Astra süspansiyon ve yakıt problemi.

FRONTASA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
98 Astra 1,4 aldım.
Km.si 71000 araç temiz , ve bakımlı bir araç.
İlk sürüşlerde iç konfor çok iyiydi , yol sesi yok motor sesi yok , çekiş güzel vs vs
Ancak ilk bakımı yaptırdıktan sonra yakıt ve konfor bir anda bozuldu.
Motor yağ (castrol 10*40) ve filtreler değişti. Ayrıca sol alt tabla ve amortisörler orjinali ile değişti.
Gitmez olaydım , bakıma gittikten sonra o beğendiğim araç bir anda bozuldu yakıt arttı süspansiyon sertleşti.
Bu durumun sebebi konusunda bigi ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Konfor konusunda bilemem ama yağ ile alakası yoktur diye düşünüyorum.merak ettiğim husus şu bu kadar düşük km de Araçları nereden buluyorsunuz?ben şahsen inanmıyorum kmsi düşük araç kaldığına belki sizin durum istisna olabilir ama kime sorsam 150k dan yüksek araç yok,

iPad'dan gönderildi .

Tamamen tesadüf.
Araç arıyordum , hanımın kuzeni de araç satıyordu. İşte bu kadar.
Fakat bir araç nasıl olurda bu kadar değişir anlamıyorum.
Sizin aracın süspansiyonu ve yakıtı konusunda bilgi verir misiniz ?

Tamamen tesadüf.
Araç arıyordum , hanımın kuzeni de araç satıyordu. İşte bu kadar.
Fakat bir araç nasıl olurda bu kadar değişir anlamıyorum.
Sizin aracın süspansiyonu ve yakıtı konusunda bilgi verir misiniz ?

yağ daha önce ne kullanılıyormuş peki sordunuzmu? belki daha ince bir yağ kullanılmıştır daha önceki bakımlarında...
amortisör konusunda anca kişisel yorum yapabilirim bildiğiniz gibi amortisör darbe emicidir. yayın salınımını yavaşlatır. yeni olduğu içinde bir miktar sertleşmeye sebep olmuştur eski amortisörlere nazaran...bence normal bir durum...

Neticede sıfır takılmış bir sistem var. Sert olması normal zaman için de sertlik sorunu kalkar performan ise hava şartları da etkili olur. Kendi aracım kış ayında resmen kağnı oluyor. Ama yaz aylarında tereyağ misali.

Neticede sıfır takılmış bir sistem var. Sert olması normal zaman için de sertlik sorunu kalkar performan ise hava şartları da etkili olur. Kendi aracım kış ayında resmen kağnı oluyor. Ama yaz aylarında tereyağ misali.

yağlı amortisörler hep aynı abi. yağın akışkanlığı ısınıp kendine gelene kadar bir miktar sertleşiyorlar...

yağlı amortisörler hep aynı abi. yağın akışkanlığı ısınıp kendine gelene kadar bir miktar sertleşiyorlar...
Seste yapıyor değil mi? Kardeşim...benim aradan garç gurç ses geliyor hehe

Evet malesef her yerinden ses gelmeye başladı. Acaba usta yanlış bişey mi yaptı diye düşünüyordum ?
Soğuk hava yakıtı bu kadar etkiler mi?
Bir de şu direksiyon çok sert yumuşatmak için bir yöntem var mı?

Geri