Astra J 1.4T İlk Çalıştırmada Sarsıntı

Valla hocam taktım birkere, birşekilde çözeceğiz bakalım :)
Sorunu çözebildinizmi benimde aracım sabahları sarsıntılı çalışıyor arada esb yakıyor bujiler bobin akü karniser walf sensörü değiştirdim hala sorun devam ediyor aracım benzinli

Sorunu çözebildinizmi benimde aracım sabahları sarsıntılı çalışıyor arada esb yakıyor bujiler bobin akü karniser walf sensörü değiştirdim hala sorun devam ediyor aracım benzinli

Bu soruna Benzin enjektörü işemesi neden olabilir. Canlı değerlere ve hata kodlarına bakılması gerekir.

Hocam henüz işlem yaptırmadım, AFR ayarı ekibinin izmire gelmesini bekliyorum. Bendeki sorunun lpg kaynaklı olduğunu tespit etmiştim. Sizin sorunda tekleme sanki uzun sürüyor gibi esp de yaktığına göre. Manifold biryerden hava alıyor olabilir, benzin enjektörü olabilir. Subapların da kontrol edilmesinde fayda var.

Bu soruna Benzin enjektörü işemesi neden olabilir. Canlı değerlere ve hata kodlarına bakılması gerekir.
Hata kodları hep farklı çıkıyor en son verdiği hata kodu p0300 ayrıca başka araçtan enjektör taktık değişen birşey olmadı subabdan olmadığını da düşünüyorum yoksa her sabah çalıştırırken esb ışığını yakacağını söyledi servis boğaz kelebeğini de temizletmiştim 1 aydır sorunun çözümünü bulamadım

Hocam ateşleme arızası veriyor araç, buji bobin yenide olsa arızalı olabilir, dediğim gibi bunlar değilse subap olabilir. Sabahları kaç sn sürüyor tekleme? Benim araçta herhangi bir arıza kodu yok, araçtan soğutacak bu arıza

Hocam ateşleme arızası veriyor araç, buji bobin yenide olsa arızalı olabilir, dediğim gibi bunlar değilse subap olabilir. Sabahları kaç sn sürüyor tekleme? Benim araçta herhangi bir arıza kodu yok, araçtan soğutacak bu arıza
Zaten birkaç saniyeyi geçerse esb ışığını yakıyor ama titrerken hafif gaza basayım hemen titremeyi kesiyor

P300 ateşleme sistemi hatasıdır. Tesisat ve Ecu kontrol edilmeli.

Sorunla ilgili bir gelişme olursa bilgilendirin lütfen hocam

Geri