Astra J Benzin yakıt tüketimleri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan umut7105
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

doğru diyorsunuz redline a sokmayını şu şekilde düzelteyim o zaman

manuel arttırımda 6 bine gelmeden geçiş yapın diye tavsiyede bulundular
zaten otomatikte 6 bine yaklaşmıyor bile daha düşük devirde vites geçiriyor

ama kitapçığıda mutlaka okuyacağım tavsiye için teşekkürler.

dediğiniz gibi agresif kullanımdandır ozaman 14 litre.    1.4 t otomatikte olsa  makul kullanımda taş çatlasın 10-11 yakar diye düşünüyorum bende .

1.4 otomatik normal kullanımda şehir içinde ( ara ara turboyu devreye sokarak) aracımı 10 gün önce aldım şuan 1000kmde ve tüketim 10-11 arasında. 500bin gibi bi tüketimn hesaplıyorum genelde

4500dev/dak'dan sonrasında vites değiştirmemekte fayda var.

İlk km'lerde (2000-3000km) motoru fazla zorlamamak lazım. Bu zorlamadan kasıt yüksek devirlerde sürekli kullanım.

Arada sırada yüksek devirlere ve km'lere anlık çıkışlar yapılabilir.

Ben çok sakin sehir içi kulanımlarda 2000-2500 dev/dak aralığında vites değiştiriyorum.

Aracım 4000km ye yaklaştı, ilk günler "motor zorlanır, kurum yapar vs" diye 5 ve 6. viteslerde düşük devirde kullanmıyordum.

Sonradan uzun yolda farkettim ki motor aslında zorlanmıyor hatta 6. viteste bile hızlanabiliyor, 5 ve 6. viteslerde sakin kullanımla şuan ş.dışı 6 litre, sıkışık olmayan ş.içi ksa mesafe 6.6litre yakıyorum ve eminim ilerde bu rakam rahatca 5küsür litrelere kadar düşecek.

aracımı severek kullanıyorum şuan 1200 km de ve ortalamam gene 11lt lerde şehir içi..  ::)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aracım 4000km ye yaklaştı, ilk günler "motor zorlanır, kurum yapar vs" diye 5 ve 6. viteslerde düşük devirde kullanmıyordum.

Sonradan uzun yolda farkettim ki motor aslında zorlanmıyor hatta 6. viteste bile hızlanabiliyor, 5 ve 6. viteslerde sakin kullanımla şuan ş.dışı 6 litre, sıkışık olmayan ş.içi ksa mesafe 6.6litre yakıyorum ve eminim ilerde bu rakam rahatca 5küsür litrelere kadar düşecek.
şehir dışı 6 litre şehir içi 6,6  litre mi  032questn  vallha hiç böyle bir benzinli araç tüketimi görmemiştim. eger  böyleyse  sizin benzinli ile bizim dizeller arasında fark falan yok  evill2

:D

ş.içi bomboş, ş.dışı yokuşlu ve kalabalık burda, haliyle göze saçma görünüyor  011zaa

Edremit - Balıkesir yaptım az önce..

Giderken 80-90la gittim yol boştu, dönüşte yol kalabalıktı ve asfalt çalışmalarından dolayı trafik aksıyordu o yüzden 4. viteste 75-80 5. viteste 80-85 km hızla geldim.

Tüketimim 225km de 15litre oldu, yani 100km de 6.6 litre  :)

sn. Tolga

sizin 1.4 motor özel yapımmı yahu :) imrenerek okuyorum değerleri

Geri