcıya gittim hortumu tuttu gene bulamadı. Baska camcıya gittim buhar tutarak camın üst kısmından sızıntı kaynagını bulduk. Camı cıkarıp yeniden montaj yapalım dedi. Kırılma olasılıgıda var kırılırsa sana ait. Camı cıkarıp taktırsam mı . Uzerine slikon ceksem sorun giderilir mi?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tesekkur ederim ilginizden ötürü.
Sunroof kısmını eleyerek işe başladım cünkü sunroofun tamamına bant cekmeme ragmen sızıntı devam etti.
Camcıya gittim hortumu tuttu gene bulamadı. Baska camcıya gittim buhar tutarak camın üst kısmından sızıntı kaynagını bulduk. Camı cıkarıp yeniden montaj yapalım dedi. Kırılma olasılıgıda var kırılırsa sana ait. Camı cıkarıp taktırsam mı . Uzerine slikon ceksem sorun giderilir mi?
Ön camdan mı bahsediyorsunuz.sunroof camından mı.ön cam gibi anladım ben.ön camı bir camcı rahatlıkla sökebilmeli diye düşünüyorum.şimdi sizin sorununuzdan dolayı tespit doğruysa mutlaka cam sökülmeli sökmeden bir tamirat yapılabilirmi onu araştırın bir belki çok sağlam bir malzeme ile kesebilirler sızıntıyı camı sökmeden.yoksa böyle bir durum başka bir camcıya gidin rahatlıkla sökeriz diyen birine.garanti alabilirseniz daha iyi olur

Sony Z5 ile gönderildi

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Su durumda sökülüp takılması en makul olanı .diğer türlü görüntüyü bozuyormus

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Sunroof su alıyorsa aldıgı kısım cok onemli.Benim arac sunroof kısmından almayı kesti ön camın üst köselerinden sızdırıyordu. Hortum ile su tutulunca gelmiyor bir tek yagmur suyunda sızıntı oluyordu. Buhar makinesi ile tespit edebilirsiniz.
Camı söküp yeniden taktık şimdi yagmuru bekliyorum insallah sızıntı yapmaz.

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Yagmuru bekledik yine hüsran:(
Ön camın üst kısmından almayı kesmiş durumda lakin yine su sızdırıyor. Resimdeki 1 numaradan 2 numaralı alana kadar sızdırıyor.
Yapılanlar
Tavan söküldü tahliye hortumları kontrol edilip tekrar temizlendi. Suyun gelip gelmedigini kontrol ettik lakin hicbir yerden almadı. Alt kısımdan tamamını cam slikonuyla kapattık her gediği. Sorun halen devam ediyor ne yapacam bilemiyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Testi tam doğru yapmamışsınız.tazyikli su ile tavana su tutacaksınız üstten.belli bir yerden kaçırıyor işte ustanız bulamamış

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Aynen bulamadık haftaiçi mesai saatlerinde çıkamıyorum yoksa adamakıllı bir usta şart.bakım yapmadan önce geçen kış 1 damla şu almayan araç bakım sonrası sanki kevgire döndü

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan kumaşını vs söktürüp eve götürün veya uygun bir yere.tamir için kaçak noktayı net tespit edin,silikonları güzelce temizleyin,bikaç gün boyunca test yapın en son tavanı taktırın.aksi halde tavanı yenilemek zorunda kalabilirsiniz.evde güzelce temizleyip kurutup bekletin.

Sony Z5 cihazımdan gönderildi