Astra j 1.6 benzin LPG araç soğukken zor çalışıyor

emre_ç

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Opel Astra 1.6 Edition Plus 2016 model aracım var. Araç lpgli 78 binde takılmış bende 88 binde aldım şuan 98 binde araç motoru soğuduktan sonra tekrar çalıştırırken tek marşta çalışmıyor ikinci marşta zor çalışıyor sanayiye gittim ustaların çoğu subaplar yanmıştır dedi çelik subap yok araçta. Bende aracı sadece benzinde kullandım bir kaç gün sorun yaşamadım. LPG ustasına gittim regülatör den olabilir dedi. Şuan ama bir kaç gündür yine de LPG de kullanıyorum sorun çıkarmıyor başına gelen var mı böyle bir sorun regülatörden olabilir mi ya da daha 20bin km LPG de yol yapıldı ama supaplar yanmıştır mı bilmiyorum

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Enjektor kaçırıyor olabilir. Gidecegin yere varmadan 3-5dk kala benzine geçiş yap. Araba soğuduktan sonra gözlemle bakalım, marş sorunu yaşayacak misin.

emre_ç

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Enjektor kaçırıyor olabilir. Gidecegin yere varmadan 3-5dk kala benzine geçiş yap. Araba soğuduktan sonra gözlemle bakalım, marş sorunu yaşayacak misin.
Benzinde kullanırken hiç sorun yok zaten. LPG de yapıyor çalışmama sorunununu ve rampalarda çekişten düşüyor LPG'de

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benzinde çalıştırıp ısınınca lpgye geçmiyor mu araç direk lpgde mi çalıştırıyorsuuz

emre_ç

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzinde çalıştırıp ısınınca lpgye geçmiyor mu araç direk lpgde mi çalıştırıyorsuuz
Merhaba araba direkt LPG de çalışmaz zaten arkadan vanadan LPG yi kapatıyorum benzinde kullanıyorum. Vanayı açıp LPG ye geçtiği zaman araba sıcak olduğu için sorun olmuyor ama ertesi sabah araba en son lpg de bıraktığım için sabah çalıştığında zorlanıyor.