[B]Corsa gaz yememe yağmurlu havada[/B]

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Corsa B 1.4 sport aracım var bugun cok az bi birikintiden geçtim ondan sonra 1 kere durdum 5 dakika sonra tekrar marsa basıp eve geldim aksam tekrar marşa bastım hava fitresi tarafından "ssssssssssss" tarzında ses geldi , filtreyi söktüm (AÇIK HAVA FİLTRESİ) temizledim kuruttum taktım fakat bu sefer ses kesildi ama araba devrini yemiyor önceden gaza sonuna kadar bastıgımda 1. vites 2,3 saniyede biter elektirik kesecek olurdu şimdi 1. viteste 5.000 devirden sonra yemiyor araç zorlanıyor ama alt devirlerde calısması normal gaz verdiğimde eskisi gibi yemiyor sizce sorun nedir ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:42 ----------

Arkadaşlar bi tahmini bilgisi olan yokmu?

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Sorun çözüldü sanırım bugun tanıdık bir usta bindi baktı benzinin alt sınırlarda olduğunu görünce pompa yanmıs dedi , yakıt pompası yoğunlukla calıstıgı için yeterli benzini pompalayamayınca ısınıp yanmıs şimdilik 60 tl ile yırttık :)

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetiştiremiyor olabilir lakin bana sorarsan debimetre çıkabilir.

arkadaşlar sorunu sağolsun fiat servisinde çalışan abimiz çözdü hava fitresini söküp bindim uçak gibi daha sonra farkettikki hava fitresi gevşeyip iyice boruya yaslanmıs uca aldık bizde şimdi şükür hiç bi problem yok en büyük sorunumuz böyle olur inşallah :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
hava filtresini su almayacak bir şekilde yerleştirmeye bakın. mazallah su alırsa fena motora yağmurlu havalarda falan.