Browser savaşları..Siz hangi taraftasınız?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ghent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz?

• Google Chrome

Oy: 18 13.6%
  • Mozilla Firefox 3

Oy: 62 47.0%
  • Internet Explorer 8

Oy: 23 17.4%
  • Internet Explorer 7

Oy: 13 9.8%
  • Opera 9

Oy: 14 10.6%
  • Safari

Oy: 0 0.0%
  • Netscape

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 2 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    132
Google Chrome gerçekten çok cezbedici. Tarayıcı çok sade ve basit,çok hızlı,ayırca acid3 testinde 100/100 sadece chrome çıkarabilidi benim PCde.. firefox 93/100 IE8 de 82/100 de kalıyor.Fakat pop up blocker yok,ve Google'in sürekli kullanıcıdan istatistik aldıgını düşününce soguyor insan. Download hızlandırıcı programlar entegre olamıyor,Chrome desteğini seçsem de download yaparken devreye girmiyorlar. Bazı sayfaları açamıyor,veya eksik açıyor.

Çok uzun zamandır chrome kullanıyordum,bugun itibari ile Firefox 3.6 ya geçtim..Binlerce eklenti olması çok harika gerçekten..DownThemAll ile birleşik download hızlandırıcı mevcut,artık tema ekleme de gelmiş.Birazcık Firefox denemeyi düşünüyorum.

arkadaşlar ben bu paylaşımınızı okuyuncaya kadar tarayıcının ne olduğunu da bilmiyodum açıkcası internet explorer kullannırdım bilgisayarın orjinalinde o vardı ama yazıyı okuduktan sonra firefox yükledim bu ne hız şaşırdım çok memnunum teşekkürler.

kuşkusuz firefox.Bazı banka sitelerinde sorun çıkarsada genel olarak diğerlerinden hızlı...

arkadaşlar ben bu paylaşımınızı okuyuncaya kadar tarayıcının ne olduğunu da bilmiyodum açıkcası internet explorer kullannırdım bilgisayarın orjinalinde o vardı ama yazıyı okuduktan sonra firefox yükledim bu ne hız şaşırdım çok memnunum teşekkürler.
Bir önceki mesajımda bahsettiğim olayın özeti budur işte...
firefox-opera-ie8-chrome yüklü şu anda. hepsinin son sürümleri mevcut.

firefoxla uzun süre aynı pencereden nette durursanız ram miktarını şahsen benim pc de havalara uçuruyor. max 475mb gördüm kullanılan:) gören de nfs falan oynuyorum sanacak. bir de ara sıra çökme sorunları oluyor.
chrome gerçekten çok kullanışlı, mesela en ufak bir ayrıntı; farmville oynarken firefox'un kullandığı ram miktarının 250 ye kadar çıktığını görürsünüz. farmville'i kapatırsınız. ama kullanılan ram hala aynıdır. stabile edemiyor kendini. ama chrome direk 70 lere düşürüyor oyunu kapattığınız anda. stabile olarak firefox'tan daha iyi. fakat yeni olmasındanmı kaynaklanır bilmem ama bazı sitelerde firefox'u arattırıyor..

opera çok hızlı diyorlar ama benim pc ye özel sanırım çöküp duruyor :) java sorunları var.
ie8 baştan bi hata. yazmaya gerek yok :D
FF in zaten tek kötü yanı RAM problemi. Aslında bunun altında yatan sebep FF in çok hızlı olabilmek adına tüm cache datayı RAM de tutması. O nedenle de hızdan taviz vermeyip bu eksi ile yaşamaya devam ediyor.

Browser ım 1 saat 28 dakikadır açık (zaman sayacı var eklenti olarak :) ) 6 Opelim.net sayfası dışında Farmville, ve 1-2 farklı site daha açık, 3-5 video izleyip kapattım maillerime (Hotmail) baktım kapattım, 2-3 facebook sayfası gezdim kapattım şu anda RAM kullanımı sıkı durun: 747.836 K. Hiç bir işlem yapmamama rağmen sabit %18 CPU kullanımı mevcut (1. numaralı core %40 civarında aktif).

Özetle FF çok güzel ama sistemi sömürüyor resmen :D

Bu arada sistem i5 750 CPU (4 çekirdek), 4GM DDR3 Ram :)

Çok uzun süre boyunca FOX kullanan biri olaraktan FOX şiştikçe şişti acılması 1 dk dan fazla sürerken Chorme 5 sn felan sürüyor. FOX'dan daha kaliteli tek eksiyi RSS özelliği yok.

chrome dan ötesi yalan

Aynen error üstüne error verdi Firefox ayar etti beni o yüzden 4ever Chrome.

profesyönel kullanıma firefox özellikle firebug eklentisi ve bir kaç reader flash eklentisi profesyönel kullanıcıya göre ama sadece nette geziyorum diyorsanız chrome çok hızlı basit yalın ve kullanışlı. opera eskiden iyiydi ama şimdi artık pek tutmuyorum firefoxun gerisinde kaldı..

Bugün Opera 10.50 beta indirdim..Ciddi anlamda uçak.Google chrome bile gerisinde kaldı hakikatten..Arayüzü harika. Google'daki gibi adres bar'a yazdıgınızı googleda arıyor. Hızlı başlat menüsü çok kolaylaştırmış herşeyi. downloaderi da gayet güzel..Şu an chrome u sildirdi bana o derece güzel,tavsiye ederim herkese :) Ayrıca chromeun yükleyemediği WMplugin'i de yükleyebildi :D
Görebildiğim tek eksiği sistem canavarı olması,3 tab acıkken iki tarayıcıda da , Chrome 52.000KB , Opera 130.000KB Ram kullanıyor.

Geri