Boya koruma ve sonuçları

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan midolara
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
29092007217zx5.jpg

dsc00136ow4.jpg

dsc00513ok6.jpg

bende yeniyaptırdım

bu rangee plakası nedır bızım range benzıyor :D hakan abının orasıysa kesın bıızm range tır

bende turtlewax sıvı cila aldım sıcak soğuk uğraştırmadan ayda bir yada en kötü 2ayda bir yapıyorum tavsiye ederim diğerleri gibi yormuyor...

Bu arada emeğinize ve ellerinize sağlık şık olmuşlar...

bende sıvı cila uyguladım komple ama öncesinde tavanla kaputa pasta çekmiştim; araç güzel parladı bence ama tavanda 2 -3 yerde boya solması oldu özellikle öğlen vakti evin balkonundan bakınca bariz belli oluyor ve boyadan başka bir çaresi olmadığı söylendi bende büyük bir kısmı orjinal boya olan aracımın tavanını boyatmak istemedim; galiba bu sıvı cilalar da boyayı biraz inceltiyor; hem pastayı hemde cilayı sildiğim zaman pamuklar kıpkırmızı olmuştu ; acaba boyayı inceltmeyen bir parlatma türü varmı tavsiye edebileceğiniz....

Her sene boya koruma yaptırıyorum. Yanlız özellikle metalik boyalarda çok dikkat edilmesi gerekiyor. Acemi bir firmanın eline düşerseniz yandınız. İki sene evvel koruma yapan firma ( şu anda kapandığı için mağdur oldum ) işi fazla abartıp polisaj makinasını tavana fazla tutup boyanın verniğine zarar vermiş. Tavanda hafif bir boya solması oluştu, şu an için çaresi yok. İleride tavanın boyanması gerekecek gibi. O nedenle firmayı iyi seçmekte fayda var.
Savaş bey peki sizin önereceğiniz yer varmı izmir'de birde fiyat bilgisi verirseniz!

başarılı bir gençleştirme olayı,süper olmuş..

bende sıvı cila uyguladım komple ama öncesinde tavanla kaputa pasta çekmiştim; araç güzel parladı bence ama tavanda 2 -3 yerde boya solması oldu özellikle öğlen vakti evin balkonundan bakınca bariz belli oluyor ve boyadan başka bir çaresi olmadığı söylendi bende büyük bir kısmı orjinal boya olan aracımın tavanını boyatmak istemedim; galiba bu sıvı cilalar da boyayı biraz inceltiyor; hem pastayı hemde cilayı sildiğim zaman pamuklar kıpkırmızı olmuştu ; acaba boyayı inceltmeyen bir parlatma türü varmı tavsiye edebileceğiniz....
malesef bazı opak boyalarda salınım söz konusu oluyor boyayla ilgili bir sorun eğerki ağır bir şekilde pasta uygulamadıysanız bi sorun olmaz daha doğrusu şöyle diyeyim opakta salınım yapıyorsa vede astra yada her hangibir yer ulaşmamışsanız demiş olduğunuz matlık her halukarda giderilir he astara çok yaklaşılmışta olabilir oda matlıkla değil bariz bi şekilde ton farkıyla belli olur.

Geri