Bakımdan Sonra Frenler Saçmaladı!!!

Ynt: Bakımdan Sonra Frenler Saçmaladı!!!

birşey değişmedi frenlerle ilgili.onatçaya gittim..

Frene bastığınız yerde gözle dikkati çekmeyen kum falan yada asfaltın kalitesiz kaygan bir yerine denk gelmiş olabilir eğer servis yeni lastiklerinizi eski lastikle değiştirmediyse tek sebebi budur her yolun özelliği ve kalitesi farklı olduğundan sürtünmesi fren mesafesi hatta yakıt tüketimi bile değişir.

Servise fren hidroliği ve seviyesiyle ilgili yapılan işlemleri sor.

Önce "hidrolik seviyesi kontrol edildi mi?" de, evet cevabını alırsan ne yapıldığını öğren ve sonra sorunu belirt. Hdrolikle ilgili birşey yapılmamışsa direkt sorunu bildir.

Tolga KARACA link' Alıntı:
Servise fren hidroliği ve seviyesiyle ilgili yapılan işlemleri sor.

Önce "hidrolik seviyesi kontrol edildi mi?" de, evet cevabını alırsan ne yapıldığını öğren ve sonra sorunu belirt. Hdrolikle ilgili birşey yapılmamışsa direkt sorunu bildir.
tamam abi yarın arayıp soracam.aracın frenlemelerinde bariz değişim var.hayır diyecem ki eskiden kötüydü adamlar düzeltti yok ben çok memnundum ama ilk kez frenler beni korkuttu.can taşıyoruz önemli konu..

niko22 link' Alıntı:
Frene bastığınız yerde gözle dikkati çekmeyen kum falan yada asfaltın kalitesiz kaygan bir yerine denk gelmiş olabilir eğer servis yeni lastiklerinizi eski lastikle değiştirmediyse tek sebebi budur her yolun özelliği ve kalitesi farklı olduğundan sürtünmesi fren mesafesi hatta yakıt tüketimi bile değişir.
bunu yapamazlar herhalde.yani yapmayacaklarını ümit ediyorum...

Lastik havalarını kontrol edip hava basmış da olabilirler fazla hava bastılarsa bu absnin devreye girmesine neden olabilir

arkdaslar 1 hafta önce ilk 15 bin bakımımı yaptırdım ve aynı sorunları bende yasıyorum sehir içinde resmen kaya kaya gidip geliyoruz frene basmaya korkar oldum dırek abs devreye giriyor ve telaş başlıyor  31agryyy

firakog link' Alıntı:
arkdaslar 1 hafta önce ilk 15 bin bakımımı yaptırdım ve aynı sorunları bende yasıyorum sehir içinde resmen kaya kaya gidip geliyoruz frene basmaya korkar oldum dırek abs devreye giriyor ve telaş başlıyor  31agryyy

Havaların soğumasıyla alakalı olabilir mi? Yaz lastiklerinin soğuk havalarda fren performansı azalıyor diye biliyorum.

firakog link' Alıntı:
Balatalar degistiyse alisana kadar frenler zayif olur dicem ama.
15000 km dede balata degismez.

Zaten bakımda balataları değiştirseler parasını da alırlar yani haberiniz olur balata değişti diye.

Geri