Bagaj lambası sönmüyor

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar bugun bagaja led şerit döşedik arkadaşla elektriğide bagajın sol tarafındaki bagaj lambasınbdan aldık fakat şunu farkettim kapıları kapatıp aracı kitlesem dahi bagaja döşediğimz led ışıklar çok soluk yanıyor ve hç sönmüyor.( 1 saat bekleyip arabaya baktığımda hala yanıyordu) Tavan lambası vs hepsi sönüyor fakat bagaj lambasına bagladıgımz led ler devamlı yanıyor neyden kaynaklanıyor olabilir?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ledlerin (+) ucuna direnç takarsanız sorununuz düzelir. siz aracı kapatsanızda çok az da olsa elektrik gider ledlere, bu çok elektrikte ledlerin sönük yanmasını sağlar. direnç takarak gelen elektriği kesebilirsiniz. normal çalışmasına da etkisi olmaz .

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ledlerin (+) ucuna direnç takarsanız sorununuz düzelir. siz aracı kapatsanızda çok az da olsa elektrik gider ledlere, bu çok elektrikte ledlerin sönük yanmasını sağlar. direnç takarak gelen elektriği kesebilirsiniz. normal çalışmasına da etkisi olmaz .

valla orayı hiç düşünmemiştim ama yarın sabah ilk işim dediğini yapmak olcak. harikasın valla çok teşekkür ederim usta. yarın resim çekerim olursa.

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde sencee bu minik akımı engellemek için Kaç OHM luk bir direnç koymam gerekli ?

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ledleri taktın ya bagal ampulunu iptal etme bagaj lambasıyla birlikte ledler yansın. daha orjinal olur ledlerin de sorunsuz yanar söner.

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ledleri taktın ya bagal ampulunu iptal etme bagaj lambasıyla birlikte ledler yansın. daha orjinal olur ledlerin de sorunsuz yanar söner.

Haklısın kardeşim ampülde zaten ledler gibi beyaz yanıyor çok hoş bir görüntü verdi bagajın içine girip yatasım geldi :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
470kohm yeter sanırım çok yüksek değerli olmasına gerek yok. tabi denemen lazım yani 470 kesmesze dha yüksek değerli bir direnç ile kesinlikle çözersin

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
470kohm yeter sanırım çok yüksek değerli olmasına gerek yok. tabi denemen lazım yani 470 kesmesze dha yüksek değerli bir direnç ile kesinlikle çözersin

Degerli yorumların için çok teşekkür ediyorum, direnç te koyup denedik ama yinede sönmedi :D sonra switch i kontrol ediyordum ki bir baktım sorun ondan kaynaklanıyormuş, sonuc itibarı ile bagaj kapagını kapadıgımda çok az da olsa yanıyor nerdeyse belli bile olmuyor oda bir sorun teşkil ediceğini zannetmiyorum. Yardımların için çok teşekkür ederim usta. resimleri paylaştım.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84993

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şerit ledde direnç zaten mevcut. önüne direnç koyman ileride o direncin patlayıp lambanın çalışmamasına neden olur. lambalar daha az aydınlatır. iç aydınlatmalara + direkt gelir, şase butondan kesilir. tamamen kesmek istiyorsan araya mini röle bağla gelen elektriği kesmiş olursun.;)

attachment.php

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    16.6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şerit ledde direnç zaten mevcut. önüne direnç koyman ileride o direncin patlayıp lambanın çalışmamasına neden olur. lambalar daha az aydınlatır. iç aydınlatmalara + direkt gelir, şase butondan kesilir. tamamen kesmek istiyorsan araya mini röle bağla gelen elektriği kesmiş olursun.;)

attachment.php

Direnç koydum tamamen söndü ama bu şekilde sağlıklı değil diyorsanız birde röle koyiyim şu an çin atasözünü uyguluyorum çalışıyorsa sakın dokunma :D Aşağıdaki konuda resimleri paylaştım müsait olduğunda bakarsın. röleyi en kısa zamanda koyucam şefik kardeşim şema ve yardımın için çok teşekkür ederim.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84993