Astra iç kabinde duyulan gıcırtılar,sesler

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan suvi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ön gögüsten ses gelmesinin tek nedeni gögüsün iç aksamının sert plastikten yapılıyor olmasıdır aracın kasası bozuk yollarda esnedikçe plastikler milimetrik derecede birbirine sürter ve gıcırtı çıkarırlar...

hemen kronik sorun yaptınız ya 11 senelik astramızda bi ara takur tukur sesler gelmeye başladı ön taraftan sonra bi baktım torpidodaki gözlük kutusu ve küllükteki garaj kumandası sebep oluyormuş bu seslere onları aldıktan sonra ne tıkırtı kaldı ne gürültü. eski toprakların hali bi başka sanırım. ama bizde de motor sesi fazla geliyor içeri gerçi çok sinir bozucu bi durum değil bu bazen hoş da oluyor :D

evet arkadaşlar bugün 0pel özkaymak servise gittim. şu önden gelen tıkırtı gıcırtı sesler için ve sonuç gayet iyi oldu.
direksiyon altından gelen seslere için plastik aksamın bağlantı kenanaralrına kauçuk izalosyonu yaptılar. tavan lambasının önündeki kapak sökültü iç kısmına ince kauçuk şerik çekildi. arabanın amasörleri kontrol edildi. kapı lastik ve fitillere bir şey sürdüler ve 3 saat boyunca kapılar açık bekledi araba serviste artık rügar sesi de yok. kapı ayarları yapıldı. şu an arabam çok güzel tıkırtı gıcırtı yok. ve beş kuruşda ödemedim arabam daha 5000 Km de garanti kapsamında. Birde unutmadan söyleyeyim aracımın bir kaç yerine minik rutujlar yaptırmıştım. malum yolda giderken illa bir taş fırlıyor arabaya.

Ekli dosyalar

• 100_3224 (600 x 450).webp
    100_3224 (600 x 450).webp
    39 KB · Görüntüleme: 27
  • 100_3225 (600 x 450).webp
    100_3225 (600 x 450).webp
    31 KB · Görüntüleme: 23
sizin ki biraz sanssızlık olmuş.. yeni kasalarda kronik falan degil.. aracım 20 binde ve dizel.. dizelin motor sesi cok az geliyor içeriye.. 2006 leonu olan arkadaşım ve 2007 focus kullanan 2 arkadaşım astranın daha sessiz oldugunu iddaa ettiler..

neyse ki artık cözüldüyse sorun yok.. umarım birdaha karşılaşmazsınız..

Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 2008 enjoy sedan sp paket eysitronik arabam var. Arabamı temmuz ayında sıfır aldım ve daha 4500 KM de. arabamdan çok memnunum. Ancak arabamın kabin içersinde ,sürüş esnasında sürekli sesleri duyuyorum ve artık gıcık olmaya başladım Ön göğsten gıcırtı şeklinde sesler geliyor parke döşeli yollda giderken daha çok duyuluyor. birde direksiyon altından ses geliyor. servise götürdüm direksiyon altındaki yere plastik aksama birşeyler yapıştırdırmışlardı ama hala devam ediyor. Acaba buna benzer sorunla karşılaşanlar var mı aramızda özellikle yeni sıfır arabalarda olurmu bu ya. Lütfen çözüm bulan varsa paylaşsın. Birde Arka sağ kapıdan rüzgar sesi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
geçmiş olsun

ya hemserim benim vivarodada cok geliyobu rüzgar sesi kaca malalur bu ben de özkaymak gidiom hep

vALLAHİ HŞERİM KAÇA PATLAR BİLMİYORUM BENİM ARABA GARANTİ KAPSAMINDAYDI. AMA MUTLAKA BİR GÖSTER İSTERSEN.

ya var mı yok tam da bilmiyom sorun işte işte ben biraz titizim işte senin gibi ama şimdi ses yok olmaz sa bunun bakımı geldiginde onu da bi söyle sen ce özkaymak ii mi ben şimdi orda arabayı bırakım gidecem ogünde biriyle konuşuyodum adam arabasını servise bırak mış zaferde görmüş arabayı :) benim başımada gelmesin böyle bişi :)

Geri