Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan duanka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: ilk gün izlenimlerimiz

Ben de bugün aracımı teslim aldım ve 60 km lik bir yol yaptım.Bu esnada forumda da sık sık bahsedilen yol ve lastik sesiyle bol bol muhatttap oldum.Rüzgar sesini ise fazla hissedemedim.Zaten araç yeni ve heyecanlı olduğum için 120 km hızın üstüne çıkmadım.
Araç performans olarak önceki aracım 1.2 opel corsa d ye göre çok farklı.Gaza bastığınızda adeta kafa kaldırıyor.
Ancak kafama birşey takıldı.İlk aracı hareket ettirdiğimde 1.viteste tam debriyajı bırakacakken 1-2kez stop ettirdim.Sonradan bu olay hakkında düşünürken şu aklıma geldi.Önceki aracım zayıf bir motora sahip olduğu için özellikle yokuş yulkarı kalkışlarda deviri yüksek tutarak kalkardım.Bu araçta da bunu denedim ve çekiş kontrol devreye girdi ve deviri düşürerek müdahale etti ve ben buna alışkan olmadığım için stop etti.Diye bir teori geliştirdim.Sizce bir alakası var mı bu olayın?

Sipiralli link' Alıntı:
Ben de bugün aracımı teslim aldım ve 60 km lik bir yol yaptım.Bu esnada forumda da sık sık bahsedilen yol ve lastik sesiyle bol bol muhatttap oldum.Rüzgar sesini ise fazla hissedemedim.Zaten araç yeni ve heyecanlı olduğum için 120 km hızın üstüne çıkmadım.
Araç performans olarak önceki aracım 1.2 opel corsa d ye göre çok farklı.Gaza bastığınızda adeta kafa kaldırıyor.
Ancak kafama birşey takıldı.İlk aracı hareket ettirdiğimde 1.viteste tam debriyajı bırakacakken 1-2kez stop ettirdim.Sonradan bu olay hakkında düşünürken şu aklıma geldi.֖nceki aracım zayıf bir motora sahip olduğu için özellikle yokuş yulkarı kalkışlarda deviri yüksek tutarak kalkardım.Bu araçta da bunu denedim ve çekiş kontrol devreye girdi ve deviri düşürerek müdahale etti ve ben buna alışkan olmadığım için stop etti.Diye bir teori geliştirdim.Sizce bir alakası var mı bu olayın?
Sanırım önceki aracınız ile şimdiki aracınızın kavraması farklı  bende megane den astraya geçince benzer bir durumla karşılaştım. Ama ben bir iki günde alıştım araca, muhtemelen sizde alışırsınız.

Aracı ilk kullandığımda ben de Corsa D'de sert gaz pedalına alışmıştım. Bu aracın pedalı çok yumuşak gelmişti bana.

Bence siz de pedalın yumuşaklığına aldanız biraz yüksek devirde aracı kaldırıyorsanız patinaja düşmemek için TC devreye giriyordur.

Zamanla kavrama noktasına alışırsınız.

her arabanın kavraması farklıdır ve farklı arabaları kullanmayanlar değişik bir arabaya bindiğinde bu durum sık yaşanır kısa sürede alışırsınız merak etmeyin

bende düz yolda debriyaja batığım sırada 2 kez sop etti kırmışı ışık için yavaşlamıştım.neden olduğunu pek umursamadım.bu arada arcınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Sn.duanka Siz aracınızı teslim aldınız mı?Aldıysanız onarımdan sonra aracınızdan şikayetınız var mı?

deathburn link' Alıntı:
Sn.duanka Siz aracınızı teslim aldınız mı?Aldıysanız onarımdan sonra aracınızdan şikayetınız var mı?
aldım 1 aydır kullanıyorum 12 gün kadar serviste kaldııı.şuana kadar hiçbir problem yokk 1000 km e yaklaştı ,ben pek dikkatt etmiyorum ama forumda geçen kronik sorunlarda başıma gelmedi.arada bi debriyaja basınca tınnn ediyor umursamayınca geçiyor :)zaten sadece kaborta değişikliği oldu

çok geçmış olsun,umarım bu olay tekrarlanmaz

teşekkür ederim umarım sizler hiç yaşamazsınız böyle olylar.çorbayı üfleyerek içiyoruz

Amin saolun.Bu arada sormamda sakınca yoksa araçta ki hasar ne kadarmış?

Geri