Astra j 60.000 bakım hk.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamın 60000 bakımı geliyor
servise sorduğumda 1250 TL,-+ başka şeylerde olabilir diyorlar
acaba özele götürsem iyi olurmu, kaça çıkarım tavsiye edeceğiniz bir usta varmı arabanın garantisi bitti:))

60bin bakımı en pahalı bakımlardandır,
triger devirdaim gerekiyorsa tabii ki ben olsam değişirim,buji filitre yağ fren fren balatası ne varsa eksik değişirler onun içinde artısı derler
onun için bu yapılacakları yapacak iyi bir usta olması bu yapılacakların aynısını kaça yapar sormanda yarar var yoksa adam triger filitre ile işi kapatır sende ucu diye sevinirsin :)

serviste yaptıracaksan özele git bence. sıkı bi pazarlıkla halledersin.

Bencede özelde iyi bir usta bulup pazarlık yaparsan servise göre çok karlı olacaktır. Ön fiyat araştırması yap biraz iyi bir usta bulursun muhakkak.Ben arabamın 60.000 bakımını servise sordum 1.000 TL artıları olabilir dediler,parçaları kendim aldım sağlam bi usta buldum tam 500 TL'ye bitti işim yani yarı yarıya.

Orjinal parçalarla değişim yapan, tecrübeli bir özel servisten daha avantajlısı yok açıkçası. Hem maddi açıdan, hem vakit tasarrufu açısından.

şahsen ben 50 bin TL lik aracı triger gibi önemli bir bakım için sırf 500 TL kar edecem diye götürmem. aracınızda olmadık bir sıkıntı yaşanırsa bunu özel servis kabul etmez. yetkiliye gidersiniz bu seferde size garanti kapsamı dışında derler.....

aracın garanti süresi bitince yetkiliye gitmek gereksiz doğru ama garanti kapsamında bir aracı özel e götürmek risk almak olur...

Geri