Astra J 1.3 dizel motor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tetik_67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu modeli değil ama 1.3 accent era kullanmıştım 1.3 motor için kullanmak gerekirse benim 1.6 astrama göre biraz farketsede şehirdışında,yokuşta sizi sıkıntıya sokacak bir motor değil ancak çok atik araba kullanıyorsanız hissedersiniz farkı normal sürüş için vergisiyle cartu curtu gayet ideal ama bu cosmo kasa astralardan bende huyluyum millet niye tercih etmiyor bilmiyorum..

Arkadaşlar yorumlarınız için teşşekür ediyorum hepinize. Bakalım pederle ortaklaşa alacaz ama peder diyo 1.3 arabaya o kadar para verilmez. 5 yıl kullanacaz en az. Elimizde patlar diyo motoru fazla uzun ömürlü olmaz diyo ama bakalım aklını çelebilirsek değerlendirecez.

elinizde falan kalmaz merak etmeyin de babanız büyük motorlu arabaya alışmışsa fırçayı atar durur ben sana demiştim diye...
ben 350 binkm lik albea 1.3 dizel kulllandım dahada gidiyordu çoktan 400 ü devirmiştir

1.3 cdti 2 adet Astram var. Vectra 2.0 dan sonra bildiğiniz eşşek lakin, araç çok güzel gidiyor, harika uzuyor diyenler sanırsam Şahin'den terfi edenler. Neye göre çok güzel? Kime göre şahane? Kuş serisine kıyasla haklısınız, Bunlar tartışılır lakin ortada bir gerçek var, o da:

İş dönüşü, Yıldız yokuşunda dur kalk trafikte, araç resmen altınızda eziliyor, zorlanıyor, araca hasar verdiğinizi hissediyorsunuz. Araç seri falan değil, dizel 1.3 serilik beklenmez zaten fakat kalkışlar çok kötü. Her gün 15km lik yolu, 1 saat dur kalk ile geçirin, ideal olmadığını görürsünüz. Fiat 1.3 linea 5 ileri olan aynı motorda aynı yokuşta, araç çok daha istekli. Keza Corsa da öyle olabilir lakin, Şehir içinde trafikli, rampalı bir yerde yaşıyorsanız, heleki klimayı da açıyorsanız, kesinlikle 1.3 Astra almayın. Benden size tavsiye. Köprü trafiği gibi eziyetiniz yoksa alınabilinecek bir araç.

1.3 cdti 2 adet Astram var. Vectra 2.0 dan sonra bildiğiniz eşşek lakin, araç çok güzel gidiyor, harika uzuyor diyenler sanırsam Şahin'den terfi edenler. Neye göre çok güzel? Kime göre şahane? Kuş serisine kıyasla haklısınız, Bunlar tartışılır lakin ortada bir gerçek var, o da:

İş dönüşü, Yıldız yokuşunda dur kalk trafikte, araç resmen altınızda eziliyor, zorlanıyor, araca hasar verdiğinizi hissediyorsunuz. Araç seri falan değil, dizel 1.3 serilik beklenmez zaten fakat kalkışlar çok kötü. Her gün 15km lik yolu, 1 saat dur kalk ile geçirin, ideal olmadığını görürsünüz. Fiat 1.3 linea 5 ileri olan aynı motorda aynı yokuşta, araç çok daha istekli. Keza Corsa da öyle olabilir lakin, Şehir içinde trafikli, rampalı bir yerde yaşıyorsanız, heleki klimayı da açıyorsanız, kesinlikle 1.3 Astra almayın. Benden size tavsiye. Köprü trafiği gibi eziyetiniz yoksa alınabilinecek bir araç.

işte gerçekler... biz araba gitmiyor deyince sanki son hız vs için konuşyoruz sanki yarış mı yapacağız diyorlar günlük kullanıma yansıyan hali bu işte...
0-100 15 saniye civarı ama hep 0-100 mü deniyoruz diyorlar

Araç harika uzamıyor elbetteki, lakin yeterli bir motor olduğunu belirttim.5 ileri manuel astra j de öyle bariz bir hantallık göremedim ben.Focus tdci gibi fırlama isteği olmasada , sollamalarda falan gayet yeterli.Hatta bence 1.6 atmosferik ecotec motordan daha verimli...

Verimli derken? Hacmine ve yakit turune gore verimli olabilir fakat 1.6 Astra'nin yaninda cok cok hantal 1.3 dizel. Kuzenime aldik 1.6 Astrayı, gercekten sahane. 1.3 turbo dizel ile 1.6 atmosferik benzinliyi bir tutmayın lütfen. Son hiz ve 100 km ustu hizlanma kiyas degildir. Acikcasi sollama yaparken turbonun lag olmasindan dolayi cok tedirginim.

Elma ile Armutu kiyaslamamak lazim.
Benzin-dizel
Atmosferik-turbo
1.6 cc - 1.3 cc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Verimli derken? Hacmine ve yakit turune gore verimli olabilir fakat 1.6 Astra'nin yaninda cok cok hantal 1.3 dizel. Kuzenime aldik 1.6 Astrayı, gercekten sahane. 1.3 turbo dizel ile 1.6 atmosferik benzinliyi bir tutmayın lütfen. Son hiz ve 100 km ustu hizlanma kiyas degildir. Acikcasi sollama yaparken turbonun lag olmasindan dolayi cok tedirginim.

Elma ile Armutu kiyaslamamak lazim.
Benzin-dizel
Atmosferik-turbo
1.6 cc - 1.3 cc

Sent from my iPhone using Tapatalk
turbonun geç devreye girmesi gibi sıkıntımı var acaba h lerde ?

turbo beslemeli motorlar atmosferik gibi istikrarlı değildir.. 1.3 te sadece turboyla yürüyen bir motor turbonun lag olması her zaman başınıza gelecek bir durum değil ama turbo olmadığında gaz pedalını sonuna kadar bassanızda faydasız

Benim 20 bin km oldu CDTI'm. Yokuşta kalkış dışında bir problemini görmedim.Aracınız dolu yükte ise dik bir rampada kalkmanız çok güç.El freni kullanmazsanız debriyaja zarar verirsiniz.Ama hillholder'lı astra h 'larda bu sorun yokmuş zaten. Öteki türlü herkesin dediği gibi kalkışları kötü yalnız 4.viteste 5. viteste giderken rampalarda dahi yüksek tork sayesinde her zaman vites büyütüyorum.Zaten yakıtı bana göre çok iyi . Ş.içi 5.5 - 6 litre ( Ortalama 30 kmh hıza göre) turbo lag olayınıda sollamadan önce 2500 devire getirip gazı köklediğiniz sürece hiç bir sollama sıkınıtısı çekmezsiniz.Son olarak ;Gördüğünüz gibi beğenmeyenlerin bile 1 değil 2 tane astra cdti'si var :D :D

Son düzenleme:
Geri