astra j 1.3 dizele egzoz nikelaji

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra j 1.3 dizele egzoz nikelaji

֖ncelikle herkese teşekkürler arkadaşlar..

Hemen açıklamalar kısmına geçeyim:

1. Egzostcudan veya Aksesuarcıdan beğendiğiniz krom egzost ucunu alıyorsunuz. Beğeni tamamen size kalmış.

Burada dikkat etmeniz gereken husus egzost ucunun nikelaj değil,  orijinal KROM olması. Güzel bir krom uç için fiyat aralığı 60 ile 100 tl arasındadır. Marka olarak BİLEN önerebilirim yada UES (ama bunun krom olmayanı da var ona dikkat).

2. Egzost ucunuzu alıp bakalitçiye gidiyorsunuz ve o ucun çapında tampon ekinizi traşlamasını istiyorsunuz.. (20 TL) [Dileyen kendisi de yapabileceği için yukarıdaki fiyata (70 TL) bu rakam dahil değil ama]

3. Oto camcıya gidiyorsunuz ve ևeneli fitil (içinden metal geçen, açılıp kapanabilen fitil) alarak bakalitçinin kesmiş olduğu yere bu fitili geçirip fazlalıkları kesiyorsunuz..

Bu arada, laz olduğumuzu belli etmeyelim, eğer yolunuzun üzerindeyse fitili bu aşamaya gelmeden önce  edinip bu aşamada da uygulayabilirsiniz, Fiyatı ise ! metre =  1,5 TL :) (Fitilin görüntüsünü alta ekleyeyeceğim)

4. Egzostcuya gidip ucu taktırıyorsunuz ve her iki uc da faal oluyor. ևok basit bir işlem, egzostun uc kısmının fazlalığından biraz alıp  bu ucu ekliyorlar hepsi bu. Egzostunuza veya aracınıza en küçük bir zararı yok.

Burada dikkat etmeniz gereken husus ise egzostcu montajı yaparken aracın her açısından bakıp istediğiniz görüntüyü yakalamak ve yamukluğu engellemek. Ayrıca üstten bakıldığında egzost ucunun tamponu geçmemesine özen gösterin. Yani tam üstten bakıldığında (stopların oradan) egzost ucunuz görünmemeli ve tam o sınırda olmalı...  Bu işlemin fiyatı da 20 - 30 TL...

Uç montajı yapılmadan önce, fitilin görüntüsü şu:

https://imageshack.us/photo/my-images/442/dsc00021hg.jpg/

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Linki düzelttim, tekrar bakabilirsiniz, bu kurbağaya (imageshack) ne oluyor anlamıyorum zaman zaman böyle yamukluklar yapıyor :)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Recai... Kusura bakmazsan arabanı kıskanıyorum kardeşim  011zaa

Temiz temiz gördüm yarın ilk işim arabayı yıkamak olacak, bugün üzerinde 0.0000009873983149gram toz vardı  general__p

Abi çok kötüsün, biliyosun nazar damarımı ve basıyosun  011zaa

sallierim link' Alıntı:
70 liraya mükemmel olmuş.kuzenim de 1.3 ecoflex var o da bunu arıyordu.gösterdim fotolarını hayran kaldı.bu egzos ucunu sipariş edebileceğimiz bir yer var mı?

Bu uç UES markanın krom olanı, birçok egzostcuda bulunur, şayet bulamazsınız ustamla görüşür ve nereden temin edebileceğinizi öğrenirim, en olmadı buradan kargolarız...

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok çetrefilli bır işmiş bu egzosun aynısını gidip taktırabılecegımız bır yer yok mu parası daha fazla olsun ama böyle 50 yer dolasmadan  taktırabılecegımız bır yer varsa ozelden mesaj atabılır mısınız?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
çok çetrefilli bır işmiş bu egzosun aynısını gidip taktırabılecegımız bır yer yok mu parası daha fazla olsun ama böyle 50 yer dolasmadan  taktırabılecegımız bır yer varsa ozelden mesaj atabılır mısınız?

4 maddeyi de kendi yapan yerler var, gidip görüşmelisiniz...

Ben şahsen büyük keyif alıyorum her işleme kendi elimin değmesinden ve her işlemi kendi ustasına yaptırmaktan... Hele de usta benim gibi hasta adamın biriyse değmeyin bize. Zamanında, son susturucu değiştirilmeden kesinlikle yapılamaz denilen FSI GOLF'e, son susturucuyu değiştirmeden iki tekli çıkışı birleştirerek 6 saatte egzost yapmıştık ve milimetrik olarak GTI ile aynıydı: greatt

19752_253317561321_7385545_n.jpg

keşke burada olsaydınız, seve seve yardımcı olur ve size de bu işi sevdirirdim  011zaa

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konularda sızın kadar becerıklı degılım keske olabılseydım, ben egzosunuzu cok begendım araca cok yakısmıs insallah ıstanbula yolunuz duserde burada yardımcı olursunuz bana:)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu hortlatayım:) bu egzos'un aynısını istanbulda nerede ve ne kadara yaptırabiliriz beyler bilgisi olan?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Konuyu hortlatayım:) bu egzos'un aynısını istanbulda nerede ve ne kadara yaptırabiliriz beyler bilgisi olan?

Bildiğim kadarıyla hiç egzozu olmayan Astra J'lere çift çıkış 550 TL'ye (liste fiyatı) Odak'ta yapılıyor.
Tek çıkış isteyen müşterilere de bu fiyat üzerinden bir takım indirimler yapılabiliyor.
Odak ile bu konuyu görüşebilirsiniz.

http://www.odakdynamics.com/odak-astra-j-cift-egzoz?filter_name=egzoz&filter_category_id=0

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynısından bende düşünüyorum yalnız eksoz ucu olararak
Beyaz astradakide zaten öyle onuda bir çok eksozcuda bulunuyor.
kalitesine göre 25-50 tl arası netten eksoz ucu diye aratırsan
sipariş vericen bir çok yer ve farklı model bulursun
Örnek : http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/modacar-sportive-egsoz-ucu-otm22a022-101484249

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu uygulamayı ben de çok seviyorum sağ tarafa uç ekletsem (sadece görsel olarak) bir işlevi olmasa çok mu kötü olur ?