Opel Corsa B Gaz yememe

Tesisatta bir problem yok. Isı müşürü potansiyometre kontrol ettim olması gereken değerlerde çalışıyorlar. Yalnız dikkatimi enjektör çekti sürekli yakıt veriyor kelebeğe. Kesik kesik atmıyor yakıtı. Benzinde boğulmanın nedeni bu olabilir mi acaba yoksa kesintisiz püskürtmesi normal mi.

Arkadaşlar iyi günler aracım 97 Corsa 1.4 swing Benzin/LPG li araç
Bu aracın sıkıntısı tüpte gaz yemiyor dip gaz yapıyor devir saati sıfıra geliyor yavaşça yükselip devrini öyle alıyor bobini değiştirdim buji kablolarını bujileri değiştirdim problem yine devam ediyor 2 ve 3 viteste tekleme yapıyor vurma şeklinde motor freniyle bıraktığım zaman aracı bazen stop ediyor.
Benzinde olan problemde ilk çalıştırma gaz yemiyor sonra düzeliyor. Daha sonrasında da kendi kendine gaz veriyor bazen devri köklüyor bazende gaz verip bırakıyor verip bırakıyor bunun problemi nedir sizce biz hala bulamadık
Hocam sizin sorun rölanti valfi gibi duruyor. Onu temizletin tekrar deneyin ondan yapabilir.

Tesisatta bir problem yok. Isı müşürü potansiyometre kontrol ettim olması gereken değerlerde çalışıyorlar. Yalnız dikkatimi enjektör çekti sürekli yakıt veriyor kelebeğe. Kesik kesik atmıyor yakıtı. Benzinde boğulmanın nedeni bu olabilir mi acaba yoksa kesintisiz püskürtmesi normal mi.
Hocam onu nasıl kontrol ettiniz benim aracımda benzinde aptallaştı bu aralar enjektörden şüpheleniyorum fakat deneyemiyorum

Hocam onu nasıl kontrol ettiniz benim aracımda benzinde aptallaştı bu aralar enjektörden şüpheleniyorum fakat deneyemiyorum
Enjektörü test edemiyorum ediliyorsa da bilmiyorum sadece kelebek üstündeki hava kutusunu kaldırıp aracı çalıştırdım enjektörün yakıt verişine baktım normalde aralıklı püskürtmesi gerekiyor diye biliyorum sürekli yakıt püskürtüyor rölantide belkide doğrusu odur. Yalnız şunu söyleyim lpg varsa lpg ayarı hava girişlerini bantlanarak yapıldıysa bu da tekleme yaptırabilir benzinde bilginiz olsun ama bantları sökerseniz yeniden lpg ayarı gerekir. Isı müşürü ve potansiyemetre kontrolünüde youtube da örnekleri var yapabilirsiniz multimetre ile.

Enjektörü test edemiyorum ediliyorsa da bilmiyorum sadece kelebek üstündeki hava kutusunu kaldırıp aracı çalıştırdım enjektörün yakıt verişine baktım normalde aralıklı püskürtmesi gerekiyor diye biliyorum sürekli yakıt püskürtüyor rölantide belkide doğrusu odur. Yalnız şunu söyleyim lpg varsa lpg ayarı hava girişlerini bantlanarak yapıldıysa bu da tekleme yaptırabilir benzinde bilginiz olsun ama bantları sökerseniz yeniden lpg ayarı gerekir. Isı müşürü ve potansiyemetre kontrolünüde youtube da örnekleri var yapabilirsiniz multimetre ile.
Bant vs yok hava girişinde araç sadece lpgde çalışıyor ancak çalıştıktan sonra benzine geçirebiliyorum benzinle marş denediğimde benzin kokuyor falat çalışmıyor ama lpgde direkt çalışıyor

Benim benzinde yığılma boğulma problemi vardı map sensörünün fişini çektim düzeldi bozukmuş sensörü değiştirdim. Ancak şuan benzinde de gazda da bazen dönüşlerde ve kasislerde debriyaj frene bastığım zaman rölanti dibe düşüyor bazen stop ediyor bazen etmiyor bu sorunu çözemedim

Geri