Ati mi Nvidia mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Realist
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ati mi Nvidia mı

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .
Bende 2 yıldır kullandığım 1gb 8800gt var ve hala canavar gibi.Teknoloji bazında bakarsak atinin gddr5 te elde ettiği başarımı gddr3 bellekle yakalayan nvidiaya söylenecek söz yok.Ya gddr5 kullansaydı :)Ayrıca herşey sadece bellek bant genişliği, kullanılan bellek değildir.Kullanılan gpu nun mimarisi ve gpu destek birimleride çok önemlidir.İşte bu yüzden hemen hemen her alanda nvidia ati den bir gömlek üsttür.Kullandığım kartlar sırasıyla:

s3 savage
Ati rage pro
intel i740
3dfx voodoo3000
nvidia mx440
nvidia ti4200
ati 9600pro
nvidia fx5700le
nvida fx5700
nvidia 6600
ati x1650pro
nvidia 6800gt
nvidia 8600gt
ati x1950pro
nvidia 8800gt

Dostum Geçen Bır Yerde Karşılaştırma Yapılmıştı Atinin Hd Serisi Ciddi Farklarla Nvidia'yı eziyor =D Tabı Bunu Soket Bazında gddr5 , gddr3 olarak kıyaslama yapılırsa tabıkı yüksek olan daha avantajlı olur ama 3d olarak ve fps bazında atinin bariz farkları =D FORZA ATİ ;)

bu kartların karşılaştırılması bile yanlış. HD6670 tabi ki.
biri GDDR5 bellek kullanırken, diğeri GDDR3 kullanıyor. Bit olayını diğer konuda sormuşsun. Bit, veriyolu genişliği. Yani ne kadar yüksekse o kadar iyi olur. Ekran kartında 1gb-2gb pek önemli değil. Örneğin, 106" LCD ekran kullanmıyorsan 2gb'nin pek bi fazlası olmayacaktır 1gb'den. Son olarak, GTS 250'nin bellek ve çekirdek hızı HD6670'e göre çok daha düşük olduğu için, HD6670 diyorum.

evet aynen katılıyorum ama şu noktaya; Ekran kartının kac gb oldugu pekde önemli değil.. Ekran kartında performansı belırleyen en önemli unsurlarından biri BİT olayıdır.. Ben yinede Nvidıa performans olarak ustun dıyorum.. cunku 2 kat daha performanslı..

Son düzenleme:
kafam karıştı şimdi :S birinin biti iyi birinin hızı ben oyun oynamak için oluyor sınav zamanı oynayamacağım için

bende gforce var 1gb 256 bıt super nvıde chııpsetlı alalım sanada nfs 11 oynuyorum akıllara zarar sankı gercek tavsıye ederım kafanın karısacak bı durum yok :)

bende gforce var 1gb 256 bıt super nvıde chııpsetlı alalım sanada nfs 11 oynuyorum akıllara zarar sankı gercek tavsıye ederım kafanın karısacak bı durum yok :)

Abi ne kadar senin ekran kartının fiyatı?

Son düzenleme:
HA birde son olarak Psu olayı çıktı işin içine benimkinin yanlış bakmadıysam 220 yazıyor

Geri