astra j 1.6T 180 hp otomatik vites uzun yol tüketimi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ulas79
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar bugün Kuşadasından Kırıkkaleye 744km lik bir yolculuk yaptım aşağıda tüketim değerlerimi paylaştım ,bu tüketim değerlerini klima sürekli açık ,bagajda yaklaşık 150 kg lik yük ve iki yetişkinin ağırlığı ile 90 km yi hiç geçmeden (sollamalarda yaptığım hız hariç) yakaladım.

imag0200bm.jpg

imag0199v.jpg

imag0198ao.jpg

bana göre biraz fazla geldi ben o degerleri ayni sürüs sekliyle sizin gibi kullanarak. 3.0 ia e 60 la yakaliyorum hatta klima kapaliyke 90 km sabit hizla 6.6 lari bile gördüm adana burdur yolculugumda.tabi bu deger benim tek rekorumdu:D bir daha bu degerleri yakalayamam.gece yolculuguydu ve arabadaki herkes uyuyordu 200 km de bir güzel gördügüm tesislerde kahve molasi vere vere gitmistim.

teknik verilerde

Tüketim (ş.içi / ş.dışı / ort.):
9.9 / 5.6 / 7.2 lt/100 km

yazıyor. bence fazla sizin tüketiminiz. hız sabitleyici açıkmı gittiniz yoksa siz manuel olarak mı 90 da gittiniz.

Bana da fazla gibi geldi.İzmir den Çanakkaleye Zafira ile 120 yi geçmemek şartı ile araçta 3 kişi+100 kg.yük ortalama 6.3-6.5 lt./100 ile enaz 4-5 sefer gittim.Son seferde klima açıktı 6.5 lara çıkarttı.Arada iktisatlı olması için 90 ları geçmeden gittiğim zamanlarda 5.8 lt yi görmüştük ama itiraf edeyim ailecek ancak Bergamaya kadar dayanabildik sonrası gene 120 ledik.:)
Not:Zafira 1600 benzinli vede boş ağırlığı 1550 kg.

teknik verilerde

Tüketim (ş.içi / ş.dışı / ort.):
9.9 / 5.6 / 7.2 lt/100 km

yazıyor. bence fazla sizin tüketiminiz. hız sabitleyici açıkmı gittiniz yoksa siz manuel olarak mı 90 da gittiniz.

cc açık gittim ama burada dikkat edilmeyen husus araç yüklü ve deniz kıyısından iç anadoluya doğru bir istikamet yani sürekli tırmanış içinde geçti yolun çoğu.

Bana da fazla gibi geldi.İzmir den Çanakkaleye Zafira ile 120 yi geçmemek şartı ile araçta 3 kişi+100 kg.yük ortalama 6.3-6.5 lt./100 ile enaz 4-5 sefer gittim.Son seferde klima açıktı 6.5 lara çıkarttı.Arada iktisatlı olması için 90 ları geçmeden gittiğim zamanlarda 5.8 lt yi görmüştük ama itiraf edeyim ailecek ancak Bergamaya kadar dayanabildik sonrası gene 120 ledik.:)
Not:Zafira 1600 benzinli vede boş ağırlığı 1550 kg.
yanlız benim araç turbo beslemeli biraz daha fazla yakıyor bu yüzden birde 1500 kg ruhsat ağırlığı var :)

o kdr yükle,klima açık,bide astranın hafif volanı,bence gayet iyi değerler maşallah :) arkadasın dediği gibi yol durumuna bağlı birazda,örneğin antalya-ankara 1 depo lpg ile gidebiliyorum,fakat dönüşte daha yavaş gelmeme rağmen sürekli rampra tırmandığım için 1 depo lpg yetmiyor :) turbo astram olsun 10 litre yaksın :D

hafif te olsa tirmanisli yol yakiti negatif etkiler ben o güzergahi tam olarak bilmiyorum o zaman normal bence.

evet hava değişikliği, ve tırmanış etkiler tabiki. birde aracın km nedir.

Geri