balatalardan ses geliyor..

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı balataları değiştirdim yine de ara ara oluyor.Ustama götürüyorum temizleme spreyi gibi bişeymiş sıkıyor bir süre daha sesi kesiliyor.Ses geliyor yine ustaya......Kesin çözümü yok herhalde :(

efendy_74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balatalar zamanla sertleştiği için acayip bi ses çıkarıyor aynı sorun bendede var normal yani bu kadar rahasız olmayın alışmaya bakın...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sadece ben de var sandım ben de. Kışın anlamamıştım. Şimdi camı açtım sesi duydum. ÇİK ÇİK ÇİK falan diye çok az duyulabilen bir ses. Frenden sonra mesela virajlarda frene basiyorum sonra dönünce gaz yükleniyorum bazen o zaman bile 1 sn falan ötüyor. Gazdayken öter mi ya.. Çok ince bir ses. Kuş sesi gibi.. :D Temizletsek nasıl temizleteceğiz? Önerileriniz nelerdir?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Arkalar yağışlı veya nemli havada öter kronik sorun. Yenisi servislerde 400 TL (arka kampanalar komple)

Önler ötüyorsa sorun vardır?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın km si 60.000 nin üzerindeyse diskleri değiştirirseniz iyi olur herzaman balatadan ötmüyor disktende yapabiliyor

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkalar yağışlı veya nemli havada öter kronik sorun. Yenisi servislerde 400 TL (arka kampanalar komple)

Önler ötüyorsa sorun vardır?

Pek anlayamıyorum önden mi geliyor arkalardan mı... Ama frenlemede sorun yok... Frenlemede sorun olsa üzerinde dururdum. Bu spreyleri kullansak etkisi olur mu acaba?

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o balataların ötmesinin nedeni kalitesiz malzeme değil.

eskiden aspest oranının sınırlandırılmadığı dönemde kullanılan aspestden dolayı ötmeyen bu balatalar , aspest oranına getirilen sınırlandırmadan dolayı insanlık sağlığına daha az zararlı fakat kulak ve sinir sağlığımıza daha çok zararlı hale gelmiştir :)

olayın özeti bu.

yani gm in fabrikasından gm balata alın yine ötüyor.

not:ötmeyen balata istiyorsanız eski balata bulacaksınız. onlar ötmez ama aspest oranı yüksektir başta dediğim gibi.