Astra J Necvox Dvd Navigasyon Sistemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erdem2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J Necvox Dvd Navigasyon Sistemi

HaKaN link' Alıntı:
sn kodemirci çözüm çok basit aynı problemi ben de yaşadım düzeldi
erdem beyle aynı konuyu tartışmıştık aynen iletiyorum

cd/dvd ekranında yada tv ekranındayken ekrana bir kez dokununca ekranın üst ortasında    < OSD >  şeklinde bir menü beliriyor (monitörlerdeki ayar menüsü gibi).  OSD  yazısı üzerine her basışta ekranın alt kısmındaki başlık değişiyor. başlıklar: kontras, parlaklık, main volume ve telephone volume şeklinde.  başlığın altında bir skala var. bütün ayarlarda skala tam ortada yani '30' değerinde. main volume ayarına geldiğinizde ekranın üst ortasında bulunan OSD nin yanındaki  >  artı butonuna bastığınızda ses ayarını yükseltebiliyorsunuz. aynı şekilde telefon sesini de yükseltin. ben ses seviyesini 50'ye ayarladım ve şu anda cd/dvd, mp3 ve telefonun ses seviyesi fm radyo ile eş değerde.

böylelikle sesin az çıkmasının nedeni bir arızadan yada sistemin ses kalitesinin düşük olmasından değil ayarların tam olarak yapılmadığından kaynaklandığı anlaşılıyor

Eğer bu bahsedilen ayarlar yok ise ses sistemi bayine gidip sisteminizi güncelleyiniz

aynen böyle :D

bu bahsedilen ayarlar yoktu. gittim guncelleme yapıldı sorun halloldu. Guncellemenın usb den yapıldıgınıda gozumle gormus oldum  greatt

kodemirci link' Alıntı:
bu bahsedilen ayarlar yoktu. gittim guncelleme yapıldı sorun halloldu. Guncellemenın usb den yapıldıgınıda gozumle gormus oldum  greatt

bu ses ayar problemini ilk aldığımda farkettim ve cihazı öğrenmek için kurcalarken bu ayarları buldum. seviye ayarını yaptıktan sonra düzeldi. sonra hakan beyde de bu ayarlar yoktu o da güncelleme yaptırarak sorunu çözdü.

harita güncellemesini de usbden mi yapıyorlarmış sordunuz mu?

navimi heyecanla bekliyorum. astram icin ayrı heyecan, navim icin ayrı heyecan....

taktırmayı düşünen arkadaşlar için küçük ekranın nasıl büyük ekrana dönüştüğünü ve hangi parçanın değiştiğini görmeleri için aracımdan çıkan cd 400'ün orjinal ekran çerçevesini ve çıkan cd sürücüsünün fotoğrafları:

kutunun fotosu:
12032011544.jpg

cd400 çerçevesi:
12032011550.jpg

çıkan cd sürücü:
12032011546.jpg

12032011547.jpg

12032011548.jpg

paylaşım ıçın teşekkürler

şimdi bu necvox yada cycloneda dikkatimi çeken ekranın neden yeni renkli ekran olarak konmadığı çünkü ana menüde bizim kırmızı yazılı siyah zeminli ekran aynen kullanılıyor sanırım altına bir o kadar eklemeyle birtek eksikliği bu şu an benim için..

alttaki aracın kendi bilgi ekranı olduğu için onu çıkarmıyorlar
mesela config ayarlar menusu dediğimizde aracın ekranına giriyoruz
ama dvd navıgasyon dedıgımızde cıhazın ekranını kullanıyoruz
ana ekranda zaten yarı yarıya ust kısım aracın ekranı alt kısım cihazın
bence de bunu daha iyi yapmaları gerekırdı

yani öyle bir sistemde cd 500 tarzı bir renkli ekran takılmasının maliyeti nedir ki ya da takılmaması bence mantıksız belkide ilerde öyle yaparlar tabi oda ayrı..  :)

Geri