ASTRA J 1.4T ya da 1.6 CDTİ SİZCE HANGİSİ MANTIKLI ???

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli astra j sahipleri. Malumunuz 1.4 t aracım var lpg siz sorunsuz tertemiz biniyoruz çok şükür. Fakat takıldım kaldım 1.6 dizele geçiş yapsammıı yapmasammı? Ortalama tüketimim istanbul şehir içi 7.2. Çok iddalıyımdır tüketim konusunda ve aracımı çok iyi tanıyorum. 136 lık astra j sahipleri bana bir akıl verin aylık yaptığım km de 600 km yi geçmiyor. Önerilerinizi bekliyorum. Selam ve sevgilerimle.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam sizinle aşağı yukarı aynı durumdayız. Bende benzinle biniyorum ve yıllık maksimum 10 bin km yol yapıyorum. Dizel araçlar ilk satın almada fazladan verilen 10-20 bin TL arasındaki fiyat farkı nedeniyle bizim gibi az binen kişilere avantaj sağlamayacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aylık 600 km için dizel çekilmez.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok güzel değer elde etmişsiniz..Dizelde 6 Seviyelerinde normalde ama siz nerde ve nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 6 nın altına düşersiniz sanırım..5,6 ile 6 arası yaktığınızı baz alırsak.,Tabi sadece yakıt olarak bakmamak gerek bu olaya..Birde Dizel benzinliye göre biraz daha sorunlu ve masraf çıkarıyor..Hesabı siz yapın..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli astra j sahipleri. Malumunuz 1.4 t aracım var lpg siz sorunsuz tertemiz biniyoruz çok şükür. Fakat takıldım kaldım 1.6 dizele geçiş yapsammıı yapmasammı? Ortalama tüketimim istanbul şehir içi 7.2. Çok iddalıyımdır tüketim konusunda ve aracımı çok iyi tanıyorum. 136 lık astra j sahipleri bana bir akıl verin aylık yaptığım km de 600 km yi geçmiyor. Önerilerinizi bekliyorum. Selam ve sevgilerimle.
Neden lpg düşünmüyorsunuz?

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=fZBYc3IiKZ4

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
LPG ile ilgili görüşünüze kesinlikle katılmıyorum.
Candan Mühendisliğin Youtube videolarına bakın, sadece astra 1.4t videoları bile onlarca ve sorunsuz şikayetsiz kullanıyorlar.

LPG'nin kötü namı iş bilmez lpg servisleri yüzünden bu hale gelmiş. Dilerseniz bir arayıp görüşün bahsettiğim servisle, İstanbul'da.
Millet Türkiye'nin en ücra köşelerinden bu servise gidiyor, niçin? Bahsettiğiniz gibi LPG'den başlarını ağrımaması için ve memnun kalıyorlar.

Şiddetle tavsiye ederim. Facebookta'ta da Otogaz Yardımlaşma ve Destek Platformu var, oraya da bakabilirsiniz, gayet başarılı servisler var. Candan gibi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sizinle aşağı yukarı aynı durumdayız. Bende benzinle biniyorum ve yıllık maksimum 10 bin km yol yapıyorum. Dizel araçlar ilk satın almada fazladan verilen 10-20 bin TL arasındaki fiyat farkı nedeniyle bizim gibi az binen kişilere avantaj sağlamayacaktır diye düşünüyorum.
Hasip abi psikolojik sınırıda aştık benzin fiyatı şuan 6,29 oldu. Gerçi fiyat farkıda kalmadı dizelle arasında ama bilmiyorum heyecan arıyorum galiba :)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araç Antalya içinde 100 km de gösterge 4.5-4.7 arası gösterse de gerçekte 5.0-5.2 arası yakıyor 100 km de. Ama ben şimdilik yılda 30 bin km yapıyorum. Siz az km yapıyorsunuz yılda değer mi değmez mi tartışılır ama satarken zaten her türlü lpg ve benzinliye göre pahallıya satacaksınız yani değerini koruyor.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende istanbul da kullanıyorum aracı sizin benzilideki ortalamayı ben dizelde görüyorum siz aracınızı rahat rahat kullanın bence dizele geçmenize gerek yok tabi benim değerler kısa mesafe siz ne kadar kullanıyorsunuz günlük ortalama

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende istanbul da kullanıyorum aracı sizin benzilideki ortalamayı ben dizelde görüyorum siz aracınızı rahat rahat kullanın bence dizele geçmenize gerek yok tabi benim değerler kısa mesafe siz ne kadar kullanıyorsunuz günlük ortalama
Haftanın 2 yada 3 günü kullanıyorum. çıktığım zamanda en az 75 100 km yapıyorum.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

LPG ile ilgili görüşünüze kesinlikle katılmıyorum.
Candan Mühendisliğin Youtube videolarına bakın, sadece astra 1.4t videoları bile onlarca ve sorunsuz şikayetsiz kullanıyorlar.

LPG'nin kötü namı iş bilmez lpg servisleri yüzünden bu hale gelmiş. Dilerseniz bir arayıp görüşün bahsettiğim servisle, İstanbul'da.
Millet Türkiye'nin en ücra köşelerinden bu servise gidiyor, niçin? Bahsettiğiniz gibi LPG'den başlarını ağrımaması için ve memnun kalıyorlar.

Şiddetle tavsiye ederim. Facebookta'ta da Otogaz Yardımlaşma ve Destek Platformu var, oraya da bakabilirsiniz, gayet başarılı servisler var. Candan gibi.
Hocam ben dediğim gibi çekiniyorum çok sıcak bakmıyorum ama doğrudur güzel montaj yapıyorlardır mutlaka. Birde lpg ye vercem en az 3500 4000 lira. bunu amorte edemem.

Son düzenleme: