bu arıza opelden soğuttu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan halil_71
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yakıt basınç valfi oringlerinde sorun var yada basınç valfi arızalıdır. Enjektör olsa duman yapar

hava filitresinden boğaza gelen kelebek üzeri parça resimi ekliyorum
soketini çek bir dene
images

Hava akış metresi sensörünün içini söküp Balata spreyi veya WD 40 ile temizlemeyi deneyin.

merhaba tansu hocam aynı arıza bendede var en son bende ondan şüphelendim basınç valfinden yani.çünkü yapılabilecek herşey yapıldı.yakıt yolları filtre enjektörler sadece o regülatör kaldı enjektörün üstündeki.bu parça bulunabilirmi yada fiyatı ne civardadır.selamlar.

arkadaşım sorunu halledemediysen kayseride sabır oto kemal usta var. opelden çok iyi anlar işin hakkını verir istersen telefon numarasını da verebilirm.

tel numarasını alsam iyi olur abi arıza debimetrede diye düşünüyorum bir de yakıt basınç sisteminden de olabilir her ikisini de kontrol ettirecem para olmadığından götüremedim :) dizel araba 2. viteste hafif zorlayınca az biraz siyah duman atıyor motor ustası motor süper abi dedi :) temiz bakılmış dedi bu modellerin enjektörü bozulsa affetmez çalışmaz bile dedi debimetre elinde yokmuş kayseriye yönlendirdi motorda sizin dediğiniz yeri gösterdi burdan da olabilir dedi bir de egr valfi olabilir dedi sanayiye sırf gezmeye giden adam oldum artık :) bozulmuş bir opel iyi usta bulamazsanız bulana kadar araba sahibini motor ustası yapıyor her ustadan bir bilgi öğreniyorsunuz :)

güneri abi sorunu yaptırırsan bana da bilgi verebilir misin

tel numarasını alsam iyi olur abi arıza debimetrede diye düşünüyorum bir de yakıt basınç sisteminden de olabilir her ikisini de kontrol ettirecem para olmadığından götüremedim :) dizel araba 2. viteste hafif zorlayınca az biraz siyah duman atıyor motor ustası motor süper abi dedi :) temiz bakılmış dedi bu modellerin enjektörü bozulsa affetmez çalışmaz bile dedi debimetre elinde yokmuş kayseriye yönlendirdi motorda sizin dediğiniz yeri gösterdi burdan da olabilir dedi bir de egr valfi olabilir dedi sanayiye sırf gezmeye giden adam oldum artık :) bozulmuş bir opel iyi usta bulamazsanız bulana kadar araba sahibini motor ustası yapıyor her ustadan bir bilgi öğreniyorsunuz :)

halil kardeşim
SABIR OTO
KEMAL SABIR
TEL: 0536 8856195
ADRES: YENİ SANAYİ SÜHA PETROL ARKASI

İŞİNİ HALLEDER KEMAL ABİ ÇOK İYİ USTADIR SORUNU ÇÖZMEDEN DE GÖNDERMEZ SONRA BİZİDE BURDAN BİLGİLENDİRSİN.

%70 debimetredendir. 2004 corsa cdti da aynı sorunu yaşamıştım. debimetreyi çekince arıza ışığı yanıyor ama araç düzeliyordu. takıca arıza ışığı sönüyor ama araba gitmiyordu. opel team servisteki mustafa bey akış metreyi( debimetre) değiştirdi. sorun halloldu. gerçi benim turbo basınç regülatörüde arızalı çıkmıştı onuda değiştirdik. toplamda 2010 senesinde 450TL masraf açmıştı bana. debimetrenin orjinali biraz pahalı.

cevap verenilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim maaş yatsın arabayı götürecem kayseriye okula ne zaman götürsem çiziyorlar arabayı motordan önce kaporta gidecek elden :)

Geri