Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

Ynt: Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
2013 astra j 115 hb  İstanbul Isparta arası yazın 195 kr yaktı (genelde cc ile kullandım )geçen hafta hesapladım şehiriçi İstanbul 280 kr  ama yarın bi ayar yaptırcam benzinde 50-60 kr yakıyodu :)

Hocam değerler çok iyi. Peki ist. şehir içi hız nedir?

power39 link' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar aracımı 2 gün oldu alalı 1.6 155 ps edition hb. bayii çıkışı 6 km de idi biraz turladım. fabrika çıkışı kullanım dahil hiç sıfırlamadım. çok fazla sıkıştırmadım trafige girmedim zaten yaşadıgım yerde trafik sorunu yok :) normal kullanımda fahiş bir litre ile karşılaştım bende hatıra olsun diye resmini çektim. dikkate alınacak bi deger olmadıgını biliyorum sadece hatıra olsun diye paylaşıyorum

Uploaded with ImageShack.us
arabayı kullanerken 4 bin devirde kullanıyorum yazın 10 kışın 11 little
Sakin kullanım da 8-9 litre uzun yolda 100-110 5.2 litre 150-180 arası
Aracın km olarak 5 binde bence gayet iyi ayda 500 km yapana

8 litre civarında

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
280 kr bana yüksek geldi 250 ye çekmeye çalışcam yarın götürcem landirenzo ya

Ayni ortalama hiz ile bizim tuketim yaklasik 410kurus. Suan fazla yol yapmadigimiz icin cok sorun degil ama LPG degerleri gercekten cok iyi

Arkadaslar havalarin isimasini firsat bilip bi yakit olcumu yapayim dedim litresi 2,65 ten 20 tllik gaz aldim sehir ici sakin kullanimla 3 kmsi benzinle olmak uzere 83 km yol gittim,bence cok guzel bir deger,aracim suan 12500 kmde umuyorum 15000 bakimindan sonra bi miktar daha dusus olur

Kasım Çınar link' Alıntı:
Arkadaslar havalarin isimasini firsat bilip bi yakit olcumu yapayim dedim litresi 2,65 ten 20 tllik gaz aldim sehir ici sakin kullanimla 3 kmsi benzinle olmak uzere 83 km yol gittim,bence cok guzel bir deger,aracim suan 12500 kmde umuyorum 15000 bakimindan sonra bi miktar daha dusus olur

Kasim super degerler, imreniyorum size 80km icin kmde 25 kurus benim arac icin uzun yolda bile zor hatta imkansiz sanirim

OGOKTAS link' Alıntı:
Kasim super degerler, imreniyorum size 80km icin kmde 25 kurus benim arac icin uzun yolda bile zor hatta imkansiz sanirim

Valla benimde aldigimdan beri elde ettigim en guzel deger,yalniz son bir haftadir yol bilgisayarimda gormedigim kadar dusuk degerler gormeye basladim,bir onceki aracim focusda da 12000 de 100 km sehir icinde 0,5 tl civarinda bir dusus olmustu suan astramda 12500 kmde ve onceki ortalamam gore 0,5 lt dusus var.acaba diyorum bu tuketim degerini elde etmemde k&n filtrenin bir etkisi varmiki

Kasım Çınar link' Alıntı:
Valla benimde aldigimdan beri elde ettigim en guzel deger,yalniz son bir haftadir yol bilgisayarimda gormedigim kadar dusuk degerler gormeye basladim,bir onceki aracim focusda da 12000 de 100 km sehir icinde 0,5 tl civarinda bir dusus olmustu suan astramda 12500 kmde ve onceki ortalamam gore 0,5 lt dusus var.acaba diyorum bu tuketim degerini elde etmemde k&n filtrenin bir etkisi varmiki

Sebebini bilmiyorum ama sonuc cok basarili, ben araci alali tam 5 ay oldu, aldigim tum yakit fisleri aracta haftasonu bir bakacagim nekadar yakit almisim, LPG benim icin kesinlikle olmazsa olmaz ama nezaman taktiracagim ona karar veremedim

1.6 115 hp kulllanan arkadaşlar tam depo benzinle 56 litre benzinle ful ş.içi kaç km gidiyor deneyen oldu mu bilgilendirirseniz sevinirim iyi akşamlar

Geri