Buji buji

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan guney74
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

guney74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)arkadaşlar bujiler nasıl temizlenir kendim temizleyebilr miyim

arkadaşlar bujiler nasıl temizlenir kendim temizleyebilr miyim teşekkürler

bujileri temizlemek icin ince tel firca olacak disfircasi gibi temizlersin sonra elektrot ayarini kontrol edersin bu araca göre degisir 0,8 ile 1 mm arasi sonra 15nm ile sikarsin zorlama aluminyum block disi kirarsin basina is acarsin..

Selim abinin demek istediği en kralının tanesi 15 tl.uğraştığına değmez...

Benim dediğim kendinize uğraş,aksiyon,adrenalin arıyorsanız değişik bir yol :)

valla ben olsam uğraşmazdım,geçenlerde ustaya sordum bir takım ortalama 8.000 km gidiyormuş.usta öyle söyledi

yenisini alman daha iyi tasaruf yapayım derken yakıttan gider:)

Sökmek için farklı tornavida ve lokmaya ihtiyaç duyarsınız.Kendiniz sökebilir misiniz ?

yok ugrasma demedim :D
eli yatkinsa yapmasi gereken ve bulunmasi gereken aletlerden bahsettim...hem bir buji ömrü en az 25bin km..yeni cikanlar (cift veya 4 tirnakli olanlar)hatta 50 bin ben hic daha 25binden asagi bujilerimi degismemistim...4 tirnakli da olsa en az 25bin...oda eger araba ile ugrasak tamirim varsa onuda o arada degistigimden yoksa üsenmesem birakirdim 50 bine...
simdi gerekli olanlar
bir firca
D_000574935830_DE_710.jpg

bir elketrot arasi ölcmek icin ölcüm cubuklari (türkcesini bilmiyorum :D)

öyle dedim kendimce
bir buji anahtari buji temizlendikten sonra elektrod mesafesi ölcülür bujiye göre bu 0;6-1,0mm arasindadir o ayarlanir..sonra takilirken dikkat edilmesi gereken sikma 15-25 nm dir fazla sikmayin yoksa disleri koparirsiniz aluminyum block cünkü...:)
kolay gelsin

Geri