Astra J yaz lastiği önerisi?

Yıllardır Goodyear 225/45 R17 94Y Eagle F1 Asymmetric lastiklerini kullanıyorum...Islak-Kuru farketmeksizin performansı çok iyi...Tavsiye ederim...

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.bakalim içlerinden birini tercih edeceğiz inşallah vurdugumuz gol olur 😂

2020 model astra j aracımın orjinal lastiklerinde ufak kopmalar ve kılcal çatlaklar oluştu. Birde sıcak asfaltta daha çok belli olan bir uğultu sesi oluştu. Yapılan kontrolde tel kırığı da ortaya çıktı. Önceliğim yerli bir lastik almaktı. Petlası kimse önermedi. Lassa revola güzel dendi ama lastikçi 4500 TL sökme takma dahil fiyat verdi. Internette 3900 TL ye var ancak ekstra sökme takma ve balans parası vardı. Birde revola çok yeni bir lastik. İlk değerlendirmeler olumlu ama tam bir uzun dönem tecrübesi yok. Bunun dışında falken çok övülen bir lastikti. Ama onunda fiyatı premium lastiklere yaklaşmış. Turkiyede üretilen bir lastiğin yurt dışından gelen premium lastiklerle aynı olması şaşırtıcı. Sanki talep fiyatı arttırmış gibi. Yurt dışında bile tercih edilen bir lastik. Araştırma yaparken izmir Gaziemir sanayisinde bulunan büyük bir lastikçi buldum. Hankook Ventus Prime 4 lastikleri 4000 TL nitrojen , sök tak ve balans dahil verdi. Birde karta 5 taksit yaptı. Zaten üzerindeki orjinal lastikler hankook idi ve memnundum. 17 jant olması göze güzel geliyor ama 16 janta göre lastik fiyatlari neredeyse %50 fazla. Ventus Prime 4 lastik ilk izlenimime göre eski lastiklerime göre daha sessiz, ozellikle kasis vb yerlerde bariz sessiz. Dayanıklılığını kullandıkça göreceğiz

• Beğen
Tepkiler: Hasip
Michelin serisi çok hoşuma gidiyor ancak param yok :)

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35
Michelin serisi çok hoşuma gidiyor ancak param yok :)
En az 5500 TL lastik başı ücreti var. Kalitelidir bisey demem ama daha önceki tecrübelerime göre en ufak darbede balon yapıyor. Sehir yollarımız malum ozellikle izmirde çukursuz yamasız yol yok. Bu sebeple orta sertlikte bir lastik en ideali

Geri