bir depo gaz ile ne kadar yol yapıyorsunuz?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan metin_7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sizin önceki vectranız zamanındatüpün litre fiyatı ne kadardı???şuanda tüp 2.500 oldu nerdeyse...ve 2-4 km benzinle biniyormuşşunuz..bunları çıkarak bir değer hesaplarsak aynı değerlere gelir sizin değerlerinizle...örneğin kısa hesap 32 litre doluyormuş. 2.500*32=80 tl yapar 80/300=266 kuruş yapar benzin içinde...bu benzinide çıkarsak ve tüpün pahanlıdığınıda içine katarsak bizim değerlerimize gelir...:)

İbrahim bey; bahsi geçen zaman Kasım 2011 öncesi değerler...Daha yeni yani...Kasım 4'te kaza sonucu aracı elden çıkardım...Benim söylemek istediğim benimki 10 km.de 1 litre yakardı şehir içinde neredeyse...Sizlerde bu değer fazla gibi...(Hatta daha fazla yazanlar olmuş...)

İbrahim bey; bahsi geçen zaman Kasım 2011 öncesi değerler...Daha yeni yani...Kasım 4'te kaza sonucu aracı elden çıkardım...Benim söylemek istediğim benimki 10 km.de 1 litre yakardı şehir içinde neredeyse...Sizlerde bu değer fazla gibi...(Hatta daha fazla yazanlar olmuş...)

kasım 2011 de tüp fiyatları 2.300 lerdedi hatta daha düşükleri bile vardı...suan 2.500...daha 2 hafta önce 2.380 den alırken şuan 2.500 den alıyoruz...ve bu aradaki 20 kuruşluk farkı katarsak aynı değerlere gelir...hesaplayabilirisniz...ben benzin değerini çıkartıyorum siz 265 kuruş yakıyor diyorsunuz ben benzini çıktıktan sorna 280 ile 320 kruş arasıda diyorum...bende benzini katarak söylesem inanın aynı değerlere gelir...ha bu işte kullanımda çok önemlidir...

Son düzenleme:
18 şubatta abanta gittim geldim 77 tl ye depo doldu simit tüp 460 km oldu gazdan benzine geçti araba gaz bitti diye gidene kadar cruiseyi kapatmadım 120 ye sabitledim gidip gelirken de cruise açıktı.araç vectra c

2.38 den 56 tl lik aldım.160 km şeir içinde bindim.daha da var,bitince yazarım.araç 1.6 astra g,kit landi renzo omegas

bende 2 gün önce 2.480 den aldım tüpü ve 28.58 litre doldu 70.90 tl ye doldu...içinde vardı ama tam bitirmeden almıştım...bakalım ne kadar gitcek tabi bunu bitirip birdahaki doldurmamda anlıyacagım...

uzun yolda ort. 100 km'de 7.2 ile 7.6 lt yakıyor.90 ile gidersem 6 'lara düştüğü de oluyo.mesela memlekte giderken 580 km'de 100 tl gaz parası veriyorum.şehiriçinde ise 8-9 litreleri buluyo..

bende uzun yolda bu aralar öylee yaptım 300 km gıttım ve hala 2 dış gazım var bakalım ne olcak..

Geri