AStra J Cyclone DVd Navigasyon Video Tanıtım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AStra J Cyclone DVd Navigasyon Video Tanıtım

Sn. Diagnotics o problem bende ve birçok Cyclone + AFL sistemli Astra kullanıcısında mevcut.

Sistem (Cd çalar ve kendi usb bağlantıları) aracın 20.000 Voltluk AFL sisteminin yaydığı manyetik alandan etkileniyor, aracın orjinal radyo ve kendi usb girişinde (çakmaklığın solundaki usb girişi) bu sorun yok.

Şuana kadarki problemi gidermeye yönelik yazılımlar ses sisteminin ses seviyesini yükseltiyordu, böylece sesi biraz açınca bile müzik seviyesi çok yükseldiğinden parazit ses bastırılıyordu, aslında parazit gitmiyordu yani.

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet sn karaca..forumu karıştırdım biraz bir çok kullanıcı da var bu ses.. yalnız müzik dinlerken belli omuyor bu ses.. napalım artık taktırdık bir daha da söktürtmeye niyetim yok.. gelirse yazılım yükletiriz.. onu düşün bunu düşün sıkıldım artık.. biran önce plaka çıksın da aracıma kavuşayım yeter.. sakındıkça çöp batıyor.. en iyisi aracı köylü rüstem dayı gibi kullanmak.. ne olursa olsun yeter valla yoruldum..  31agryyy

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diagnotics link' Alıntı:
evet sn karaca..forumu karıştırdım biraz bir çok kullanıcı da var bu ses.. yalnız müzik dinlerken belli omuyor bu ses.. napalım artık taktırdık bir daha da söktürtmeye niyetim yok.. gelirse yazılım yükletiriz.. onu düşün bunu düşün sıkıldım artık.. biran önce plaka çıksın da aracıma kavuşayım yeter.. sakındıkça çöp batıyor.. en iyisi aracı köylü rüstem dayı gibi kullanmak.. ne olursa olsun yeter valla yoruldum..  31agryyy
tam senin bu yazını okurken akp nin ' aynı yoooldaaan geçmişiz biz aynı sudaaan içmişiizz biz' şarkısı çaldı tv de, bu bir tesadüf mü  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumlarda sadece çözümler değil sıkıntılar da herkes tarafından paylaşılır, bu yüzden bazı sorunlar -önemi kişiden kişiye değişse de- forumlarda tartışıla tartışıla gereğinden fazla büyütülebilir, araçtan soğutabilir!

Misal bir önceki aracım 2009 dizel Focus tu, aracımı çok seviyordum ama "arka kapı içleri çok kalitesiz" "acaip sert kalas gibi" "turbo heran patlayabilir" "acaip rüzgar sesi var" gibi abartılı abartısız şikayetleri binlerce kez okumaktan aracımdan az da olsa soğuyordum!

Daha önceki 2007 Corolla mda "bu araçlar eskisinden dandik" "motor 124hp ama gitmiyor" "içinde tıkırtılardan durulmuyor" "frenler berbat" vb vb okuya okuya arabadan soğumuştum, zaten sorunlu bir araçtı da..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsettiğiniz xenon'u açıp müziği kapatıp sesi son ses verdim benim cyclone da herhangi bir trafo sesi yok
ancak ses 60 a kadar çıkıyor sesi 59'a getirince hafif bir sssss sesi var, zaten 40 dan fazla hiç kullanmıyorum sesi
bence sizdeki sesin bir ayarı olması lazım ya da kablolar ve bağlantılardan kaynaklı bir sorun

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar merhaba.

Ben de yeni aldigim Astra J Sport aracima Cyclone veya Necvox marka navigasyon taktirmak istiyorum.Genel olarak baktigimda Cyclone icin yorumlar daha iyi duruyor.Hem forumda hem de internette arastirdim ve topladigim bilgilerden yola cikarak asagidaki sekilde sizlere edindigim bilgileri ve sorularimi madde madde yazmak istiyorum.Eger yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

- Servis disinda biryerde taktirmak garantisi acisindan problem yaratiyor mu ?
- Aractaki mevcut 7 hoparloru ayni sekilde kullanabiliyor muyuz ?
- Kumandadaki bluetooth tusu Sport modellerde kullanilabilir hale geliyormus.
- Bazi kisilerde hoparlorlerden unite kapaliyken ses geliyormus (bu baslik altinda yazilan afl'ye sahip modellerin disinda da olanlar varmis) ve yazilim guncellemesi ile bu durumu cozenler varmis.Bazi kullananlarda ise hicbir sekilde boyle bir problem yokmus.
- Herhangi bir kesip bicme yapilmadan duzgun bir sekilde takilabiliyormus.
- Son olarak ise;eger karar verirsem,Cyclone marka urunu Istanbulda nerede taktirabilirim ? Tavsiye ettiginiz bir yer varsa ve paylasabilirseniz memnun olurum.

Sizlerinde bu konuda tavsiyelerini ogrenmek isterim.Tekrar tesekkurler.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanlis anlamayin ama hic mi yorum yapacak arkadas yok ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araba link' Alıntı:
Arkadaslar merhaba.

Ben de yeni aldigim Astra J Sport aracima Cyclone veya Necvox marka navigasyon taktirmak istiyorum.Genel olarak baktigimda Cyclone icin yorumlar daha iyi duruyor.Hem forumda hem de internette arastirdim ve topladigim bilgilerden yola cikarak asagidaki sekilde sizlere edindigim bilgileri ve sorularimi madde madde yazmak istiyorum.Eger yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

- Servis disinda biryerde taktirmak garantisi acisindan problem yaratiyor mu ?
- Aractaki mevcut 7 hoparloru ayni sekilde kullanabiliyor muyuz ?
- Kumandadaki bluetooth tusu Sport modellerde kullanilabilir hale geliyormus.
- Bazi kisilerde hoparlorlerden unite kapaliyken ses geliyormus (bu baslik altinda yazilan afl'ye sahip modellerin disinda da olanlar varmis) ve yazilim guncellemesi ile bu durumu cozenler varmis.Bazi kullananlarda ise hicbir sekilde boyle bir problem yokmus.
- Herhangi bir kesip bicme yapilmadan duzgun bir sekilde takilabiliyormus.
- Son olarak ise;eger karar verirsem,Cyclone marka urunu Istanbulda nerede taktirabilirim ? Tavsiye ettiginiz bir yer varsa ve paylasabilirseniz memnun olurum.
Sizlerinde bu konuda tavsiyelerini ogrenmek isterim.Tekrar tesekkurler.
- Bunu servise sormak lazım, muhtemelen bozar diyeceklerdir diyecekler gibi geliyor, çünkü aracın elektronik sistemine doğrudan müdahale ediliyor
-Araçtaki tüm hoparlörleri aynen kullanabiliyorsunuz, ses düzeyi cyclone taktırınca ben de biraz daha arttı orjinale göre
-Kumandadaki bluetooth tuşunu kullanabiliyorsunuz, doğrudur
-Bahsettiğiniz ses ben de yok, ama bazı arkadaşlarda olduğunu ben de duydum, ben montaj ile alakası olduğunu düşünüyorum
-Cd 400 çıkarılıp hiç kesme biçme olmadan monte ediliyor, ben aracı ilk aldığımda servis sorumlusu 15 dk da taktı, bir sürü kablo vardı gögüs kısmının ön tarafı açılıyor ama benim yaptırdığım servisteki çalışan çok pratik idi
-İstanbul için serviste taktırırsanız opel odak'ı tavsiye ederim, ama dışarıda nerede taktırılır pek bilgim yok
  Forumdaki cyclone ve necvox kullanıcıları yanılmıyorsam serviste taktırdılar, bence siz de servise bir danışın ve taktırın derim
  Saygılar..

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan bey yanitiniz ve ilginiz icin oncelikle cok tesekkur ederim.

Aslinda ilk olarak servise sordum(Arkas) ama Necvox + geri gorus kamerasi taktiklarini soylediler ve 2.250 TL istediler.Disarida yine Necvox + geri gorus kamerasini bu tip islerle ilgilenen ve bu iste marka olmus bir yere 1.950 TL'ye taktirabiliyorsunuz.Acikcasi Cyclone icin daha iyi yorumlar duydugum icin onu taktirmayi dusunuyorum.Dediginiz gibi Odak ile gorusecegim bakalim onlar ne diyecekler.

Tekrar tesekkur ederim.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam mutlaka bayide taktır, başka yerde yaptırırsan büyük ihtimalle garanti kapsamından çıkarırlar, 200-300 tl için alma bu riski.