Atiker Sıralı LPG ayarları (sorun yaşayanlara)

• Konuyu başlatan partner352
  • Başlangıç tarihi

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alaattin kardeş;
Şu arıza lambası ilk aldığımda yoktu. Aracın bakımı ve LPG bakımından sonra birkaç kezdir çıkıyor. Siliyorum ama bir süre sonra tekrar çıkıyor. Teck2 den silemediğim birkaç hata kodu vardı Ne yaptıysam silemedim. Genel olarak hata kodlarını sildikten bir süre sonra arıza lambası tekrar yanıyor ve bu da oldukça can sıkıyor.
Doğrusunu söylemek gerekirse bakım ve diğer işlemlerden sonra bu sorun çıkmaya başlayınca LPG den mi yoksa benim silemediğim hata kodlarıyla ilgili mi bu sorun anlayamadım. Örneği silemediğim hata kodlarından biri sanırım can buc abs/tc bağlantısı kurulamadı gibi bir hataydı. Bu arada en son sildiğim hata kodlarından bir tanesi yakıt ile ilgili olanıydı.
Şimdi kafam iyice karıştı. Bir önceki aracımda arıza lambası 1,5 yıl boyunca birkaç kez yakıttan dolayı yandı ve bir süre sonra kendiliğinden sözdü. Şimdikinde sık sık bu hata olunca iyice sinir bozucu olmaya başladı.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir acaba?

silinemeyecek bir arıza kodu olduğunu düşünmüyorum araç beyninde. benim op-com cihazım sadece yanında gelen op-com yazılımı ile hata kodlarını siliyor, yeni versiyonlarla silmiyor nedense.. halbuki yeni versiyonlarla da araç beynine bağlanabiliyor ve canlı verileri okuyabiliyorsun. belki sende de benzer bir şey vardır.

şayet arıza kodlarını alırsan, belki bir fikir yürütebiliriz.. ki arıza kodları bakımından benden çok daha deneyimli arkadaşlar var. herkes yardımcı olur..

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Hata kodları teck2 ye bağladığımda alırım. Arıza lambası daha önce de belirtttiğim gibi LPG ayarlarını yapıp akabinden başka bir firmadan LPG almaya başlayınca sık sık görülmeye başlandı. Acaba ayarlarla ilgili bir durum mu?
LPG nin katkılı olup olmaması arıza lambasının yanmasına etkisi var mı acaba?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli hata kodları üzerinden konuşmak bence, lpg firmaları arasında muazzam bir fark olduğunu düşünmüyorum. Hepsi aynı yerden alıyor

ankara rüzgarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar
atiker sıralı sistem fast1 lpg sistemi mevcut aracıma kendim ayar yapmak istiyorum çarpanları nasıl ayalıyacam yardımcı olurmusunuz. bir de lamda değerleri 3.80 4.20 arasında sizce normal mi?

Ali Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fast 1 kalmadı artık ve enjektörleri sesli idi... Şimdi o sorun kalmadı...