Bakımdan Sonra Frenler Saçmaladı!!!

Ynt: Bakımdan Sonra Frenler Saçmaladı!!!

hayır balatalar değişmedi değişen yapılan herşeyi ögrendim havalarn soğumasıyla alakalı olabileçeğini düşünüyorum bende :)

firakog link' Alıntı:
hayır balatalar değişmedi değişen yapılan herşeyi ögrendim havalarn soğumasıyla alakalı olabileçeğini düşünüyorum bende :)
Aracin yere tutunmasiyla alakali havalardan olabilir.
Dikkatli gitmek gerek Astra larda fren yok zaten.

BÜLENT link' Alıntı:
Aracin yere tutunmasiyla alakali havalardan olabilir.
Dikkatli gitmek gerek Astra larda fren yok zaten.

Fren yok derken Bülent abi? Çok mu zor duruyor?

İşimiz var o zaman! Ben de aksine güveniyordum baya baya :(

Fren hidroliğini her yaz değiştirmek gerekiyor. Bütün araçlarda aynı bu. Yapısı itibari ile su buharı birikiyor bünyesinde. Sıvılar şıkıştırılamaz kanunu gereği çalışan fren sistemi buhar yüzünden sıkıştırılamazlık özelliğini kaybediyor. Bu yüzden tepkisiz frenler oluşuyor. Mobil castrol gibi markaların en az dot4 seviyesinde farklı markalar ile karışabilen hidroliğini kullanmak gerek. Yalnız bazı servis-tamirciler haznedeki hidroliği çekip yenisini koyuyor. Bu şekilde sistemdeki borulardaki hidrolik yenisini de bozuyor. Yapılacak iş bütün sistemdeki hidroliği boşaltıp yenisini koymak.

eketen link' Alıntı:
Fren hidroliğini her yaz değiştirmek gerekiyor. Bütün araçlarda aynı bu. Yapısı itibari ile su buharı birikiyor bünyesinde. Sıvılar şıkıştırılamaz kanunu gereği çalışan fren sistemi buhar yüzünden sıkıştırılamazlık özelliğini kaybediyor. Bu yüzden tepkisiz frenler oluşuyor. Mobil castrol gibi markaların en az dot4 seviyesinde farklı markalar ile karışabilen hidroliğini kullanmak gerek. Yalnız bazı servis-tamirciler haznedeki hidroliği çekip yenisini koyuyor. Bu şekilde sistemdeki borulardaki hidrolik yenisini de bozuyor. Yapılacak iş bütün sistemdeki hidroliği boşaltıp yenisini koymak.
evet aynen oyle yapılması gerekıyor cunku fren hdrolıklerı zamanla vıskozıtelerını kaybederler

eketen link' Alıntı:
Emre fren hidroligini heryil degismeye gerek yok biliyorum.
Sonucta bizim araclar 1-2 yillik araba hidrolikten degilde aracta gercekten fren problemi var bu arabaya fren zayif. Cok kotu degil ama iyide degil frenleri.
Bi insignia vw gibi fren yok yani arabalarimizda.

Bu durumdan ben de sikayetçiyim araba frene bastığımda abs ile birlikte ya kayıyor ya da şeritte geziniyor yeni insignianın frenleri çok iyi gerçekten arabamı seviyorum fren hariç bir dergide yazıyordu astranın frenleri 1.sinif diye ama ben hiç oyle hissetmiyorum.

BÜLENT link' Alıntı:
Emre fren hidroligini heryil degismeye gerek yok biliyorum.
Sonucta bizim araclar 1-2 yillik araba hidrolikten degilde aracta gercekten fren problemi var bu arabaya fren zayif. Cok kotu degil ama iyide degil frenleri.
Bi insignia vw gibi fren yok yani arabalarimizda.

Sen değiş adamım. Ben çok memnunum frenlerinden ani refleks ile tekmelemediğin müddetçe zamk gibi yapışıyor. Bir de lastikle çok alakalı. Böyle olmayanda vardır bir sorun emin ol.

Geri