bir depo gaz ile ne kadar yol yapıyorsunuz?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan metin_7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
tankın 41lik simit demişsin ama 41lt tam mı alıyor yoksa 41 toplam hacim mi? 41 toplam hacim ise yaklaşık olarak 32-33lt gibi gaz alıyordur ki 300km normal bir değer bu hacimde yakıt için. ama 41lt net gaz alıyorsa çok yakıyor derim ama istanbul trafiği diye hoşgörebilirim.

tam 41 lıtre dolmaz heralde hic dıkkat etmedım ama :S

Arkadaşlar bahsettiğiniz değerler sanki biraz yüksek gibi...Bundan önceki aracımda 32 LT. simit depo vardı (Vectra GLS 2.0) Zavoli takılıydı...Aksaray'da 32 LT dolu iken; zorlamadan 300 km. yapardı; şehirler arasında bir kere 90 hızla denedim; 420-450 arasıydı gittiği; diğer türlü şehirler arası yine klima açık olurdu genelde; ve basarak (100-150 ile) 320-360 km. giderdi...Bu değerleri her LPG alışımda sıfırlar ve ne kadar gittiğine bakardım, oradan biliyorum...Ama şunu da eklemek gerek ortalama 2 ile 4 km. arası benzinde olurdu ilk kalkışta...

arkadaslar sorum gayet acık ilk defa bir benzinli araca biniyorum onceden hep mazotlu kullandım aracım astra g edition 1.6 16v ve lpg markam lovato 41liık simit tup 2,30dan aldım gazı ve bugun arada işik yandı hemen hemen 300 km gitti sizlerinki nasıl gidiyor benım yakıtım normalmi? ayar yaptırmama gerek varmı?
herkez aracını motorunu ve kac km yaptıgını yaparsa gercekten cok sevınırım?

Once, Herkes icin soylememe izin verin;
Lutfen 100 km de kac lt gaz yakdigini konusalim..
Depo kapasiteleri ve fiyatlar farkli iken kafa karisikligina sebeb olmayalim.
Basit bir aritmetik hesap yapmak bu kadar zor olmamali..

Benim de 2001 Astra G editionum var ve O. Vites.
Sehir ici ve disi ortalamada Benzinde 10 lt yakarken gazda da ayni sonucu aliyorum.

Son düzenleme:
Astra g 1.6 Njoy 2004 , depo 36 lt. gaz alıyor, 90 tl'ye doluyor, gazı 2.51'den alıyorum 463 km gidiyor. 18 kruş km'de.

Sehir ici ve disi ortalamada Benzinde 10 lt yakarken gazda da ayni sonucu aliyorum.

KESİNLİKLE ARKADAŞ HAKLI.DEPO HESABINI LPG DE TAM YAPAMAZSINIZ.

litre hesabı mantıklıdır.bende 10.5 litre lpg yakıyorum son hesaplara göre.tabii birde lpg ye geçene kadar yakılan benzin hesabı var.oda hava sıcklığına göre değişir.

başlıkta bir depo dolu kaç km gider diye sorulduğu için arkadaşımız herkezde bu yüzden depo olarak değerler vermiş...;)

Arkadaşlar bahsettiğiniz değerler sanki biraz yüksek gibi...Bundan önceki aracımda 32 LT. simit depo vardı (Vectra GLS 2.0) Zavoli takılıydı...Aksaray'da 32 LT dolu iken; zorlamadan 300 km. yapardı; şehirler arasında bir kere 90 hızla denedim; 420-450 arasıydı gittiği; diğer türlü şehirler arası yine klima açık olurdu genelde; ve basarak (100-150 ile) 320-360 km. giderdi...Bu değerleri her LPG alışımda sıfırlar ve ne kadar gittiğine bakardım, oradan biliyorum...Ama şunu da eklemek gerek ortalama 2 ile 4 km. arası benzinde olurdu ilk kalkışta...

sizin önceki vectranız zamanındatüpün litre fiyatı ne kadardı???şuanda tüp 2.500 oldu nerdeyse...ve 2-4 km benzinle biniyormuşşunuz..bunları çıkarak bir değer hesaplarsak aynı değerlere gelir sizin değerlerinizle...örneğin kısa hesap 32 litre doluyormuş. 2.500*32=80 tl yapar 80/300=266 kuruş yapar benzin içinde...bu benzinide çıkarsak ve tüpün pahanlıdığınıda içine katarsak bizim değerlerimize gelir...:)

Astra g 1.6 Njoy 2004 , depo 36 lt. gaz alıyor, 90 tl'ye doluyor, gazı 2.51'den alıyorum 463 km gidiyor. 18 kruş km'de.

nerden alıyorsunuz gazi shellmi?

Geri