Avrupalı arkadaşlar en iyisi kaç kurus eder...

faithless1905' Alıntı:
mükemmel tek kelime ile hemde ellerine sağlık kardeşim...
bu arada dayım siyasetçi avrupa birliğinden son gelen habere göre Fırat ve Dicle nehirlerinin üzerindeki tüm barajlar ve sulama kanalları iptal olacak Nehirler İsraile kadar uzatılacak diye son bir yazı geçmişler

İnanamıyorum ya...

Lanet bunlar...
:hıh: :hıh: :hıh: :hıh: :hıh:

süper bi yazı bence. yazanın da izimle paylaşanın da ellerine sağlık.

almanyadan bir vaka. kendi gözümle 1e1 sahit oldum..

türklerin oturdugu (yaklasik 10bin türk) mahallede pkk yürüyüs düzenledi. pkk bayraklari, sloganalr v.s. ve polis korumasinda %90i 10 yas alti 500kisi 2 saat bagirdi,cagirdi yürüdü. polis korudu.. sonra ayni yerde türk gününde yürüyüs düzenlemek isteyince polis izin vermedi...

bu adamlar 2 yüzlü .aslinda insanlari ii ama devletlerin o gizli yasalari oluyor ya o cok pis...

isteyen olursa pkk gösterisini kamerayla cektim. cok yer tuttugu icin youtube koymadim. ama isteyen olursa kesip koyabilirim. (ne ise yarar bilmiyorum ama...)

alpasch' Alıntı:
almanyadan bir vaka. kendi gözümle 1e1 sahit oldum..

türklerin oturdugu (yaklasik 10bin türk) mahallede pkk yürüyüs düzenledi. pkk bayraklari, sloganalr v.s. ve polis korumasinda %90i 10 yas alti 500kisi 2 saat bagirdi,cagirdi yürüdü. polis korudu.. sonra ayni yerde türk gününde yürüyüs düzenlemek isteyince polis izin vermedi...

bu adamlar 2 yüzlü .aslinda insanlari ii ama devletlerin o gizli yasalari oluyor ya o cok pis...

isteyen olursa pkk gösterisini kamerayla cektim. cok yer tuttugu icin youtube koymadim. ama isteyen olursa kesip koyabilirim. (ne ise yarar bilmiyorum ama...)

İş dolayısı ile yurt dışına çıktığım oluyor benim.

Almanlar biraz daha alıştı dediğin gibi iyi olanlar var insan olrak içlerinde fakat danimarkalılar ve fransızlar için diyemem.

Çoğu danimarkalı mesela hala constantinapolis diyor İstanbul a ve ben bu yüzden bir çok danimarkalı ile sözlü tartıştım.
Onlarda iki yüzlü ama gördüğüm en ılımlı insanlar İsveç liydi. ama sonuçta hepsi avrupalı ve ben avrupalıları sevemedim sevemeycemde galiba...

EFE'NIN HIKAYESI
*Hikaye bu ya;

Vaktiyle Ege`nin bir yoresinde tüm çevreyi titreten, astigi astik, kestigi kestik bir efe varmis. Boylu, poslu ve çok da yakisikliymis ama
hiçbir kiza gönül vermedigi gibi kizlara baglanirim diye mümkün mertebe
soygunlar disinda köylerden de uzak durmaya çalisiyormus.

Gel zaman git zaman, bizim efe seytana uymus ve gece sehre yalniz inmis.
Sehrin ileri gelen zenginlerinden bir Rum, efe` yi korkudan evinde agirlamis.. Zengin Rum`un güzel ve isveli kizini foren bizim efe de kizadeli gibi tutulmus.

Sabah daga dönen efenin günleri, artik hep kizi hayal etmekle geçiyormus. Adamlari ile eskisi kadar ilgilenmedigi gibi artik soygunlara da pek istahli katilmaz olmus. Dagda otoritesinin azalacagindan korkan efe, kizi babasindan istemeye karar vermis. Öyle ya; Kizin babasi zengin.. Evlenip sehre yerlesirse
hayati da kurtulacak ve dagda ihtiyarlamak zorunda kalmayacak.

Kizi babasindan ister ama kiz, ailenin tek kizidir ve babasinin sartlari vardir. Kizin babasi "Ilk sartim; Madem benim damadim olacaksin. O zaman
bizim gibi kültürlü, medeni olmalisin. Önce biyiklarini keseceksin ve
dagda bir ay öyle Efelik yapacaksın. Sonra diger iki sartimi da yerine
getirirsen kiz senin!" diye sart kosar. Bizim efe celallenir "Biyiksiz
efe mi olur lan?!" diye bagirir, kizar ama adam Nuh der peygamber demez.
Kaçiracak ama kiz da babasinin sözünden çikmamaktadir. Efe ne yapsin?
Tek çare babayi memnun etmekten geçiyor.
Güç de olsa biyiklari keser. Ama bu kez dagda otoritesi sarsilmaya baslar.. Adamlari " Efem bu ne istir?" derler. Efe de bir kiza tutuldugunu ama babasinin bu sarti öne sürdügünü söylese de adamlari inanmazlar.
Bir ay sonra kizin babasina gider ve ilk sarti yerine getirdigini söyler. Kizin babasi, bu kez; " Senin niyetinin ciddi oldugunu anladim. Benim kizim için çeyiz dizmek gerek. Dagdaki tüm altinlarini bana getireceksin. Nasil olsa kizimi aldiginda benim mallarimin tamami senin olacak." Efe çaresiz daga çikar, adamlarinin hisselerine düsen altinlari da borç olarak alir. Sözünde duracaginin nisanesi olarak da tüfegini arkadaslarina verir, tabancasi ile sehre gelir.
Kizin babasina paranin tamamini verir. Kizin babasi da " Nikah yapilmadan
evimde oturamazsin. Söz yüzügü takma törenine kadar benim bahçivanim Yorgo ile kulübesinde kalirsiniz." diyerek efe`yi Yorgo`nun kulübesine gönderir. Yorgo da çam yarmasi gibi bir heriftir ama efe`den çekinir. Yorgo ile efe bir müddet
ayni kulübede yasarlar.
Aradan bir süre geçtikten sonra efe kizin babasinin karsisina dikilerek; Söz takma töreninin hala niye yapilmadigini sorar. Kizin babasi da "Yarin bir ziyafet veriyorum. Sehrin tüm ileri gelenleri katilacaklar. Sen de o toplantiya katilacaksin ve herkesin önünde benden kizimi istersin. Ben de herkesin sahitliginde kizi sana veririm. Kimse bana kizini korkudan verdi demez." der ve efe de kabullenir ama arkadan üçüncü sart gelir; "Sen dagda yasamaktan insan içine pek çikmamissin. Böyle kaba konusma ve yürüme ile olmaz. Benim kiz
sana yürümeyi ve kibar konuşmayi ögretsin de; bizi törende mahcup etme!" der.
Efe için son sart çok agir gelmistir ama kizi almak için tek yol bu kalmistir. Kizdan vazgeçse dahi, artik daga da çikamayacaktir. Dagdakiler, alacaklarini isteyeceklerdir. Çaresiz, son sarti da kabul eder ve ne kadar agir gelse de kizdan yürüme, kibar konusma derslerini alir..
Akam konakta büyük bir ziyafet vardıri.. Sehrin tüm ileri gelenleri ile
efenin dagdan gelen arkadaslari toplanmislardir. Bizim efe de sehirliler
gibi giyinir ama görünüsü, durusu, konusmasi itibariyle artik eski efe
degildir. Yemekte herkes gözlerine inanamamaktadir. Efe yemek esnasinda
"Kusum Aydin " gibi yürüyerek kizin babasinin önüne gelir ve "Ben efe
...... olarak, herkesin sahitliginde kiziniza talibim." der. Kizin babasi ise
" BENİM I...NE` YE VERIECEK KIZIM YOK ! " diye kestirip atar.
* * *
Galiba AB yolunda Efe(!) gibi olacagiz.
* " Terörle mücadele yasasini degistirin. " dediler. Yasayi degistirdik,
terörle mücadele edemez hale geldik. Artik teröristler, Istanbul`da, Mersin'de, Izmir`de kisacasi her yerde yürüyüs yapar hale geldiler. ( Su anda, ABD de veya AB de El kaide yandaslari Usame Bin Ladin resimleri ile gösteri yürüyüsü yapabilir mi? ) Oysa biz, hala da şehitler veriyoruz.

* " 48 saatlik gözalti süreniz uzun kisaltin." dediler. 24 saate düsürdük. Kendileri ise Londra Metro saldirilarindan sonra 28 güne çikardilar.
* " Ifade özgürlügünü genisletin ." dediler. Atalarimiza sövenleri
yargilayamazken ( O. PAMUK `un davasinin hangi kanuna dayanarak düstugünü açiklayabilecek hukukçu var mi? ) Kendileri Ermeni soykirimi olmamistir diyenleri yargilayabiliyorlar.
* " Dil özgürlügünü genisletin." dediler. Genislettik, Kürtçe, Zazaca
kurslari açiık. Kendileri (Hollanda) sokakta baska dillerin konusulmasini yasaklamaya çalisiyorlar.
* " Her türlü sartı yerine getirseniz dahi, sizin ülkeniz ve nüfusunuz çok büyük oldugundan son kararda AB nin hazmetme kapasitesine (Ingilizcesi tam bu anlami vermiyor ama gazetelerde bu sekilde tercüme ediliyor.) göre sizi alip almayacagimiza karar verecegiz." diyorlar.
Kahin degilim ama yaptiklari calismalara göre, Türkiye AB`nin tahmini müzakere süreci sonunda küçülmüs iki Devlet veya Federasyon olacaktir. Inanmayan Sayin Osman DIYADIN` in Ben Sehit miyim, Hain mi?.. adli kitabini ve bu haftanin (3 Subat 2006) TEMPO dergisini okusun. Adamlar Diyarbakir Kürtlerin baskentidir diyebiliyorlar. Artik hangisini hazmedebilirlerse onu alirlar. (Peki bu kadar
verdigimiz sivil-asker sehitlerimiz mi? diye sormayin nasil olsa onlar Türk`tü(!) )
* "Güney Kibris Rum Kesimi için; Kibris Cumhuriyeti olarak taniyin, yoksa giremezsiniz! " diyorlar. Bizimkiler yakinda taniyacaktirlar. Daha dogrusu tanimak zorundadirlar. Tanidigimizda ise; KKTC`den vazgeçtigimiz gibi, bagimsiz bir ülkenin topragini da silah zoru ile 33 sene isgal altinda tutmus olacagimizdan(!) 33 yillik isgal tazminati ödeyecegiz. (Louzidiu davasi benzeri) Yetmedi; 1973 Baris harekatinda ölen Rum askerleri için dahi tazminat odeyecegiz. Tüm bu tazminatlari ödeyebilmek için herhalde Trakya`yi versek yine ödeyemeyiz. (Ya bizim sehitlerimiz? diye sormayin nasil olsa onlar Türk` tü (!)
* " Ermeni soykirimini biz tanidik. Siz de taniyin, yoksa giremezsiniz!"
diyorlar. Hakli olmamiz veya bizim insanlarimizin soykirima ugramis olmasi önemli degil. Önemli olan onlarin tanimis olmalari. Yoksa, "Sizi aramiza almayiz." diyorlar. Diyelim ki tanidik; bu kez haksiz yere katil millet olarak damgalanacak ve korkunç tazminatlar ödeyecegiz. Tazminatlarin pesinden toprak talebi de gelecek. (Ermenilerce sehit edilen atalarimiz mi? nasil olsa onlar Türk` tü (!)

* " Azinliklar ve Din özgürlügünde adim atmalisiniz! " dediler. Henüz biz adim atmadan Misyoner radyolarini kurdular (Istanbul`dan dinlenebilen Müjde FM), her gün 24 saat Hiristiyanlik propagandasi yapiliyor. Ayni derginin (TEMPO) 51. sayfasında da Watch Tower Incil ve Dua Örgütünün verilerine dayanarak Türkiye`de 1679 Protestan misyonerin görev yaptigini, 243 kisinin Hiristiyanlastirilip > vaftiz edildigi belirtiliyor. Hepimiz bir gecede hiristiyanlassak bile bizi aralarina kabul etmezler.
* " Özellestirmeleri hizlandirin." dediler. Biz kicimizdaki donumuzu bile satmaya kalkisiyoruz.
(Atatürk Samsun`a çiktiginda Madenler yabancilarda idi, sehir hatlari yabancilarda idi, Demiryollari, sanayii yabancilarda idi. (Hatta T. ÖZAKMAN Su Çilgin Türkler kitabinda Konya`dan askeri birligi tasiyan trenin makinistinin Rum oldugunu, Türklere bu isin ögretilmedigini yazar.) Artik kesinlikle eminim ki, biz de Efe`nin akibetine ugrayacagiz..

:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: sabır sabır sabır

daha bunlar gibi ne yazılar ne şerefsiz oyunlar neler neler yazılır buraya yazıkki avrupa sevdamız başımıza çok işler açacak.

Modlardan ricam olacak siyaset yapmadan bu tip yazıları yayınlayabileceğimiz bir konu başlığı açmalarıdır bu sayede hep göz önünde tutmuş olur ve siteye giren herkesede bu yolla vatanımızın üzerinde oynanan oyunları hatırlatmış oluruz.

daha durun hele 12 mil muhabbeti de kabul olmalıymış...bu arada bizimkiler şuan AB toplantısında...

Konu 2 sene önce tartışılmış 2 senede hiç 1 sey değişmemiş memleketimde Bende hortlatıyım dedim

Geri