Bıktım senden 2.0 vectra c

Anladım abi yarın dediklerini tek tek yapıcam ve sorucam.yarın tekrar rahatsız ederim seni.yardımların için sağol Allah razı olsun

Rica ederim ne demek. Bildiğim kadarı ile. Ama şu gerçek aracın kapağını yapan vatandaşı zat işi iyi bilmesi gerek ki kaş yapacağım diye adamın gözünü çıkarıp eline vermesin.

Galiba öyle oldu abi baksana lastiği değişmemiş

Servise gidiyorsun olmayan arızaları çıkarıyorlar , soyup soğana çeviriyorlar. Sanayiye gidiyorsun yarısı şahin,doğan ustası diğer bir yarısı da kısa yoldan nasıl para kazanırım diyor. Müşteriden habersiz takıyor yan sanayiyi sonra Opel'ler böyledir diyip işin içinden sıyrılıyor. Bundan 6 sene evvel eski aracımın bakımını yaptırırken üstünden horoz marka hava filtresi çıkmıştı yav. Google bile tanımıyor filtreyi daha ben ne diyeyim...

Eğer silindir kapağı taşlanmadan önce su kaçağı yoktu ve taşlamadan sonra kaçak olmaya başladıysa silindir kapağınıza yanlış birşeyler yapılmış olabilir. Gayd takmayı unutan kapakçıya ben şahsen o silindir kapağını yedirirdim, bence ağırlığınızı koymanız 3-4 kişi kalabalık gitmeniz lazım, sanayide tek başına etkili olamıyor insan :D

yapan ustaya götür bi şeklde çözmesi lazım yiyim öyle ustayı

Eğer silindir kapağı taşlanmadan önce su kaçağı yoktu ve taşlamadan sonra kaçak olmaya başladıysa silindir kapağınıza yanlış birşeyler yapılmış olabilir. Gayd takmayı unutan kapakçıya ben şahsen o silindir kapağını yedirirdim, bence ağırlığınızı koymanız 3-4 kişi kalabalık gitmeniz lazım, sanayide tek başına etkili olamıyor insan :D
Taşlanmadan öncede vardı su kaybı anlayamadım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:34 ----------

yapan ustaya götür bi şeklde çözmesi lazım yiyim öyle ustayı
Adam diyorki kardeş ben yağ yakacak bişe yapmadım sadece contaları değiştirdim

Dünya kadar masraf usta üstüne alır mı, ben sana dedim sağlam usta çok önemli

Motor arabanın canıdır, ona müdahale etmek, içini açıp onarmak o kadar basit değildir. Hele hele Vectra C turbo özelliğine sahip bir araca müdahale etmek o kadar basit değildir. Sonuçta araca harcanan paranın bir çoğu boşa gitmiş, şimdi yeniden kesenin ağzı açılacak. Aynı ustaya gitmek bence gene paranın çöpe atılması demektir. Keşke ilk anda yetkili veya tecrübeli bir özel opel servisinden yardım alınsaydı eminim hem araca daha az para harcanırdı hem de onarım işlemleri daha sağlıklı ve sorunsuz olurdu. Her zaman bizim arabalarımız kuş serisi araçlara benzemez, her önüne gelene müdahale ettirmeyin, onlara kalitesiz malzemeler takmayın diyoruz ama nedense bu önerimiz fazla dikkate alınmıyor. Bana göre kötü araba yoktur, kötü usta ve yedek parça vardır.

Motor arabanın canıdır, ona müdahale etmek, içini açıp onarmak o kadar basit değildir. Hele hele Vectra C turbo özelliğine sahip bir araca müdahale etmek o kadar basit değildir. Sonuçta araca harcanan paranın bir çoğu boşa gitmiş, şimdi yeniden kesenin ağzı açılacak. Aynı ustaya gitmek bence gene paranın çöpe atılması demektir. Keşke ilk anda yetkili veya tecrübeli bir özel opel servisinden yardım alınsaydı eminim hem araca daha az para harcanırdı hem de onarım işlemleri daha sağlıklı ve sorunsuz olurdu. Her zaman bizim arabalarımız kuş serisi araçlara benzemez, her önüne gelene müdahale ettirmeyin, onlara kalitesiz malzemeler takmayın diyoruz ama nedense bu önerimiz fazla dikkate alınmıyor. Bana göre kötü araba yoktur, kötü usta ve yedek parça vardır.

arkadaş biraz bahtsız çıktı arabada çok uğraştı baştan beri diyorum iyi bir usta bul kendine diye. o motoru çoğu opelciler görmemiştir. her anlıyorum diyen adama kurcalatılacak motor değil, hiç bulamadın yetkili servise git yapacak bşi yok.

Geri