Aux' da stereo ses sorunu!

blackjeack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2008 corsa D aux girişinden standart 2 ucu erkek ara kabloyla iphone bağlıyorum ama ses sadece soldan geliyor menüden ses balance ayarlarını da kurcaladım ama nafile CD-FM filan dinlerken hiç bi problem yok yanlız aux da ses mono geliyor sadece soldan bi bilgisi olan varmı problem servislik bişey mi acaba?

aux girişi mono değilse eğer ara kablo stereo değildir. Başkada sorun olamaz sanırım. Yani iphone un çıkışı da mono olursa artık... İki ucu erkek kablonun jakları 3 bölümlü dimi, stereo olduğu ordan anlaşılıyor ya...

kabloda sorun vardır

evet sanırım normal kulaklık jack ları gibi 2 ucuda 3 bölüme ayrılı 2 tane siyah çizgi var işte çankayadan arkadaşla aldık 2 tane onun aracta problem yok stereo alıoduk sesi geçen denedim sırf soldan gelio ses

kablo doğru da sanırım sendeki kablo sorunlu.phlipisin falan altın uçlu kabloları var.onlardan dene.hem daha iyi ses alırsın.
.

Acaba menülerde aux ile ilgili ayarlar varsa o kısıma baktın mı ? Ses yüksekliği ayarı var ama balance ayarı olduğunu sanmam gerçi. Yapılacak iş arkadaşının kablosunu sende denemek. Telefonda sağlamsa geriye aracındaki aux girişi kalıyor...

belki kablodandır 2 liraya aldıyıdm :) düzgün bi kablo alıyım bakır uçlu filan bulayım oda olmadı servise gösteririm. teşekürler.

Acaba menülerde aux ile ilgili ayarlar varsa o kısıma baktın mı ? Ses yüksekliği ayarı var ama balance ayarı olduğunu sanmam gerçi. Yapılacak iş arkadaşının kablosunu sende denemek. Telefonda sağlamsa geriye aracındaki aux girişi kalıyor...
setting ve sound var FM CD aux diye deişmiyo balance ayarı hepsinde ortak sağa sola arkaya ayarlana biliyo ses kurcaladım hepsi center da ama olmuyo sadece aux da problem ya kabloda ya da girişte.

aux giriş ses seviyesini ayarlayabiliyorduk sanırım.ama balans ayarı ayrıca yok.

Bende cdc 40 opera var ses sistemi. Aux girişi ile ilgili birkaç ayar var ama sağ sol ayarı yok. Onu kastetmiştim. Deneme yanılma yoluyla anlaşılacak senin problem..

Geri