balatalardan ses geliyor..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balatalardan aspest maddesi çıkarıldığı için eskisi kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olamıyor balata sertleştiği için ötüyor

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben öğrenmiştim servisten. Defalarca balatamı disk mi diye dolandıktan sonra tabi kii.

Balatanın malzemesinin kalitesinden kaynaklı. kullandığımız orjinal balata fakat eskiden oludugu gibi aynı malzeme karısımı ile üretilmiyormus. Üretim maliyetlerin düşmesi için malzeme yapısı değiştirilmiş. Ayrıca doğru hatırlıyormuyum emin değilim ama hindistanda üretiliyormus balatalar. eskiden almanya üretim çıkışlıymış.

O sürtünme sesi, ciyaklama tarzı sesler tüm opellerde var:)

:good::good:Evet tamamen bu sebepledir bencede..Çünkü balatalarımı ve diskleride değiştirdim yürüyen aksanda baktırmadığım yer kalmadı,,ama geçmedi...Bencede değiştirlen balataların eski kalitede olmaması daha doğru tespit

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de 4 disk ve balataları değiştirmiştim aynı ses bende de peydah oldu kısa sürede bunun sebebi sanırım orijinal olmaması en azından benim aracım için bunları söyleyebilirim şu an diskleri de baya çizmiş balatalar çok az km yapmış olmama rağmen enteresan

OoooooZZzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde yagmurlu havalardan sonra ses yapar

orijinal gm balatası bittiginde ses yapıyor, yan sanayi diger balatalar bitse bile gm kadar ses yapmıyor.

sonuçta opel corsa c ler biraz taksiler gibi ses yapıyor tabi diger opelleri bilmiyorum

çözüm ne derseniz, sanırım sökmek temizlemek lazım iyce

ayrıca diskler sıcakken yıkamacının oraya tabanca tutmasına izin vermeyin diskleri yamultmasın

duman666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben değiştireli 700 km anca olmuştur ayrıca diskleride tornalatmıştım arada sırada ıslık sesi gibi bir ses hala geliyo. artık alıştım heralde çok umursamıyorum bu sesi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendende geliyor hatta zaman zaman gıcıklığına ayagım frende oluyorki viiiiiiiiiklesin dursun :D:D:D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk ten de yapar o sesi düzensiz aşınmadan vs. balatayının üst kısmına hafif taşla aldığınız zaman ses genelde kesilir ancak bazı balatalar çok sert oluyor ne yaparsanız yapır ses hep çıkıyor cıııkk cıkkk diye sinir ediyor insanı ama :D yumuşak balata kullanmak lazım çok serti ses yapıyor....

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımda ön balatalarımı değiştirttim 55 liraya yan sanayi ama en küçük ses bile yok.zaten bakımı yapan usta 2 sene garantisi var ses yaparsa seneye getir yine değiştiririm dedi.bir de 30-40 liralık balatalar var onlardan her türlü sesi alırsınız, corsanın o müthiş seslerine bir de balata sesi eklenir:D

carlosfb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sesten bende şikayetçiyim arkadaşlar.
Ama herzaman çıkmıyor ses. arabayı park ederken falan çok düşük hızda frene basarsam ses çıkıyor.
Gittim servise balatada veya diskte herhangi bir problem yoktu
Temizliğini yaptırdım ama yine ses yapıyor.