astra h xenon montaj problemi...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende taktırdım. aldığım xenon un özelliği arıza ışığı yakmamasıydı. tech2 filan hiç uğraşmadan takıldı sorunsuz kullanıyorum

5559

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun kadıkoyde 1 servisle görüştüm pek bi bilgileri yoktu.bostancı sanayi sitesinde birkaç opel servisini aradım onlar bu problemle daha önce karşılaştıklarını,çözebileceklerini söylediler.bir iki gün içinde oraya gidicem sanırım... :(

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende o çin boschlardan kullanıyorum verdiği ışığı aşağıda görüyorsunuz... 6 aydır ne sararma var ne bişey... çokta dandik değil anlıyacağınız...

normal ampul 55watt xenon 45watt yeni araçlarda sorun yapıyor diye baızı firmalara 55watt'a uygun üretiyor artık 45wattlıklarada aparat takıyorlar en son ürün ise 55wattlık xenonlar verdiği ışık çok daha iyiymişş...

5559

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz bu aparat muhabbetini nerden duydunuz? uygulayan bildiğiniz biyer var mı istanbulda? bir de merak ettiğim bu tip bi xenonu sislere uygulasak( bunu verip sislere uygun olanını alsam) aynı problemle karşılaşır myz?

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca takan biyer bilmiyorum xenonlar ilk çıktığında çok yaygındı bu sorun ama uzun süredir gelişen modellerle duymamıştım artık çoğu kit bunun için bişey koyuyo kutusuna

istersen aranıyor bölümüne ilan aç belki xenon kitinin içinden bu aparat çıkıpta takmaya gerek duymayan araç sahipleri vardır sonuçta eski kasalarda direnç olmasada sorun olmuyor

5559

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şirin evlerde varmış o kondensatör,arayıp görüştüm.ne dertli işmiş ya... herşeyin orjinali güzel ben bunu öğrendim... kaliteli bişey alsan bile problem çıkıo...

5559

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pazartesi yapıcaz inşallah... ama mantıken problem akım farkından dolayı ise kondansatör ilk anda problemi çözebilirmiş fakat bazı araçlarda bu akımı sürekli kontrol eden bi sistem varmış.ilk açma anına bu uyarı çıkmıyabilir ama bir iki dk sonra tekrar arıza hatası verebilirmiş.aslında kalıcı olan çözüm bu akım farkını kapatabilmek için kaputun içinde yanıcak gibi extra bi ampul daha bağlamakmış,o da akım çekicek ve dengelenmiş olucak.önce kondansatörü deniycez sanırım,olmadı öyle yapıcaz.... olayın mantığı bu sanırım...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon az elektirik çok ışık diyolar ama bu lambalar çok sorunlu gibi. iyi aydınlatıyor diyende var memnun olmayanda var. galiba xenonu takarken ustalar yanlış takıyor

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
arkadaşlar xenon farlar düşük akım çekmektedirler, 35w gibi düşük bir akım, beyinli araçlarda düşük akım çektiği için patlakmış gibi aldılıyor ve yanıp yanıp söndürme vs. gibi sorunlar meydana çıkıyor, ben kendi aracımda bu sorunu şu şekilde çözdüm;

xenona taktığınız aracın far soketindeki kısa veya uzun farın - ve + uçlarına minicik bir 10w lık ampul bağladım, ampulude küçük bir kutu içine soktum ve izole bantla kapattım. bu sayede kısaları veya uzunları yaktığımız zaman akım biraz daha fazla çekeceği için sorun yaratmıyor...
keşke resimi çekseydim ama isterseniz çeker koyarım...

Saygılar...