astra j 1.3 cdti cosmo. lütfen yardımcı olun

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan laprea
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: astra j 1.3 cdti cosmo. lütfen yardımcı olun

hocam ailece binecekseniz hızda,havada,civada gözünüz yoksa 1.3 sizi üzmez.ama performans bekliyorsanız kesinlikle uzak durun.bu motor performans değil ekonomi moturudur

thnxx
albertxx link' Alıntı:
1-Aracı eğer yarış arabası kullanmayacaksanız yeterli gelir.0-100 16saniye araçta bunu bilin öncelikle 1. vites ağır 2.vites 3000devir ve 3.vites sonrası gayet performanslı bir araç haline gelir ve sürüşü çok zevklidir.Ayrıca almadan kesin test edin sürün herkese farklı geliyor bana yeterli gelip size ağır gelebilir.

2-110dan ziyade 90 ile giderseniz 4 civarı yakarsınız maksimum eğimli yollarda 4.5 olur 110 120de 5i uzun yolda asla geçmez tabi dağ bayır tırmanmıyorsanız :) zaten ortalama aşırı sıkışık trafikte bile agresif değilseniz 6yı bulmaz bile 5 civarı gezinir.

3-Bagaj konusu sedan mı hb mi alıcaksınız sedansa tabi daha geniş daha yeterli olur.Ama hb biraz daha dardır.çift katın 2. katı sıkıntı yaratmaz çıkarılıyor kolayca.Yinede denemenizde yarar var ne koycaksanız.Pazar arabası rahat sığıyor katlanmadan :D

4-Triger zincirlidir.

5-ağır bakımlar genelde 100bin km ye gelmeden önce yapılır 90bin bakımında her arabada genelde standarttır.

6-2.elde özellik farlara afl'sine hasar kaydına sağlam eksperte göstermeniz lazım.Araçta mümkün oldukça az oynama olmasına dikkat edin özellikle elektrik sistemiyle ilgili.Az km olması dizelde önemlidir.

7-Kronik arıza olarak birşey yok aslında dizellerde.eski kasalarda baskı balata vardı ama 2013 model benim ki 15bin km de hiç bir sorun çıkarmadı.Kronik olarak bir sıkıntı çıkarmaz özellikle motoru hiç sıkıntı çıkarmaz çünkü fiattan bildiğimiz 1.3 var 200 bin km gören motor bunlar.
              tüm açıklıığıyla buraDA CEVAP VERİLMİş SANIRIM, AYNEN ONAYLIYORUM, GAYET KISA VE ֖Z...

Ayrıca ufak birşey söyliyim eğer beğendiyseniz motorunu sürüp karar verdikten sonra diğer hiçbirşeye arabaya filan bakmayın.Sadece gidin yanına binin içine etraftakilerin bakışına bakın o zaman doğru seçimi yaptığınızı anlarsınız :)

Ayrıca cosmo bulamazsanız sport alın kesinlikle direksiyon koltuk ve jantlar cosmodan daha üstün:) Tek fark afl+bluetooth önemli olarak.

eğer zamanın olsursa bir gün ankara opis e gel. genelde akşamüzerleri eşimi almak için haftanın 4-5 günü oradayım. gel benim aracımı incele fikir sahibi olursun. özelden cep telimi de yolladım

Arkadaşlar hayranım size; Bu ne güzel bir paylaşım ki hiç tanımadığı araç alacak kişiye gel benim aracımı test et fikir sahibi ol, böylece yanılmazsın diyebiliyorsunuz. Son derece ulvi ve özverili bir davranış, kutluyorum sizleri. Araca gelince,dizelini bilmiyorum ama eğer arkadaşın performans sıkıntısı veya endişesi varsa 1.4 turbo motora bakmalı. Hiç bir şekilde performans sıkıntısı yaşamayacaktır. yakıt problemi yaşamayacağını garanti edemem okkk çünkü 48 kuruş çok rahat yakacaktır şehir içinde.AFL için bile cosmo alınır ki irili ufaklı 13 fark var sport ile arasında. Kapı kollarının krom olması bile ayrı bir güzellik.

buraya mesaj atan atmayan herkese teşekkür ederim.. ne kadar doğru bir tercih yapmış oldumu görüyorum, hızır gibi yetiştiniz.. görünen o ki alınacak araç 1,3 cdti astra hb cosmo.. mümkünse beyaz ve sunrooflu fakat 2. elde bu kadar şanslı olabileceğimi sanmıyorum :D bundan sonra gerisi zamana kalmış.. bütçeme uygun temiz bi araç denk gelmesini bekliyeceğim.

@cosmo ; ankaraya her ay 1-2 defa geliyorum haftasonları.. fakat vakit sıkıntım oluyor umarım görüşme şansımız olur.. mesajın için teşekkür ederim.. eğer denk gelirsen acity avm nin kapalı otoparkından çıkarken dikkat et olurmu ;)

Birde aklıma gelmişken.. malum heryıl donanım eksiltmeye gidilebilirken bazı noktalarda da iyileştirmeler yapılıyor araçlarda..2010-2011-2012 kasalardan hangisini tavsiye edersiniz..

şahsen bir fikrim yok, ancak en iyisi en yenisidir açısından baktığımızda 2013 derim, tabii ki bütçe meselesi. Ayrıca yukarıda bagaj konusundan bahsetmişsiniz ve sizin için kapasitenin önemli olduğunu yazmışsınız. Neden sedan değil de illa HB  032questn

oldum olası HB araç sevmişimdir ve istemişimdir fakat kader bu ya 2006 yılından beri bi şekilde hep sedan denk geldi... yavaş yavaş hb için son zamanlarım ilerde zaten sedana belkide stationwagona geçmek şart olacaktır.

benim HB araçlara ilginç ve belki de pek çoklarına göre anlamsız bir olumsuz bakışım vardır. Şöyleki, HB araçlar konusunda benim görüşüm "tam para, yarım araba" şeklindedir.. Eğer HB iyi bir şey olsaydı tüm makam arabaları HB olmalıydı. Eğer HB iyi bir şey olsaydı tüm yarış arabaları öyle olmalıydı. Tercihler ve renkler meselesi.

harunhoca link' Alıntı:
benim HB araçlara ilginç ve belki de pek çoklarına göre anlamsız bir olumsuz bakışım vardır. Şöyleki, HB araçlar konusunda benim görüşüm "tam para, yarım araba" şeklindedir.. Eğer HB iyi bir şey olsaydı tüm makam arabaları HB olmalıydı. Eğer HB iyi bir şey olsaydı tüm yarış arabaları öyle olmalıydı. Tercihler ve renkler meselesi.

sadece turkiye de olan bir bakis acisi bu da. sedani daha cok sevmek tabiki olabilir kimse bisey diyemez ama bence sedan almak icin en azindan hb modelden daha buyuk bir bagaj ve arka diz mesafesi olmasi lazim ama astra sedanda hb den bu konularda daha iyi degil bbagaj biraz buyuk olsda diz mesafesi ayniydi yanlis hatirlamiyorsam. diger aracim civic astra sedan yaninda d sinifi gibi kaliyordu mesela. kisaca fazladan agirligin uzunlugun hakkini verdigi surece sedan tercih ederim yoksa pek isim olmaz bundan sonra ki astra ya kadar surekli sedan kullanmis biriyim bende hafiften sizin gibi bir on yargiya sahiptim. sw yide hic almam diyordum yurtdisinda 1 hafta kiraladim buyuk bir rahatlik oldugunuda anladim onunda ciddi dusunebilirim buyuk bagaj gereksinimim olsa mesela

Geri