Astra Sport 1.4 T otoyol performansı hakkında..

Ynt: Astra Sport 1.4 T otoyol performansı hakkında..

xisunknown link' Alıntı:
hocam naaptın yaa Giulietta'nın arka görünüşü hiç bir arabada yok (ön görünüşü tam tersi olsada). sırf bu nedenle gece gündüz bütün giuliettaların arka farları yanar dikkat ettiyseniz...

Öyle canım; artık hemen her araçta önde led oyunları olsa da arkada işler hala daha az janjanlı ve Giu nun arkalar uçak türbinlerini andırıyor; aracı İzmir den geitrdiğimizde uzunca süre arkasından keyifle izlemiştim.

Ledten konu açılmışken. Sport ve enjoylardaki gündüz lambalarını sonradan ledli sisteme çevirmek mümkün mü? Bu işlemi yapan yer bilen, belki hazır kiti vardır bilen varmı. Bir de yapılmış resim olsa süper olur.

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Tabi, 2100 devir civarıydı sanırım.Yani turbonun etkin olduğu devir aralığında.
6.Viteste 2100 devirde 110 km yapıyorsa,hem sessızlık yönününden hem de genıs vıtes oranı oldugu ıcın 6.vites cok gerekli..maw hız kac acaba 6.vitesın duz yolda

bbeerrkk67 link' Alıntı:
6.Viteste 2100 devirde 110 km yapıyorsa,hem sessızlık yönününden hem de genıs vıtes oranı oldugu ıcın 6.vites cok gerekli..maw hız kac acaba 6.vitesın duz yolda

6. viteste açıkçası 190'ı geçemedim ben Active Select ile. 5'e inince 210'a çıkması daha kolay ama.

cem link' Alıntı:
benim bu arabayla gördüğüm top speed 228 di 230 a çıkardı ama çok savruluyordu ve yolda çok musait değildi doğruyu soylemek gerekirse

Kesin ara sokakta basmışsındır. (:

cem link' Alıntı:
:D :D yok doğan abim tem de sabaha karşı 4 falandı ara sokakta sadece karlı zeminde basıyorum sende bilirsin :D

Bilmez miyim, videosu hala buralardadır. ((:

cem link' Alıntı:
benim bu arabayla gördüğüm top speed 228 di 230 a çıkardı ama çok savruluyordu ve yolda çok musait değildi doğruyu soylemek gerekirse
ciddi hızlar bunlarr..nasıldı 230da arabanın gidişi var mıydı bi guvensızlık ?

Arkadaşlar uzun süredir forumdan uzağım, gerçi girip okuyordum yazdıklarınızı ama aktif olamıyordum. Hafta sonu nişanım vardı koşuşturmaca o işlerle uğraşıyordum :)
1 ay içerisinde 2 kere Zonguldak Çaycumaya gidip geldim. Araç 6. vites 130 cruise control ile gittiğimde hem yakıt oldukça tasaruflu hemde konforda hiç bir eksiklik yok. Araç ben dahil 5 kişi sehayat ettim. Ara sıra hızlanmalar yapıyordum, Ortalama yakıtım 6.7 idi.
Dönüş yolunda gidişteki gibi sakin gidemedim, otobanda yol müsait oldukça 200 ün üzerinde seyahat ettim. Ortalama 160 - 180 in altına inmedim, ortalamam 8.2 idi. Yol yaklaşık Şehir içi + Otoban 420 km.
Araç doluyken 220 yi çok rahat gördüm düzce otobanında.En ufak güvensizlik vermiyordu aracımda yayda yok gerçi yaya gerek yok araç dolu olduğundan yaylanmış gibiydi zaten :) Dahada gidecek gibi duruyordu, hiç kesildiğini görmedim. Yüksek hızlarda rüzgar sesi içeri geliyor. Araç içerisindekiler hız göstergesine bakmadığı sürece hızın kaç olduğunu anlayamıyorlar. Düşük hızla gidiyorum zannediyorlar. Annem normalde yavaş kullanmamı isteyen biri olarak, dönüşte eyüp uçurur bizi nasılsa diyerek gazı vermesi yetti bana :)

eyupuzger link' Alıntı:
.....

Araç içerisindekiler hız göstergesine bakmadığı sürece hızın kaç olduğunu anlayamıyorlar. Düşük hızla gidiyorum zannediyorlar.

Annem normalde yavaş kullanmamı isteyen biri olarak, dönüşte eyüp uçurur bizi nasılsa diyerek gazı vermesi yetti bana :)

Bu sözü duymak zaten direkt + 100 Hp demek  :D

eyupuzger link' Alıntı:
Arkadaşlar uzun süredir forumdan uzağım, gerçi girip okuyordum yazdıklarınızı ama aktif olamıyordum. Hafta sonu nişanım vardı koşuşturmaca o işlerle uğraşıyordum :)
1 ay içerisinde 2 kere Zonguldak Çaycumaya gidip geldim. Araç 6. vites 130 cruise control ile gittiğimde hem yakıt oldukça tasaruflu hemde konforda hiç bir eksiklik yok. Araç ben dahil 5 kişi sehayat ettim. Ara sıra hızlanmalar yapıyordum, Ortalama yakıtım 6.7 idi.
Dönüş yolunda gidişteki gibi sakin gidemedim, otobanda yol müsait oldukça 200 ün üzerinde seyahat ettim. Ortalama 160 - 180 in altına inmedim, ortalamam 8.2 idi. Yol yaklaşık Şehir içi + Otoban 420 km.
Araç doluyken 220 yi çok rahat gördüm düzce otobanında.En ufak güvensizlik vermiyordu aracımda yayda yok gerçi yaya gerek yok araç dolu olduğundan yaylanmış gibiydi zaten :) Dahada gidecek gibi duruyordu, hiç kesildiğini görmedim. Yüksek hızlarda rüzgar sesi içeri geliyor. Araç içerisindekiler hız göstergesine bakmadığı sürece hızın kaç olduğunu anlayamıyorlar. Düşük hızla gidiyorum zannediyorlar. Annem normalde yavaş kullanmamı isteyen biri olarak, dönüşte eyüp uçurur bizi nasılsa diyerek gazı vermesi yetti bana :)
Sn.Eyüp,nişanınız hayırlı uğurlu olsun,Allah tamamına erdirsin..Zonguldak caycuma derken,ben de zonguldaklıyım :) siparısı verdım 20 gun ıcınde gelıcek araba..aldıgımda ben de ılk duzce otobanındayım ;)

Geri